Samsung Galaxy A10, Ölümün Siyah Ekranında kaldı. İşte düzeltme.

Bir akıllı telefon siyah ekrana sıkışıp kaldığında ve ne yaparsanız yapın artık yanıt vermezse, o zaman buna Siyah Ölüm Ekranı (BSoD) diyoruz. Bu gerçekten yaygın bir sorun değil, ancak zaman zaman ortaya çıkıyor ve sıklıkla yanıt vermiyor bir cihazla sonuçlanıyor. Ancak birçok kullanıcının donanımsal bir sorun olduğunu düşündüğünün aksine, çoğu zaman değil, yalnızca mağazaya veya mağazaya bir gezi yapmanıza gerek kalmadan kendi başınıza düzeltebileceğiniz bir ürün yazılımı sorunudur.

Bu yazıda siyah bir ekrana sıkışmış Galaxy A10’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Telefonunuzu tekrar yanıtlamak için kullanabileceğiniz birkaç çözümü sizinle paylaşacağım. Cihazınız herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı belirtmediği sürece, bu sorun çözülebilir. Öyleyse okumaya devam edin, çünkü bu makale size bir şekilde yardımcı olabilir.

Ancak, başka bir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza gidin. Muhtemelen web sitemizde zaten mevcut çözümler var ya da en azından, zaten çözdüğümüz benzer sorunlar var. Öyleyse, probleminize benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ölümün Siyah Ekranına Takılan Galaxy A10’u Onarmak

Telefonunuzda herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı olup olmadığını kontrol etmek için zaman ayırmanız önemlidir. Sahibi olarak, telefonunuzun fiziksel durumunun olup olmadığını bilmeniz gerekir. Eğer düşmüş veya ıslanmışsa ve sonra bu problem başlamışsa, o zaman sorun gidermede bir anlamı yoktur. Hemen mağazaya getir ve teknolojinin senin için kontrol etmesini sağla. Ancak fiziksel veya sıvı hasar belirtisi olmadığını varsayarsak, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Siyah ekran sorununu düzeltmek için telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu sorun bariz bir sebep veya neden olmadan ortaya çıktıysa, o zaman muhtemelen sadece bir sistem çökmesi var. Yapmanız gereken ilk şey zorunlu yeniden başlatma. Simüle edilmiş bir pil çıkarma ve ürün yazılımı çökmelerinin veya aksaklıkların giderilmesinde çok etkilidir. Aslında, telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlamak için yapmanız gereken tek şey bu olabilir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Sesi ve tuşlarını basılı tutarken logo görünürse, o zaman sorunun çözüldüğünü gösterir. Ne de olsa, burada başarmaya çalıştığımız şey telefonunuzun cevap vermesini sağlamak. Ancak, ilk denemeden sonra telefon hala siyah ekranda sıkışmışsa, bir sonraki yordama geçmeden önce aynı işlemi birkaç kez daha yapın.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A10 rasgele yeniden başlatılıyor. İşte bunu düzeltmek için nasıl.

İkinci çözüm: Galaxy A10’unuzu şarj edin ve zorunlu yeniden başlatmayı yapın

Çoğu zaman, boşalmış bir batarya gerçekten bir sorun değildir, çünkü kullanıcı onu bir güç kaynağına takılı olan şarj cihazına bağladıktan sonra herhangi bir cihaz hemen yanıt verecektir. Ancak, telefonun şarj cihazına da cevap vermeyeceği zamanlar vardır. Firmware çöktüğünde, cihazın pilinin bitmesine izin verirseniz de oluşabilir. Bunun nedeni, bazı servislerin ve bileşenlerin, telefonun suyu bittiğinde düzgün şekilde kapanmamasıdır. Sonuç olarak, her ikisi de yanıt vermeyen bir cihazla sonuçlanan birkaç sorunla ilgileniyor olacaksınız. Bunu ekarte etmek için yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermemesine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuzun bu iki çözümden birini kullanarak yanıt vermesini sağlayabiliyorsanız, sorun ürün yazılımı ile ilgilidir. Ancak, aynı sorun gelecekte de devam ederse, bu sorunu bir kez ve herkes için düzeltmek için telefonunuzu sıfırlamayı düşünün. Sıfırlama işleminden önce, önemli dosyalarınızın bir yedeğini aldığınızdan emin olun ve ardından bu tür sıfırlama ayarları, ayarlarla yapılan normal sıfırlama işlemlerinden biraz daha fazla olduğundan bu adımları izleyin.

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Öte yandan, bu işlemden sonra bile telefon siyah bir ekranda kalmaya devam ederse, o zaman bu yolculuğu tekrar mağazaya götürmenin ve olası bir donanım sorunu olduğu için telefonu kontrol ettirmenin zamanı geldi.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A10, WiFi ağından ayrılıyor. İşte düzeltme.

Umarım siyah bir ölüm ekranına sıkışmış Samsung Galaxy A10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.