Samsung Galaxy A10 rastgele yeniden başlatılıyor. İşte bunu düzeltmek için nasıl.

Bir akıllı telefon rastgele yeniden başlatıldığında, ürün yazılımıyla ilgili bir sorun olduğu kesindir. Bu durum, kategorisi için gerçekten iyi donanım özelliklerine sahip giriş seviyesi bir cihaz olan Samsung Galaxy A10’un bazı sahiplerinde de geçerlidir. Bu tür bir problem zaman zaman ortaya çıkar ve mutlaka ciddi olduğu anlamına gelmez. Aslında, geçmişte benzer sorunlarla karşılaştım ve sadece bazı temel sorun giderme prosedürlerini uygulayarak bunları çözebildim.

Bu yüzden, bu yazıda, rastgele yeniden başlayan Galaxy A10’unuzu gidermede size rehberlik edeceğim. Bu soruna karşı etkili olduğu kanıtlanmış çözümleri sizlerle paylaşacağım. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan rahatsız olduysanız, bu makalenin bir şekilde veya başka şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Rastgele yeniden başlatılan Galaxy A10’u tamir etmek

Bu sorunu çözmek veya sorunun gerçekten ne olduğunu bilmek için çok fazla işlem yapmanız gerekmez. Ancak önemli dosya ve verilerinizin bazılarını silmemek için dikkatli olmalısınız. Neye neden olduğu veya neden oluştuğu netleşene kadar bir seferde sadece bir prosedür uygulayın. Söylendiği gibi, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın

Bu prosedür çok basittir, ancak bu soruna cihazınıza indirdiğiniz veya yüklediğiniz uygulamalardan biri veya birkaçı neden olmuşsa derhal size bilgi verecektir. Güvenli modda, tüm üçüncü taraf uygulamalar geçici olarak devre dışı bırakılır. Bu nedenle, telefonunuz bu moddayken sorun oluşmazsa, bunun bir üçüncü taraf uygulamasından kaynaklandığı anlamına gelir. Yapmanız gereken bir sonraki şey, uygulamalarınızdan hangisinin suçlu olduğunu bulmak ve bu sorunu çözmenin anahtarı budur. Yani, telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatırsınız:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, bu modda bile rasgele olarak yeniden başlatılıp başlatılmadığını görmek için sık sık yaptığınız gibi kullanmaya devam edin. Sorunun çözüldüğünü varsayarsak, daha fazla araştırma yapmak için şu adımları izleyin:

    Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun kendi kendine yeniden başlatılmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Ancak, telefon güvenli moddayken hala rasgele yeniden başlatılırsa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A10, WiFi ağından ayrılıyor. İşte düzeltme.

İkinci çözüm: Tüm ayarları sıfırla

Bazı ayarların değiştirilmesi ve telefonun kendiliğinden yeniden başlatılmasına neden olması çok olasıdır. Özellikle Geliştirici Seçenekleri etkinleştirilmişse, bu soruna neden olabilecek ayarlar vardır. Elbette nereye bakacağımızı bilmiyoruz, bu nedenle cihazınızdaki tüm ayarları, dosyalarınızı ve verilerinizi silmeden fabrika ayarlarına döndürecek şekilde sıfırlamak en iyisidir. Ve işte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, telefonunuzun rasgele olarak yeniden başlatılıp başlatılmadığını görmeye çalışın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Diğer bir olasılık, sistem önbelleğinin bozulmuş veya eski olması olabilir. Eski önbelleği silmeniz gerekir, böylece yeni bir tane oluşturulur. Bozuk önbellek genellikle rasgele yeniden başlatma, donma, gecikme ve halsizlik gibi performans sorunlarına neden olur. Bunu ekarte etmek için şu adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, yine de rasgele yeniden başlatılıp başlatılmadığını görmeye çalışın. Sorun devam ederse, bir sonraki prosedürü uygulayın.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A10 WiFi’ye bağlanmıyor. İşte düzeltme.

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Donanım yazılımı içinde herhangi bir değişiklik yapılmamışsa, bir sıfırlama bu sorunu çözecektir. Telefonunuzun kendi başına ne sıklıkta yeniden başlatıldığına bağlı olarak kişisel dosyalarınızı yedeklemek zor olabilir, ancak kaybetmek istemediğiniz dosyaların bir kopyasını oluşturmaya çalışın. Yedeklemeden sonra kilitlenmeyecek şekilde Google hesabınızı kaldırın ve telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuz sıfırlandıktan sonra bile rasgele yeniden başlatılırsa, bu noktada sorunun donanımda olması mümkündür. Bu nedenle, mağazaya veya yerel mağazaya geri dönün ve telefonu bir teknisyene kontrol ettirin.

DA OKUYUN: Nasıl açılmaz Samsung Galaxy A10 düzeltmek için

Umarım rastgele yeniden başlatılan Samsung Galaxy A10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.