Samsung Galaxy A10, WiFi ağından ayrılıyor. İşte düzeltme.

Samsung Galaxy A10’un bazı sahipleri, cihazlarındaki ağ sorunları hakkında şikayet ediyorlar. Okurlarımızdan birine göre, birimi şimdi ve daha sonra WiFi ile bağlantısını kesiyor. Rastgele, bu yüzden ne zaman olacağını bilmiyor. Ancak ona göre, sorun günde 5 ila 10 kez meydana gelir, en azından cihazı ile gözlemlediği şey buydu. Daha fazla olabilirdi. Mesele şu ki, bu problem küçük bir firmware sorununun bir işareti olabilir ve aynı zamanda ağın kendisinde de bir problem olabilir.

Bir sahibi olarak, sorunun ne olduğunu belirlemek için bazı temel sorun giderme işlemleri yapmanız gerekir. Bu şekilde, tamir etmenize yardımcı olacak bir çözüm oluşturabilirsiniz. Bu yüzden, bu yazıda, WiFi ağından kopan Galaxy A10’unuzu gidermede size yardımcı olacağım. Her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve sorunu çözene kadar birer birer ekarte etmeye çalışacağız. Bu tür bir sorunla uğraşan sahiplerden biriyseniz, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Rasgele WiFi ağından bağlantısı kesilen Galaxy A10 ile ilgili sorunları gidermek için Ho

Ağ bağlantısını kesmeye devam eden bir cihazı sorun giderirken, önemli dosya ve verilerinizin bir kısmını kaybetmemeniz için çok dikkatli olmalısınız. İşte yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Zorla tekrar başlat

Daha önce de söylediğim gibi, bu, bellenimde küçük bir sorun olabilir ve yapmanız gereken ilk şey, zorunlu yeniden başlatma işlemini gerçekleştirmektir. Tüm uygulamaları ve hizmetleri yüklemenin yanı sıra, telefonunuzun belleğini tazeleyen simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Bu, bellenim veya sorunla ilgili küçük bir sorunsa, sorunu çözebilir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, hala WiFi bağlantısının kesilip kesilmediğini görmeye çalışın. Bu nedenle, temelde, her zaman bildiğiniz gibi telefonu kullanmaya devam edin. Sorun devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A10 WiFi’ye bağlanmıyor. İşte düzeltme.

İkinci çözüm: Ağ ayarlarını sıfırla

Telefonun telsizlerinin kullandığı bazı servislerin kilitlendiği veya mevcut bağlantının kesildiği zamanlar vardır. Bunlardan herhangi biri meydana geldiğinde, ağdan sürekli bağlantı kopması da dahil olmak üzere her zaman ağla ilgili sorunlarla karşılaşmayı bekleyebilirsiniz. Bazen bağlantıyı silmek sorunu çözebilir, ancak bunu çözmenin en iyi yolu ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Bu, tüm bağlantıları silecek ve çökmüş olabilecek hizmetleri yenileyecektir. Ağla ilgili sorunları çözdüğü kanıtlanmıştır ve işte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, WiFi özelliğini etkinleştirin ve ardından şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin. Bundan sonra cihazın hala WiFi ağ bağlantısının kesilip kesilmediğini görmeye çalışın, çünkü çıkarsa bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Nasıl açılmaz Samsung Galaxy A10 düzeltmek için

Üçüncü çözüm: Ağ cihazlarınızı yeniden başlatın

Telefonunuzla ilgili sorunların yanı sıra, bu sorunun nedeni ağ aygıtlarınız da olabilir. Modeminiz veya yönlendiriciniz bozuk olabilir veya hafızasını yenilemeniz gerekebilir. Basit bir yeniden başlatma bu sorunu çözebilir, işte yapmanız gerekenler:

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvardaki prizden çıkarın veya güç kablosunu cihazdan çıkarın. Cihazı bir veya iki dakika boyunca güç olmadan bırakın. Bundan sonra, prize tekrar takın veya güç kablosuna yeniden bağlayın. Yönlendiricinizin sinyali yayınlamasını ve telefonunuzun tekrar bağlanmasına izin vermesini bekleyin.

Bunu yaptıktan sonra telefonunuz hala WiFi bağlantınız kesiliyor, ardından bir sonraki prosedüre geçin.

Dördüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Sistem önbelleği bozulduğunda veya kullanılmadığında, performans sorunları ortaya çıkabilir ve bu da ağ sorunlarına neden olabilir. Eski önbelleği silmeyi deneyin, böylece yeni bir tane oluşturulur. Bunu önbellek bölümünün içeriğini silerek yapabilirsiniz. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız hiçbir dosya ve veri silinmeyecek:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladığında, telefonunuzun hala WiFi bağlantısının kesilip kesilmediğini veya sabit olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Sorun devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A10 ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasını gösteriyor

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Sorun ağ aygıtlarınızda değilse ve ürün yazılımı hiçbir şekilde değiştirilmediyse, sıfırlama işlemi bu sorunu çözebilir. Sadece önemli dosyalarınızın bir yedeğini almanız gerekir, çünkü bunlar silinecektir. Bundan sonra, kilitli olmamanız için google hesabınızı kaldırın ve her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım WiFi ağından kopan Galaxy A10’unuzu rastgele düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.