Samsung Experience: genç ve yaşlı cihazlar için ipuçları ve püf noktaları

Az önce yeni bir Galaxy Note 9 satın aldınız mı veya aldınız ve yüzlerce kullanılabilir ayarı nasıl bulacağınız hakkında hiçbir fikriniz yok mu? Bu kılavuzda, sizin için yararlı olabilecek ana ayarların tümü hakkında bilgi edinebilirsiniz. Onları sistemdeki tam konumlarına göre kategorilere ayırdık, böylece onları aramaya çalışırken kaybolmayacaksınız. Ve bu arada, bu hileler diğer birçok Galaxy akıllı telefona da uygulanabilir!

  Samsung Galaxy S9 +: tüm aile genlerini miras alıyor Samsung Galaxy Note9: sık karşılaşılan sorunlar için hızlı düzeltmeler

Önemli: Bu ipuçları Samsung Experience 9.0 donanım yazılımına dayanmaktadır ve Galaxy Note 9 ve S9 + üzerinde doğrulanmıştır. Modeller arasındaki bazı farklılıklar nedeniyle, bazı Samsung akıllı telefonlar, bu makalede listelenen bulabileceğiniz tüm özelliklere sahip olmayabilir.


Kısayollar:

  Ekran Kullanıcı deneyimini geliştirin Pil Kamerası Özel özellikler

Ekranı istediğiniz gibi ayarlayın

Kuşkusuz, Galaxy akıllı telefonlar piyasadaki en iyi akıllı telefon ekranlarına sahip. Not 9 mutlak en iyi ekrana sahip olabilir ve ondan önce bu başlık S9 ve S9 + ‘ya aitti. Orta seviye ve düşük seviye akıllı telefonlar bile artık bir AMOLED ekrana sahipken, üst düzey özelliklerin birçoğu neredeyse Koreli şirketin akıllı telefonlarında bulunabilir.

Ekrandaki öğelerin boyutunu büyütün veya küçültün: Ayarlar> Ekran> Yazı tipi ve ekran zum. Burada, ekrandaki öğeleri büyütmek için yazı tipini, boyutunu ve hatta ara yüzünün ölçeğini seçebilirsiniz.

Ekran renklerini kalibre etme: Ayarlar> Ekran> Ekran modu. Bu modda, ekrandaki renk aralığını ayarlayabilir ve hatta istediğiniz deneyimi elde etmek için ekranın sıcaklığını ve ekranın ayrı RGB kanallarını ayarlayabilirsiniz.

Video performansını iyileştirin: Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Video geliştirici. Bu işlev, belirli uygulamalardaki videolarınızın renklerini ve kontrastlarını iyileştirmenize olanak sağlar.

Bir şey izlerken ekranın kapanmasını önleyin: Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Akıllı kal. Bu işlev, akıllı telefonunuzun bir şey izliyor musunuz (veya belki okuyorsanız) anlamasını sağlar ve ekranın kapanmasını önler.

AndroidPIT samsung galaxy note9 side

  Herhangi bir Android cihazında bir Her Zaman Açık ekranı nasıl elde edilir

Kullanıcı deneyimini geliştiren tuşlar, jestler ve ayar

Samsung Experience, kişiselleştirilmiş bir arayüz ve çok iyi bilinmediği için arka plana karıştıran birçok ilginç özelliğe sahip. Galaxy akıllı telefonlarda bu ayarların çoğu oldukça kullanışlıdır.

  Gezinti tuşlarının sırasını ters çevirin: Ayarlar> Ekran> Gezinme çubuğu. Burada gezinti çubuğunun rengini seçebilir ve tuşların sırasını tersine çevirebilirsiniz. Tek elle kullanım modu: Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Tek elle kullanım modu. Parmağınızı ekranın alt köşesinden diğer köşeye (çapraz olarak) kaydırarak veya giriş düğmesine üç kez basarak tek elle modu etkinleştirmeyi seçebilirsiniz. Baş parmağınızı zorlamadan bildirimleri görüntüleyin: Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Parmak sensörü hareketleri. Bu işlevi etkinleştirerek, akıllı telefonunuzun bildirim alanını başparmağınıza ekranın üst kısmına ulaşmak zorunda kalmadan açıp kapatabilirsiniz. Bunun yerine, sadece parmak izi okuyucusu boyunca kaydırın. Ekran hassasiyetini iyileştirin: Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Dokunma duyarlılığı. Etkinleştirildiğinde, cihazınızda koruyucu bir kapak kullanıyorsanız, bu öğe ekranın hassasiyetini artırır.

AndroidPIT galaxy note 9 9540

  S-Pen: Note9’un bana nasıl inananı kazandırdığı

Pil ömrünü uzatın

Samsung akıllı telefonlar kesinlikle pil ömrünün şampiyonu değil, ama neyse ki şirket kullanışlı olacak birçok ayar sağlamıştır.

