Samsung Galaxy A10 bir ekran titrek sorunu var. İşte düzeltme.

Bazı Samsung Galaxy A10 sahiplerini rahatsız eden ekran titremesi sorunu küçük bir ürün yazılımı sorununa işaret ediyor olabilir. Geçmişte bu konuda şikayetçi olan birkaç okurumuz var. Birçoğuna yardım edebildik ama telefonu tekrar mağazaya getirmek zorunda olanlar vardı.

Karşılaştığımız bazı ekran titremesi sorunları bir donanım sorunundan kaynaklanıyordu. Düşme veya fiziksel hasardan kaynaklananlar vardı ve diğerleri de sıvı hasarından kaynaklandı. Bir sahibi olarak, soruna neyin neden olduğunu bilen ilk kişi sen olmalısın, ancak görünürde bir sebep veya sebep olmadan başlamışsa, muhtemelen küçüktür.

Bu yazıda, ekran titremesi sorunu olan Samsung Galaxy A10’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulundurmaya çalışacağız ve sorunun gerçekten ne hakkında olduğunu belirleyene ve umarım onu çözene kadar birbiri ardına koyacağız. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Ekran titreme sorunu ile Galaxy A10 sorun giderme

Bu tür bir sorunu giderirken, bazı önemli dosya ve verileri kaybetmemek için yeterince ayrıntılı olmalısınız. Bununla birlikte, işte yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Ekrandaki titremeyi düzeltmek için telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Yapmanız gereken ilk şey, sadece küçük bir ürün yazılımı aksaklığı nedeniyle olmadığından emin olmaktır. Telefonunuzun hafızasını yenilemek ve uygulamalarını ve servislerini yeniden yüklemek için zorunlu yeniden başlatmayı gerçekleştirin. Sadece küçük bir ürün yazılımı sorunu nedeniyle, o zaman bu çözüm sorunu çözebilir. İşte nasıl:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, ekran titremesinin devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A10 Mobil Ağı Nasıl Kullanılabilir?

İkinci çözüm: Üçüncü taraf uygulamalar nedeniyle olmadığından emin olun

İndirdiğiniz uygulamalardan birinin veya bazılarının ekranın zaman zaman titremesine, özellikle de ağır oyun uygulamalarına neden olduğu zamanlar olabilir. Bu olasılığı ekarte etmeniz ve bunu yapabilmek için telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmanız gerekir. Bunu yapmak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakacaktır. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Telefonunuz bu modda başarıyla başlatıldığında, ekran titremesinin sabit olup olmadığını bilmek için telefonu gözlemleyin. Bu gerçekleşmezse, o zaman bu soruna neden olan bir üçüncü taraf uygulaması var demektir. İşte bu durumda yapmanız gerekenler…

    Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun ekran titremesi sorunu yaşamaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, ekran hala güvenli modda titriyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUMA: Nasıl düzeltmek Galaxy A10 SMS göndermek veya almak olmaz | manifatura çalışmıyor

Üçüncü çözüm: Sistem önbelleğini temizleme

Bu sorunun ortaya çıkma ihtimallerinden biri, sistem önbelleğinin bozulmuş veya şimdi kullanılmamış olmasıdır. Sistem önbelleğini silmeniz veya silmeniz gerekir, böylece yenisiyle değiştirilir. Bunu yapmak için şu adımları izlemeniz gerekir:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, onları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu prosedürü uyguladıktan sonra telefonunuzda hala ekran titremesi sorunu var, ardından bir sonraki çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzda ekran titremeye neden oluyorsa, sıfırlama zamanı gelmiştir. Ana sıfırlama, yalnızca ürün yazılımıyla ilgili bir sorunsa ekran veya bileşenlerin değil, bu sorunu çözecektir. Ancak bundan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin işlem sırasında silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, Google ve Samsung hesaplarınızı da kaldırın, böylece cihazınız kilitlenmez. Bundan sonra telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlama işleminden sonra, ekran titremesi sorununun çözülüp çözülmediğini görmek için telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın. Kaldıysa, o yolculuğu tekrar mağazaya götürme ve telefonu kontrol etme ya da değiştirme zamanı gelmiştir.

DA OKUYUN: Nasıl Samsung Galaxy A10 Siyah Ölüm Ekranı saptamak için

Umarız ekran titremesi sorunu olan Samsung Galaxy A10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.