Samsung Galaxy A10 çok yavaş ve durgunlaştı. İşte düzeltme.

Samsung Galaxy A10 giriş seviyesi bir cihaz olsa da, kategorisi için oldukça etkileyici. Söylemeye gerek yok, her şey düzgün çalıştığı sürece sorunsuz çalışmalıdır. Ancak, bazı sahipler cihazlarının yavaş ve durgun olmaya başladığını bildirdi. Sorunun küçük bir güncellemeden sonra gerçekleştiğini söyleyenler vardı, diğerleri ise bunun kesin bir sebep veya sebep olmadan başladığını söyledi.

Bu yazıda, bazı performans sorunları olan Galaxy A10’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Her olasılığa göz atacağız ve sorunun ne olduğunu belirleyene ve umarım düzeltene kadar onları birbiri ardına koyacağız. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Ancak, başka bir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza gidin. Muhtemelen web sitemizde zaten mevcut çözümler var ya da en azından, zaten çözdüğümüz benzer sorunlar var. Öyleyse, probleminize benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yavaş ve halsiz bir Galaxy A10 sorun giderme

Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, sorunun neden ortaya çıktığını belirlememizdir, ancak bunu yapmanın en iyi yolu, her olasılığı göz önünde bulundurup bunları birer birer dışlamaktır. Endişelenmeyin, bu temelde sadece küçük bir sorun ve bu sorunu çözecek bir çözüm zaten var. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin…

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuzun çok yavaş ve halsiz olduğunu ilk kez fark ettiyseniz, yapmanız gereken ilk şey Zorunlu Yeniden Başlatma’dır. Bu sorunun bazı küçük bellenim sorunlarından kaynaklanması çok olasıdır. İşte böyle yapılır:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı tamamladığında, yavaş ve durgun olup olmadığına bakın, çünkü öyleyse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKU: Nasıl kapalı ve yanıt vermiyor Samsung Galaxy A10 nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Galaxy A10’unuzu Güvenli modda çalıştırın

Üçüncü taraf uygulamaların aslında bu soruna neden olabileceği zamanlar, kişisel tecrübelerime dayanarak, daha önce uygulamaların kurulumunu daha önce halsizlikle sonuçlanmasına neden oldu. Galaxy A10 gerçekten etkileyici özelliklere sahip, ancak o zaman uygulamalardan veri toplamaya devam ederken performansının yavaşlayacağı bir zaman gelirdi.

Uygulamalarınızın bu soruna neden olabilecek önemli bir rol oynadığını doğrulamamız gerekiyor, bu yüzden telefonunuzu Güvenli modda çalıştırmanız zorunludur. Tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakır ve bu şekilde yaparsınız:

  Aygıtı kapatın. Ekrandaki güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefon bu modda normal şekilde çalışıyorsa, soruna neden olan üçüncü taraf uygulamaları olduğu doğrulanırsa, ilerde yapmanız gerekenler aşağıda açıklanmaktadır:

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun yavaş ve yavaş çalışmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız olduğunu düşündüğünüzde, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, telefonunuz hala güvenli modda yavaş ve halsiz ise, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A10 yavaş çalışıyor. İşte bunu düzeltmek için nasıl.

Üçüncü çözüm: Önbelleği ve durgun uygulamaların verilerini temizleyin

Hala başlatma işleminde zaman alan bazı uygulamalarınız varsa, önbelleklerini ve verilerini temizleyerek bu uygulamaları sıfırlamayı deneyin. Ne yazık ki, hepsini bir kez sıfırlayamazsınız, bu yüzden tek tek atlatmanız gerekir ve işte bunu nasıl yapacağınız:

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Uygulamalar öğesine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Depolama alanına dokunun. .

Kaç uygulamanın sorun yaşadığına bağlı olarak, bu prosedürün tamamlanması zaman alabilir ve bunu yaptıktan sonra Galaxy A10’unuz hala yavaş ve durgun, bir sonraki prosedüre geçin.

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü sil

Durgunluğun bazı uygulamalardan kaynaklanma olasılığını ekarte edecek prosedürleri yaptıktan sonra, ürün yazılımının peşinden gitme zamanı gelmiştir. Başka bir olasılık da bazı sistem önbelleklerinin bozulmuş olabileceği ve önbellek bölümünü silerek bunu dışarıda bırakmamız gerektiğidir. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız hiçbir dosya ve veri silinmeyecek:

  Aygıtı kapatın. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu işlemden sonra, performansının iyileşip iyileşmediğini bilmek için telefonunuzu izlemeye devam edin. Hala yavaş ve halsizse, telefonunuzu tekrar hızlı bir şekilde çalıştırmak için en iyi yöntemi yapmanız gerekir – sıfırlama.

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Her şeyi yaptıktan sonra ve telefonunuzun performansı bir miktar iyileşmediyse, dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemenin ve ardından sıfırlamanın zamanı geldi. Durgunluk genellikle uygulamalarda veya bellenimdeki bazı sorunlardan kaynaklanır ve bu prosedürle her zaman düzeltebilirsiniz, ancak işlem sırasında silinecekleri için dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemeniz gerekir. Bundan sonra, Google Kimliğinizi telefonunuzdan kaldırarak Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bıraktığınızdan emin olun; aksi halde sıfırlamadan sonra hesabınızı ayarlamak için kullanacağınız Google hesabınızı ve şifresini not etmeniz gerekebilir.

  Aygıtı kapatın. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız yavaş ve durgun olan Samsung Galaxy A10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.