S503, S8 e-posta senkronizasyonu sorunlarını gösteren Galaxy S8 Samsung Temalar uygulama sorunu nasıl düzeltilir?

Bugünün # GalaxyS8 sorun giderme kılavuzu iki sorundan bahsediyor:

  Genel Samsung Themes Hatası S503 Nasıl Onarılır?

Giderek artan sayıda S8 sahibi bize bu sorunlar hakkında destek istedi, bu yüzden bu kısa kılavuzu bulmaya karar verdik. Bu materyali yararlı bulacağınızı umuyoruz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun # 1: Galaxy S8 Samsung Temaları çalışmıyor, hata S503

Duvar kağıdını değiştirmeye çalışırken, Samsung Temalar için bir güncelleme (mevcut sürüm 4.0.55.70918) gerekli olduğu mesajı görüntülenir. GÜNCELLEME öğesine dokunuyorum ve bir mesaj ‘Bilinmeyen Hata’ mesajı çıkıyor Bilinmeyen bir hata oluştu. Daha sonra tekrar deneyin. (S503). Sistem / Uygulamalar’daki verileri temizledim ve önbelleği temizledim ve yeniden başlattım. Aynı sorun. Force Stop’u da başarılı olmadan denedim. Depolama bir sorun değil… Ben sınırın çok altındayım. – C Avcısı

Çözüm: Merhaba C Hunter. Samsung Temalar uygulaması genellikle bir Samsung Galaxy cihazının önceden yüklenmiş uygulamalarının bir parçasıdır, bu nedenle önbelleğini ve verilerini silmek yardımcı olmadıysa, aşağıdaki diğer olası çözümleri yapmanız gerekir:

1. Çözüm: Samsung hesabınızdan çıkış yapın

Bazı Samsung uygulamaları ve hizmetleri çeşitli nedenlerle hatalarla karşılaşabilir. Bazılarını düzeltmenin iyi bir hilesi basit – Samsung hesabınızı kapatarak. Bu numarayı henüz denemediyseniz, şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Bulut ve hesaplar’a dokunun. Hesaplara dokunun … Samsung hesabına dokunun. Üstteki üç noktalı simgeye dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. Samsung hesabınızı sistemden kaldırdıktan sonra telefonu yeniden başlatın. 1-4 arasındaki adımları tekrarlayın, ardından Samsung hesabınızda tekrar oturum açın.

2. Çözüm: Uygulama tercihlerini sıfırlayın

Bu durumda deneyebileceğiniz diğer iyi sorun giderme adımı, cihazınızın uygulama tercihlerini sıfırlamaktır. Uygulamalar kendi başlarına çalışmaz. Çoğu durumda, eylemlerinin ilgili veya ilişkili uygulamaların hizmetlerine ihtiyacı vardır. Samsung Temalar hatası eksik bir uygulama veya hizmetten kaynaklanıyorsa, tüm uygulama tercihlerini varsayılanlarına geri yüklemek yardımcı olabilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya hızlıca kaydırın. Ayarlar’a dokunun. Uygulamalar’a dokunun. Sağ üstteki 3 nokta simgesine dokunun. Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin.

3.Çözüm: Sahte uygulamaları kontrol edin

Bazen, kötü veya kötü kodlanmış bir üçüncü taraf uygulaması Android veya diğer uygulamalarla etkileşime girebilir. İndirilen uygulamalardan birinin sorununuzun arkasında olup olmadığını görmek için S8’inizi güvenli moda geçirebilirsiniz. Cihazınız güvenli moddayken üçüncü taraf uygulamaların çalışmasına izin verilmeyecektir, bu nedenle Samsung Themes uygulaması normal çalışıyorsa, uygulamalarınızdan birinin sorunlu olduğundan emin olabilirsiniz.

S8’inizi güvenli moda başlatmak için:

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Güvenli mod, üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri engeller. Cihazınız Güvenli Modda iyi açılıyor ancak sorun normal moda dönüyorsa, uygulamalarınızdan birinin sorunun arkasında olduğunu bilirsiniz. Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu öğrenmek için şu adımları izleyin:

  Güvenli moda önyükleme yapın.Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. S8’iniz tekrar açmayı reddederse, 1-4 arasındaki adımları tekrarlayın.

Çözüm # 4: Cihazı silin

Deneyebileceğiniz daha sert bir çözüm fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Samsung Themes uygulamasının yazılım fabrika durumundayken düzgün çalıştığını biliyoruz, bu nedenle büyük olasılıkla sorununuzu çözecektir.

S8’inizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

  Kişisel verilerinizi yedekleyin. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca göster). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Tüm kullanıcı verileri ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun # 2: Galaxy S8 e-posta senkronizasyonu sorunları: Başka bir cihazda silindikten sonra e-posta kopyalarını silmeyecek

