S5 Dokunmatik Ekran Duyarlılığı Nasıl Onarılır

Samsung Galaxy S5, mükemmel dokunmatik ekrana sahip en yeni akıllı telefonlardan biridir. Bu yüzden Samsung Galaxy S5'inizin dokunmatik ekranı hassasiyeti kaybetmeye başlarsa durum çok acıklı. Bu S5 dokunmatik ekran duyarlılığı sorununun çeşitli nedenleri olabilir. Bazen telefon elden çıkarılır, ayrıca nem veya su ile temas ederse herhangi bir iç bileşen ortaya çıkar. Bu yüzden ilk önce sebebi bilmeniz ve ardından sorun giderme için gitmeniz gerekir. S5 dokunmatik ekran sorununu çözmek için aşağıdaki işlemleri takip edin.

Ayrıca bkz. Galaxy S5'deki erişilebilirlik özellikleri

Ekran koruyucuyu çıkarın

Ekran koruyucusu veya yeterince kalın olan bir koruyucu kılıf kullanıyorsanız, problem yaratıyor olabilir. Bu yüzden koruyucuyu çıkarmaya çalışın ya da bunu yapamayacağınız takdirde, bunu arkadaşlarınızın yardımı ile yapın. Üçüncü taraf bir ekran koruyucu kullanıyorsanız, en iyi sonucu almak için Şirketin koruyucusunu kullanmaya çalışın.

Yumuşak sıfırlama

Telefondaki herhangi bir bozuk dosya nedeniyle sorunun olup olmadığını kontrol etmek için yumuşak sıfırlama yapılır. Bunu yapmak için önce telefonu kapatın ve telefon tamamen kapatıldıktan sonra pili çıkarın. 30-40 saniye bekleyin ve tekrar bataryayı telefonun içine koyarak açın. Şimdi S5 dokunmatik ekranın hassasiyetini kaybediyorsa hala kontrol edin.

SD kartı kaldır

Arızalı SD kart, S5 dokunmatik ekran duyarlılığı sorununun nedenlerinden biri olabilir. Kontrol etmek için SD karta gitmeniz gerekir. Düzgün bir şekilde ayırın ve ardından telefonun performansını kontrol edin.

Yukarıdaki süreçlerden herhangi biri, yazılımla ilgili ise sorunu çözecektir ancak donanım sorunları düzeltilemez ve telefonu tamir etmek için teknisyene götürmeniz gerekir.