Saklanacak bir şey var mı? Bu Şeref özelliğini seveceksin

Android'de hassas verileri, fotoğrafları, videoları ve uygulamaları cihazınızdan gizlemek için çeşitli yollar vardır. Honor, ilave uygulamalar yüklemeden kendi gizli alanınızı telefonunuzda oluşturmanıza olanak tanıyan Özel Alan adı verilen ilginç bir özellik sunar.

  • Android'de dosyaları ve fotoğrafları gizleme
  • Android galeri uygulamasında albümleri gizleme

Opinion by Jessica MurgiaIt’s easy to forget about the importance of password protecting your informationWhat do you think?5050Be the first to vote

Güvenlik ve gizlilik

Akıllı telefonlar günlük hayatımızın bir parçası haline geldi ve çoğu zaman en gizli sırlarımızdan bazılarını içerebilir. Çevrimiçi banka hesapları, özel fotoğraflar, videolar, iş dosyaları, taranmış kimlik belgeleri, çeşitli hesap şifreleri: cihazlarımızda bulunan bilgilerin korunması göz ardı edilmemelidir.

Genellikle biraz ihmalkarız ve bu bilginin güvenliğini unuttuk, şaşırtıcı bir şekilde 2017'de en sık kullanılan parolalar da en kolay tahmin ediliyordu. Ve çoğu zaman, bazılarımız akıllı telefonumuzu kolayca erişebilecekleri kişisel şeyleri unutarak arkadaşlarınızın veya iş arkadaşlarınıza bırakıyor. Bilgi, özel fotoğraflar veya uygulamalar paylaşmamak için mümkün olan her önlemi almak isteyenler için: Özel Alan kurtarmaya gelir.

  • Şifrenizin saldırıya uğramış olup olmadığını nasıl öğrenebilirsiniz?

Private Space, a feature that could be very useful for some users / © AndroidPIT

Özel alan: Ne yapar?

Bu, Güvenlik ve gizlilik bölümündeki Görünüm 10 ayarları menüsünde listelenen bulabileceğiniz bir özelliktir. Doğrudan bu seçeneğe gitmek için, cihazın kilidini açmak için kullandığınızdan farklı bir parola ve parmak izi belirlemenizi sağlar. Bu ayarı değiştirdikten sonra, iki farklı "hesap" için iki farklı erişim tuşu olacak.

Yeni PIN 4 ila 16 haneli gerektirir. Güvenlik nedenleriyle, ilk dört, ana hesap şifresininkileriyle eşleşmesi gerekmez. PIN'i girip doğruladıktan sonra, cihazın kilidini daha da açmak için parmak izinizi de ekleyebilirsiniz. Elbette bu durumda, kullandığınız parmakların farklı olması gerekir. Gözlerinizin önünde bulacağınız şey, cihazınızı sıfırlamış gibi temiz bir giriş ekranıdır. Bu, bu 5 sinir bozucu fonksiyonlarla baştan başa çıkmanız gerekeceği anlamına geliyor, ama buna değer.

The left image shows the private space home screen, and on the right is my main account / © AndroidPIT

Artık istediğiniz kadar kurabilirsiniz. 'Gizli' hesabınıza erişebilir, Play Store'a bağlayabilir, uygulamaları indirebilir ve cihazı normalde yaptığınız gibi kullanabilirsiniz. Çevrimiçi bankacılık, düzenli olarak çevrimiçi alışveriş yaptığınız e-ticaret sitelerine ilişkin uygulama ekleyebilir ve ödeme ayrıntılarınızı kaydedebilir, ayrıca kişisel fotoğraflar ekleyebilirsiniz.

On the left are the apps that you will only find by default on Private space, and on on the right, all my applications, without filters / © AndroidPIT

Çocuklarınız varsa bu harika bir özelliktir. Sadece çocuklarınız için olan uygulamaları indirmek için, bunları cihazınızdaki diğer içeriklerden uzak tutmak için kullanabilirsiniz. İnternet erişimini sınırlamak isterseniz ebeveyn denetimleri ayarlamayı unutmayın.

Dikkat etmeniz gereken bazı dezavantajlar

Parmak izi sensörüne yerleştirdiğiniz parmaka veya girdiğiniz PIN'e bağlı olarak, iki farklı "dünyaya" erişebilirsiniz. Faydalı, şüphesiz. Bununla birlikte, cihaz doğru hesabı yüklerken sabırlı olmalısınız.

If you use a microSD, you will have to remove it or the photos will still appear in the Gallery

Uygulamalarınızı, fotoğraflarınızı ve dosyalarınızı depolamak için 128GB dahili bellek ve 6GB RAM yeterli olmalıdır. Ancak bazılarınız bir microSD takmanız gerekebilir ve bunlardan birini kullanırsanız, burada saklanan fotoğraflar gizli galerinizde görünmeye devam edeceğini bilmek önemlidir. Bu nedenle, bu resimleri yeni oluşturulan gizli hesabınızda kimsenin görmesini istemiyorsanız bu cihazı kaldırmanız gerekecektir.

Bir diğer dezavantaj: e-posta hesabınızda 2 adımlı doğrulama sistemini kullanırsanız, Özel Uzay'da bile aynı e-posta hesabını kuramazsınız. Bunun nedeni, hesap eklendikten sonra, doğrulamanın ana giriş ekranında gerçekleşeceğidir. Buna erişmek için Özel Alandan çıkmanız gerekecek, ancak normal hesabınıza geri döndüğünüzde, tekrar e-posta adresini girmeniz istenecektir. Buna değip düşünmediğiniz sana kalmış.

Özel Alanın yararlı olabileceğini mi, yoksa farklı erişim tuşları gerektiren özel bir hesap oluşturmaktan başka sistemlere güvenmeyi tercih ediyor musunuz?

Onur Görüşü 10 nerede satın alınır

Best price

Huawei Honor View 10 V10 Dual Sim 64GB / 128GB Smartphone Mobile 4G LTE Unlocked

£397.00

£397.00 total

Check Offer

Honor View 10 Blue 5.99 128GB 4G Dual SIM Unlocked & SIM Free

£449.97

£449.97 total

Check Offer

Honor View 10 Blue 5.99 128GB 4G Dual SIM Unlocked & SIM Free

£449.97

£449.97 total

Check Offer