Samsung Galaxy A10 yavaş çalışıyor. İşte bunu düzeltmek için nasıl.

Samsung Galaxy A10 amiral gemisi telefon kadar hızlı değil ama kendi kategorisindeki diğer cihazlarla karşılaştırıldığında aslında daha iyi. Hala pürüzsüz ve duyarlı ve böyle bir telefonun sahibi iseniz, yavaş mı yoksa normal çalışıyor mu olduğunu kolayca belirleyebilirsiniz. Bazı nedenlerden dolayı telefonları yavaş çalışmaya başladığından dolayı şikayetçi olan okurlarımız var.

Bu yüzden, bu yazımda yavaş çalışmaya başlayan ve artık olması gerektiği gibi çalışmayan Galaxy A10’unuzu gidermek için size yol göstereceğim. Sorunun ne olduğunu belirleyene ve umarım sorunu çözene kadar her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve onları tek tek ekarte etmeye çalışacağız. Öyleyse, aynı sorundan şu anda satın alınan sahiplerden biriyseniz, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olması için okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, bu sayfada kendinize benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Yavaş çalışmaya başlayan Galaxy A10 ile ilgili sorun giderme

Bu, olası bir ürün yazılımı sorunudur ve bu tür bir sorunla ilgili sorunları giderirken, önemli dosya ve verilerinizi kaybetmemenizin yanı sıra, doğru şekilde düzeltmek için yeterince ayrıntılı olmanız gerekir. Söylendiği gibi, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuz yavaş çalışıyorsa yapmanız gereken ilk şey zorunlu yeniden başlatmadır. Sorunun yalnızca çok az bir üretici yazılımı sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Çoğu zaman, bu prosedür kullanılarak düzeltilebilir, bu aslında cihazın hafızasını tazeleyen ve uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyen benzetilmiş bir batarya çıkarma işlemidir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, hala yavaş çalışıyor mu, çünkü bir daha sonra bir sonraki çözüme geçin;

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A10, Ölümün Siyah Ekranına sıkışıp kaldı. İşte düzeltme.

İkinci çözüm: İndirilen uygulamalar nedeniyle telefonunuzun yavaş çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Telefonunuzun zayıf çalışmasına veya yavaş çalışmasına neden olabilecek uygulamalar var. Telefonunuzda durum buysa, o zaman çok endişelenmenize gerek yok, çünkü düzeltilmesi oldukça kolaydır. Ancak, öncelikle, telefonunuzu güvenli modda çalıştırarak bu soruna neden olan indirilen uygulamalarınızın gerçekten biri mi yoksa bir kısmı mı olduğunu görmeniz gerekir:

    Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Telefonunuz bu modda sorunsuz çalışıyorsa, sorunun yalnızca bazı üçüncü taraf uygulamalardan kaynaklandığı anlamına gelir. İşte sonra yapmanız gerekenler:

    Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun yavaş çalışmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız olduğunu düşündüğünüzde, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, telefonunuz güvenli modda hala yavaşsa, sorun zaten cihaz yazılımı ile ilgili olabilir. Bir sonraki prosedüre geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A10 rasgele yeniden başlatılıyor. İşte bunu düzeltmek için nasıl.

Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Bu noktada, cihazınızın donanım yazılımı ile ilgili sorunları gidermek en iyisidir ve bu konuda yapmanız gereken ilk şey eski sistem önbelleğini silmek ve yenisi ile değiştirmektir. Sistem önbelleği bozulmaya meyillidir ve böyle bir sorun ortaya çıktığında, telefonunuzun performansla ilgili sorunları olacağını her zaman bekleyebilirsiniz. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, hala yavaş çalışıyor mu ve daha sonra hala devam ediyorsa bir sonraki işleme geçin.

Dördüncü çözüm: Önemli dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Üretici yazılımı herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, ana sıfırlama işlemini yaparak bu sorunu çözebilmelisiniz. Ancak bundan önce, tüm önemli dosyalarınızı ve verilerinizi, özellikle de telefonunuzun dahili deposuna kaydedilmiş olanları yedeklediğinizden emin olun. Bundan sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın; böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir. Her şey yolunda ve hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım yavaş çalışan Galaxy A10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A10, WiFi ağından ayrılıyor. İşte düzeltme.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.