Samsung Galaxy A10 WiFi’ye bağlanmıyor. İşte düzeltme.

Samsung Galaxy A10 gibi bir akıllı telefon bir WiFi ağına bağlanmayacaksa, sorun özellikle problemden önce düzgün çalışıyorsa küçük olabilir. Hatalar ve bunun gibi şeyler her şimdi ve sonra gerçekleşir. Çoğu zaman, bu yalnızca telefonunuzun kablosuz servislerinin işlevselliğini etkileyen üretici yazılımı ile ilgili bir sorun. Söylemeye gerek yok, telefonu tekrar mağazaya veya mağazaya getirmek zorunda kalmadan kendi başınıza tamir edebileceksiniz.

Bu yazıda, bir WiFi ağına bağlanmayacak olan Galaxy A10’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene ve umarım onu çözene kadar her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve onları tek tek ekarte etmeye çalışacağız. Bu nedenle, bu tür bir sorunu olan kullanıcılardan biriyseniz, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipler için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

WiFi’ye bağlanmayacak Galaxy A10 ile İlgili Sorunları Giderme

Şebeke ile ilgili bazı sorunları olan bir akıllı telefonun sorunlarını giderirken, problemin ne olduğunu tam olarak belirleyebilmeniz ve bazı önemli dosya veya verileri kaybetmeden düzeltebilmeniz için kapsamlı olmanız gerekir. Bu söylenirken, işte size bu konuda yapmanızı önerdiğim şey:

İlk çözüm: Önce Zorla Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Yapmanız gereken ilk şey zorunlu yeniden başlatmadır, çünkü bu sorun bellenim ile ilgili küçük bir sorun veya sistem arızası sonucu olabilir. Bu da dahil olmak üzere her türlü yazılım sorununa karşı çok etkili bir çözüm. Galaxy A10’unuzu yeniden başlatmaya zorlamak için şu basit adımları izleyin:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, WiFi ağına hala bağlanmayacağını görmeye çalışın çünkü öyleyse bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Nasıl açılmaz Samsung Galaxy A10 düzeltmek için

İkinci çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Geçerli bağlantıyı unutup telefonun tekrar bağlanmasına izin vermek yerine, doğrudan ağ ayarlarını sıfırlamak en iyisidir. Tüm kablosuz bağlantıları silecek ve tüm ağ servislerini yeniden yükleyecektir. Bu, telefonunuzun kablosuz servislerinde sadece bir sorunsa, sorunu çözmek için bu yeterlidir. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Sıfırlama bittiğinde, WiFi düğmesi kapatılır, bu yüzden tekrar etkinleştirin, telefonunuzun bölgeyi taramasına izin verin ve sonra aynı ağa yeniden bağlanmasına izin verin. Eğer hala bağlanmayacaksa, belki de problem ağ cihazlarındadır.

Üçüncü çözüm: Bağlanmayan telefonu tamir etmek için güç döngüsü ağ cihazları

Bazen, yönlendiriciniz ve / veya modeminiz gibi ağ cihazlarının hatıralarının yenilenmesi gerekir. Bunu başarmak için özel bir şey yapmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken onları yeniden başlatmak ve genellikle ağla ilgili sorunları çözmektir. Sizin için kolaylaştırmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvardaki prizden çıkarın veya güç kablosunu cihazdan çıkarın. Cihazı bir veya iki dakika boyunca güç olmadan bırakın. Bundan sonra, prize tekrar takın veya güç kablosuna yeniden bağlayın. Yönlendiricinizin sinyali yayınlamasını ve telefonunuzun tekrar bağlanmasına izin vermesini bekleyin.

Galaxy A10’unuz hala WiFi ağına bağlanmayacaksa, bir sonraki prosedür gereklidir.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A10 ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasını gösteriyor

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Yukarıda belirtilen çözümleri yaptıktan sonra Galaxy A10’unuz hala ağa bağlanmayacak, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yok. Aygıt yazılımı zaten değiştirilmediği ve yönlendiricinizin düzgün çalıştığı sürece bir sıfırlama bu sorunu çözebilir. Böylece, önemli dosyalarınızın bir yedeğini alın ve ardından kilitli kalmamak için Google hesabınızı kaldırın. Bundan sonra telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım WiFi ağına bağlanmayacak Samsung Galaxy A10’unuzu düzeltmenize yardım edebildik. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A10 bir ekran titrek sorunu var. İşte düzeltme.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.