Samsung Galaxy A10 Nasıl MMS Sorunu Gönderemezsiniz

#Samsung #Galaxy # A10, son zamanlarda piyasada piyasaya sürülen ve bir aksiyon telefonu olarak tanıtılan premium orta sınıf Android akıllı telefon modellerinden biridir. Sağlam bir yapı kalitesine sahiptir ve 6.2 inç IPS LCD ekrana sahiptir. Kaputun altında, 2GB RAM ile eşleştirilmiş bir Exynos 7884 sekiz çekirdekli işlemci, telefonun birden fazla uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırmasını sağlıyor. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy A10’un MMS gönderemediğini ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy A10 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy A10 Nasıl MMS Sorunu Gönderemezsiniz

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini gerçekleştirmeden önce, telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmanız gerekir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Telefonunuzu kullanarak göndermek veya almak istediğinizde göz önünde bulundurmanız gereken iki şey ve MMS. İlk olarak, aktif bir mobil veri aboneliğiniz olmalı ve telefonun iyi bir mobil veri sinyaline, tercihen LTE’ye sahip olduğundan emin olmalısınız. İkinci olarak, telefonunuzun doğru APN ayarlarına sahip olması gerekir. Bu ayarlar her operatör için benzersizdir, bu nedenle telefon ayarlarınızı operatörünüzün kullandıkları ile karşılaştırdığınızdan emin olun.

Cihazınız her iki koşulu da karşılıyorsa ancak aynı sorunu yaşıyorsanız, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam edin.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Yazılım sıfırlaması yaparak telefon yazılımını yenilemeniz gerekir. Bu genellikle bir telefon yanıt vermiyorsa yapılır, ancak bu durumda da önerilir.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Telefon yeniden başlatıldığında sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Kısa mesaj uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Bazen bu soruna kısa mesaj uygulamasındaki bozuk veriler neden olabilir. Bu durumda, bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemek yardımcı olacaktır.

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster seçeneğine dokunun. Depolama> Önbelleği Temizle> TEMİZLE üzerine dokunun. VERİ> SİL.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Telefona indirip yüklediğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, sorunun büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanması muhtemeldir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Önbellek bölümünü silin

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle, telefon yeniden başlatıldığında bu verileri yeniden oluşturacağından bu verileri silmek iyi bir fikirdir.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Samsung Galaxy A10’un hala MMS gönderemediğini düşünüyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri getirecektir. Telefon verilerinizin işlem sırasında silineceğini unutmayın, bu yüzden devam etmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon açıldıktan sonra MMS göndermeden önce cihazın APN ayarlarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen gönderilerimizi arkadaşınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun