Samsung Galaxy A10 ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasını gösteriyor

Samsung Galaxy A10’un bazı sahipleri, uygulamayı açtığında ‘Facebook’un durmaya devam ettiğini’ belirttiklerini bildirdi. Bu, Facebook’un bir nedenden dolayı düştüğü ve artık çalışmaya devam edemediği anlamına gelir. Çoğu zaman, bu uygulamada sadece bir sorun olmakla birlikte, Facebook’un cihazla önceden yüklenmiş olarak geldiği gerçeğini göz önünde bulundurarak, bunun her zaman bellenimde bir sorun olma ihtimali vardır.

Bu yazıda, Galaxy A10’unuzu ‘Facebook sürekli duruyor’ hatasıyla ilgili sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Her olasılığa göz atacağız ve sebebini belirleyene ve sorunu çözene kadar onları tek tek yoklayacağız. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan rahatsızsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmazsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Galaxy A10 ile ‘Facebook sürekli durdu’ ‘hatası veriyor

Çoğu zaman, bu tür bir hata gösterdiğinde, sorun yalnızca küçük bir ürün yazılımı sorunu veya bir aksaklık nedeniyle olabilir. Bu nedenle, bu olasılığı göz ardı ederek sorun gidermemize başlayacağız. Bununla birlikte, Galaxy A10’unuzdaki ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasını düzeltmek için yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Küçük ürün yazılımı sorunları uygulama çökmelerine neden olabilir ve çoğu zaman, çökmeye devam etmeye başlayan sık kullandığınız uygulama budur. Bu nedenle, başka bir şey yapmadan önce, telefonunuzun hafızasını tazelemek ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yüklemek için zorunlu yeniden başlatma işlemini gerçekleştirdiğinizden emin olun. Bu nasıl yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladığında, ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasının hala ortaya çıkıp çıkmadığını görmek için uygulamayı açın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKU: Nasıl kapalı ve yanıt vermiyor Samsung Galaxy A10 nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasını düzeltmek için önbelleği temizle

Sistem her uygulama için ilk kullanımdan sonra sorunsuz çalışmasını sağlamak için bir önbellek oluşturur. Önbellek küçük, geçici bir dosya olsa da, kararlılıkları söz konusu olduğunda da çok önemlidir. Bu nedenle, önbellek bozulduğunda veya kullanılmadığında, uygulama çökmeleri oluşabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için şu adımları izleyin:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Facebook’u bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatası bundan sonra sizi rahatsız etmeye devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

Üçüncü çözüm: Facebook’u Sıfırla

Uygulamalar söz konusu olduğunda, sıfırlama veri dosyalarını silmek anlamına gelir ve sıklıkla kullanıcının tercihlerini ve ayarlarını içerir. Silindiğinde, uygulama varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri döndürülür. Bu uygulama ile sadece bir sorun ise, o zaman bu yordamın onu düzeltebilmesi gerekir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Facebook’u bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun. Onaylamak için Tamam’a dokunun. Biraz RAM serbest bırakmak ve belleği yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra, uygulamayı açtığınızda ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini görmeye çalışın. Olursa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Nasıl Galaxy A10 açmak açılmaz | sorun giderme açılmıyor veya siyah ekran görüntüleniyor

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü sil

Uygulama önbelleklerinin yanı sıra, sistem kendi önbelleğini de oluşturur. Bu da, ilk açılıştan sonra telefonun sorunsuz çalışmasına yardımcı olur. Bozulduğunda, uygulama çökmeleri de dahil olmak üzere cihazınızla performans sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunu yaparak bu olasılığı ortadan kaldırın:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, onları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladığında, ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasının gösterilip gösterilmediğini görmek için uygulamayı açın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Beşinci çözüm: Dosyaları yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Sistem önbelleğini sildikten sonra hata gösterilmeye devam edilir, ardından telefonunuzu sıfırlamanın zamanı gelmiştir. Bu sadece küçük bir sorundur ve ürün yazılımı herhangi bir şekilde değiştirilmediyse, sıfırlamayı yaparak bu sorunu çözebilmelisiniz. Ancak, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Ondan sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın, böylece kilitlenmezsiniz ve ardından Ana Sıfırlama işlemini yapmak için şu adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Galaxy A10’unuzdaki ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatalarından kurtulmanıza yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.