Samsung Galaxy A10, WiFi ağından ayrılıyor. İşte düzeltme.

Samsung Galaxy A10 gibi bir akıllı telefon, açık bir neden veya sebep olmadan WiFi ağından ayrıldığında, sorun küçük olabilir ve bunun mutlaka telefonunuzda olduğu anlamına gelmez. Ağ cihazınızla ilgili bir sorun veya ağın kendisiyle ilgili geçici bir sorun olabilir. Bu gibi şeyler zaman zaman meydana gelir ve çok basit prosedürler uygulanarak düzeltilebilirler. Ancak, sorunun cihazınızın donanım yazılımı ile olması da mümkündür. Bazı temel sorun giderme prosedürleri uygulamanızın nedenlerinden biri de budur.

Bu yazıda, WiFi ile bağlantısı kesilen Galaxy A10’unuzu gidermede size rehberlik edeceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene ve umarım onu çözene kadar tüm olasılıkları araştırmaya ve birbiri ardına koymayı deneyeceğiz. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşı karşıya kalıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

WiFi ağından bağlantısı kesilen Galaxy A10 ile İlgili Sorunları Giderme

Şebeke ile ilgili sorunları olan bir akıllı telefonla ilgili sorunları giderirken, önemli dosya ve verilerinizin bir kısmını kaybetmemek için sorunu doğru bir şekilde çözebilmeniz için çok dikkatli olmanız gerekir. Söylendiği gibi, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Bu gibi bir sorunu giderirken yapmanız gereken ilk şey, özellikle de ilk karşılaştığınızda, zorunlu yeniden başlatma işlemidir. Doğaları ne olursa olsun, küçük sorunları giderebilecek simüle edilmiş bir batarya çıkarma işlemidir. Bu prosedür telefonun hafızasını tazeleyecek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyecektir ve bu konuda etkili olduğu kanıtlanmıştır. İşte böyle yapılır:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, hala WiFi bağlantısının kesilip kesilmediğini görmeye çalışın ve varsa bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUMA: donmaya devam eden bir Samsung Galaxy A10 nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın

Bu sorunla kişisel olarak geçmişte karşılaştım ve bu vakaların birkaçına bazı uygulamalar neden oldu. Burada mümkündür, bu yüzden devam etmeden önce bu işlemi yapmanız önemlidir. Yaptığı şey, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak. Sorun güvenli moddayken oluşmazsa, soruna neden olan üçüncü taraf bir uygulama olduğu anlamına gelir ve bu da düzeltilmesini çok daha kolaylaştırır. Ancak, ilk olarak, telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatırsınız:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Sorunun bu moddayken çözüldüğünü varsayarsak, ilerde yapmanız gerekenler:

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun WiFi bağlantısını kesmeye başladığı zaman yüklediğiniz uygulamaları hatırlayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle öğesine dokunun ve onaylamak için Tamam öğesine dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, güvenli modda bile telefonun WiFi bağlantısı hala kesiliyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A10 Sıfırlama Kılavuzu: Yapabileceğiniz farklı sıfırlama türleri

Üçüncü çözüm: Ağ cihazlarınızı kapatıp açın

Ayrıca, ağ cihazlarınızın zaman zaman arıza yapması ve telefonun şebekeden ayrılmasının nedeni bu olabilir. Bu olasılığı elemek için yönlendiricinizi veya modeminizi yeniden başlatarak bağlantıyı yenilemeyi deneyin.

  Modeminizi veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın ya da güç kablosunu ana birimden çıkarın. Bir iki dakika elektriksiz bırakın. Bundan sonra, prize tekrar takın veya kabloyu tekrar bağlayın. Aygıtın çevrimiçi olmasını bekleyin ve sonra telefonun tekrar bağlanmasına izin verin.

Bundan sonra, Galaxy A10’unuzun hala WiFi ağla bağlantısının kesilip kesilmediğini görmeye çalışın ve varsa bir sonraki çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlayın

Önceki prosedür ağı yönlendirici tarafından yenileyecektir ancak bu prosedür telefonunuzdaki bağlantıyı yenileyecektir. Aslında, mevcut bağlantıyı silmek ve tüm ağ servislerini sıfırlamak. Ağla ilgili sorunlara gelince, bu prosedürün de etkili olduğu kanıtlanmıştır. İşte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, Galaxy A10’unuzda WiFi özelliğini etkinleştirin ve ağa yeniden bağlanmasına izin verin. Telefonun hala WiFi bağlantısının kesilip kesilmediğini bilmek için gözleminize devam edin, çünkü çıkarsa bir sonraki çözüme geçin.

Beşinci çözüm: Eski sistem önbelleğini silin

Bu noktada, bellenimi gidermek en iyisidir ve yapmanız gereken ilk şey, bu sorunun bozuk bir sistem önbelleğinden kaynaklanmadığından emin olmaktır. Eski önbelleği silin, böylece yenisiyle değiştirilir ve telefonunuzu kurtarma modunda çalıştırarak önbellek bölümünü silerek bunu yapabilirsiniz. İşte nasıl:

  Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bütün bunlardan sonra telefonunuz hala WiFi ile bağlantınız kesiliyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A10 çok yavaş ve durgunlaştı. İşte düzeltme.

Altıncı çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Yazılım hala stokta olduğu veya herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, sıfırlama yaparak bu sorunu çözebilmelisiniz. Ancak, aslında bunu yapmadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin, özellikle de telefonunuzun dahili deposuna silinecekleri şekilde kaydedilmiş olanların bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, sıfırlama işleminden sonra kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Hazır olduktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım WiFi ağından kopan Galaxy A10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.