  Profili değiştir: Ayarlar> Cihaz bakımı> Performans modu. Burada, akıllı telefonunuzun performans profilini değiştirebilir ve performansı azaltarak pil ömrünü artırabilirsiniz. Ekran çözünürlüğünü azaltın: Ayarlar> Ekran> Ekran çözünürlüğü. Daha düşük ekran çözünürlüğü, akıllı telefonunuzun CPU ve GPU’su için daha az çaba harcar ve bu da daha düşük güç tüketimi sağlar. Gereksiz uygulamaları yatağa koyun: Ayarlar> Cihaz bakımı> Batarya> Her zaman uyuyan uygulamalar. Bu menüde, dondurulması gereken ve arka planda otomatik olarak başlamayacak uygulamaları seçebilirsiniz. Güç tasarrufu modu: Ayarlar> Cihaz bakımı> Pil> Güç tasarrufu modu. Galaxy akıllı telefonlar normal Android güç tasarrufu modunun yanı sıra gerçek acil durumlar için aşırı bir moda sahiptir. Her zaman göstergeyi devre dışı bırakın: Ayarlar> Ekranı kilitle> Her zaman göstergede. Akıllı telefonunuz bekleme modundayken bile, saati ve bildirimleri kapatmak, gün boyunca% 5 batarya tasarrufu sağlar. Çok değil, ama en azından bu bir şey.

samsung galaxy s5 battery

  Android akıllı telefonunuzun pilinin daha uzun ömürlü hale getirilmesi

Kamera ile usta ol

Samsung, akıllı telefon kamerasıyla her zaman harika bir iş çıkardı. Kamera uygulaması kapsamlı ve birçok ilginç özelliğe sahip olsa da, bazen bu özellikler çeşitli çekim modları ve çok sayıda ayar arasında gömülü kalıyor.

  Aktif çekim modlarını değiştirin: Kamera> Ayarlar> Kamera modlarını düzenle. Ön ve arka kamera menüsünde, kamera uygulamasının arayüzünde hangi çekim modlarının aktif olacağını seçmenize olanak tanır, böylece kullanmadığınız modları gizleyebilir ve sık kullandıklarınızı yeniden sıralayabilirsiniz. Hareketli fotoğraflar: Kamera> Ayarlar> Hareketli fotoğraflar. Bu modu aktive ederek, her bir fotoğraf galerinize yeni bir hayat vermek için çekimden önce kısa bir video ile birlikte çekilecektir. Buna dikkat edin, çünkü sonuç olarak resimlerin boyutu önemli ölçüde artacaktır. Izgarayı etkinleştirin: Kamera> Ayarlar> Kılavuz çizgileri. Konularınızı daha iyi çerçevelemenizi ve sahneleri daha iyi oluşturmanızı sağlamak için kamera uygulamasının ana arayüzünde 3×3 ızgarayı veya önizleme karesini etkinleştirebilirsiniz. Ses kontrolünü etkinleştirin: Kamera> Ayarlar> Ses kontrolü. Bu özelliği seçerseniz, “Gülümseme” veya “Peynir” diyerek fotoğraf çekebilirsiniz. Bu kesinlikle büyük grup özçekimleri için yardımcı olacaktır.

Webp.net resizeimage

  Mükemmel resim: Android için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

Her model için özel ipuçları

Tabii ki, Galaxy akıllı telefonların bazı modellerine daha uygun olan birçok özel işlev vardır. Aşağıdaki listede akıllı telefonlardan birine sahipseniz, ipuçlarına ve püf noktalarına yönelik makaleye ulaşmak için adını tıklamanız yeterli.

Galaxy S serisi:

  Samsung Galaxy S9 ve S9 + Samsung Galaxy S8 ve S8 + Samsung Galaxy S7 ve S7 Kenar Samsung Galaxy S6 Samsung Galaxy S6 Kenar ve S6 Kenar + Samsung Galaxy S5 Samsung Galaxy S3 Samsung Galaxy S3 Samsung Galaxy S2

Galaxy A serisi:

  Samsung Galaxy A3 ve A5 (2017) Samsung Galaxy A5 (2016)

Galaxy J serisi:

  Samsung Galaxy J3, J5 ve J7 (2017)

Galaxy Note serisi:

  Samsung Galaxy Not 5 Samsung Galaxy Not 4 Samsung Galaxy Not 3 Samsung Galaxy Not 2

Galaxy Alpha serisi:

  Samsung Galaxy Alpha

Tarafından görüşLuca ZaninelloSamsung akıllı telefonları seçiyorum çünkü mevcut seçenekleri seviyorum.What do you think?505029 katılımcı

Tüm bu ayarları biliyor muydunuz? Makalemizde eksik olan ilginç özellikleri buldunuz mu? Diğer kullanıcılara yardımcı olabilmemiz için bize bildirin.