2017 yılının Mart ayının sonlarında S8 satın aldım ve yerel e-posta uygulamasını aynı anda kullanıyorum ve ana e-posta adresim şirketimizin IMAP sunucusuyla ilişkili. 2018’in Şubat ayının ortalarına kadar, her şey yolundaydı, ancak o zaman aşağıdaki sorun oluşmaya başladı: S8’im dışındaki cihazları kullanarak e-postaları sildiğimde, S8’in gelen kutumdan silinmeyeceklerdi. Tersi bir sorun değildi, çünkü onları S8’imde silebilirdim ve diğer tüm cihazlar söz konusu olduğunda bunlar gelen kutumdan silinecekti. Başka bir şey: Onları diğer cihazlarda okursam, S8’imde okundu olarak işaretlenirler. Bu beni bir senkronizasyon sorunu olmadığına inandırdı çünkü senkronizasyonun bir kısmı işe yaradı. Her neyse, geçmişte bu tür konularda destek almakta zorluk çekiyordum, sadece dişlerimi bu konudan sıkıyordum ve S8’imde başka bir yerde silinmiş olan e-postaları sildim. Daha sonra, dün sabah (16/18 Mayıs), S8 e-postama girdim ve sunucuda silinen tüm e-postaların artık S8 gelen kutumda gösterilmediğini ve sorunun şimdi kaybolduğunu gördüm. Bu, yaklaşık 3 ay boyunca yaşamak zorunda kaldığım için çok sinir bozucu bir deneyimdi ve bunu daha önce duyup duymadığınızı merak ediyorum? Ayrıca, Samsung’un yakın zamanda böyle sorunları çözebilecek bazı yükseltmeler yayınladığını biliyor musunuz? Aslında, sanırım Şubat ayında bu tür sorunlara neden olabilecek bir şey yayınlayıp yayınlamadıklarını sormam gerekiyor. Daha alakalı bazı bilgiler: Samsung Galaksileri de kullanan 2 iş arkadaşım var – biri S3 ve diğeri S8 ve bu sorunu yaşamadılar. Muhtemelen çok fazla bilgi ile devam ettim ama ilk etapta S5’imden S8’e yükseltme nedenim, S4’ten S5’e yükselttiğimde, burada tarif ettiğim bu sorunun S5’imle olmasıydı . Samsung’un destek kadrosu (çoklu sohbet, çoklu fabrika sıfırlaması, bir S5 yedek telefonu) ile her türlü boşa zaman harcadım ama nihai çözüm bir S8’i denemekti ve bunu yaptığımda sorun yoktu Bir S8’e geçtim. Bu nedenle, mavi dışında, sorun Şubat ayında S8’ime geri döndüğünde, oldukça hayal kırıklığına uğradım ve S5’imle yaşadığım deneyimlerden, tüm bu güçlüklerden tekrar geçmek için istekli değildi. Samsung desteği ile sinir bozucu olan şey, daha önce sorunun başına geçtiklerini kabul etmemeleri ve her zaman telefon ayarları veya telefonla ilgili fiziksel bir sorun gibi temel şeyler olduğunu varsaymaları. Samsung e-posta programının kendi içinde aksaklık – zaten bu şekilde bana ekler. – Keith Nummela

Çözüm: Merhaba Keith. E-posta senkronizasyonu özelliği çalışıyor ya da çalışmıyor. Her türlü Samsung cihazını tamir ettiğimiz yıllarda, Samsung güncellemesi veya kötü bellenim kodlaması nedeniyle e-posta senkronizasyonu sorunlarını duymadık. Çoğu durumda, senkronizasyon sorunları bir cihazın güç tasarrufu ayarlarıyla ilişkilendirilir. Sorununuzun farklı olmayabileceğine inanıyoruz, bu nedenle sorunu nasıl çözeceğiniz konusunda aşağıdaki önerilerimizi uyguladığınızdan emin olun.

S8 güç tasarrufu ayarlarınızı devre dışı bırakın

Android Nougat ve Oreo ile, Samsung cihazlarına pil güç tüketimini optimize etmek için ayarları daha da özelleştirmek için daha etkili bir yol sunulur. Ancak, güç tasarrufu ayarları, özellikle uzak sunucularla sürekli iletişime dayanan uygulamaları kesintiye uğratabilir. S8’inizin enerji tasarrufu sağlayacak şekilde ayarlanmış olması mümkündür. Kontrol etmek için Ayarlar> Pil> Güç tasarrufu moduna gidin ve Güç Tasarrufu Modunun KAPALI olduğundan emin olun.

Alternatif olarak, S8’inizi Güç Tasarrufu Modunu yalnızca pil gücü hemen bitmeksizin düşük olduğunda başlatmak üzere yapılandırabilirsiniz.

Arka Plan Verilerini Kısıtlamayı Devre Dışı Bırak

Yapabileceğiniz bir diğer iyi şey de, Güç Tasarrufu Modu menüsündeyken Arka Plan Verilerini Kısıtla seçeneğini kapalı olarak ayarlamaktır. Arka Plan Verilerini Kısıtla AÇIK olarak ayarlanırsa, e-posta uygulamanızın, bu sorunla karşılaştığınız bu özellikle internete bağlanmasına izin verilmeyebilir.

Uyku sırasında wifi’yi açık olarak ayarla

Bazı kullanıcılar, telefonlarını uyurken bile wifi’ye bağlı olduğundan emin olarak ağ sorunlarını ve bazı uygulama sorunlarını düzeltti. Varsayılan olarak, Uyku sırasında wifi’yi açık tut her zaman veya açık olarak ayarlanır, ancak daha önce değiştirdiyseniz, tekrar açmayı deneyin ve sonra ne olduğunu görün.

Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Wifi’yi seçin, sağ üst taraftaki Diğer öğesine dokunun.

Pil kullanım menüsü altında e-posta uygulaması uygulamasının devre dışı olduğunu doğrulayın

E-posta uygulamanız, telefonunuz uyku modundayken İnternet bağlantısını kesecek şekilde ayarlanmış olabilir. Bunun olmasını önlemek için pil optimizasyon özelliğinin, telefon uyku modundayken bile e-posta uygulamasının çalışmasına izin verdiğinden emin olmanız gerekir. Ayarlar> Pil’e gidin, ardından pil menüsüne girdikten sonra, uygulama güç tasarrufu modunda Ayrıntılar’a basın ve müzik uygulamasını seçin. Ardından, çalışmasına ve Android pil optimizasyonu özelliğinden muaf tutulmasına izin vermek için DISABLED’i seçtiğinizden emin olun.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.