Samsung Galaxy A10 yavaş çalışıyor. İşte nasıl düzelteceğiniz.

Samsung Galaxy A10, amiral gemisi telefonları kadar hızlı değil, kategorisindeki diğer cihazlarla karşılaştırıldığında aslında daha iyi. Hala pürüzsüz ve duyarlı ve böyle bir telefonun sahibiyseniz, yavaş çalıştığını veya sadece normal çalışıp çalışmadığını kolayca belirleyebilirsiniz. Telefonları bir nedenden dolayı yavaş çalışmaya başladığı için şikayet eden okuyucularımız var.

Bu nedenle, bu yazıda, yavaş çalışmaya başlayan ve artık olması gerektiği gibi çalışmayan Galaxy A10’unuzun sorun gidermesinde size yol göstereceğim. Sorunun ne olduğunu belirleyip umarım çözene kadar her olasılığı düşünmeye ve bunları tek tek ortadan kaldırmaya çalışacağız. Dolayısıyla, şu anda aynı sorundan rahatsız olan sahiplerden biriyseniz, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.


Şimdi, her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa,sorun giderme sayfasıçünkü okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce soruna zaten çözüm sunduk. Oranlar, şu anda sahip olduğunuz soruna zaten bir çözüm sağlamış olabiliriz, bu yüzden o sayfada kendinize benzeyen sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa,Android sorunları anketive bize ulaşmak için gönder tuşuna basın.

Yavaş çalışmaya başlayan Galaxy A10’da sorun giderme

Olası bir ürün yazılımı sorunudur ve bu tür bir sorunla ilgili sorun giderirken, doğru dosyalarınızı düzeltmek ve önemli dosya ve verilerinizi kaybetmemek için yeterince kapsamlı olmanız gerekir. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuz yavaş çalışıyorsa yapmanız gereken ilk şey zorunlu yeniden başlatmadır. Sorunun sadece çok küçük bir bellenim sorunundan kaynaklanması mümkündür. Çoğu zaman, aslında cihazın hafızasını yenileyerek uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyen simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemi olan bu prosedür kullanılarak düzeltilebilir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, hala yavaş çalışıp çalışmadığını görmeye çalışın, eğer çalışıyorsa bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A10, Ölüm Siyah Ekranında takılı kaldı. İşte düzeltme.

İkinci çözüm: İndirilen uygulamalar nedeniyle telefonunuzun yavaş çalışıp çalışmadığını öğrenin

Telefonunuzun zayıf veya yavaş çalışmasına neden olabilecek uygulamalar var. Telefonunuzda durum böyleyse, endişelenmenize gerek yoktur çünkü düzeltmesi oldukça kolaydır. Ancak önce, telefonunuzu güvenli modda çalıştırarak bu soruna neden olan indirilen uygulamalarınızdan biri mi yoksa bazıları mı olduğunu görmeniz gerekir:

    Seçenekler görünene kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güvenli Mod’a dönüşene kadar Kapat seçeneğine uzun dokunun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduğunda, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’u görmelisiniz.

Telefonunuz bu moddayken sorunsuz çalışırsa, sorunun nedeni yalnızca bazı üçüncü taraf uygulamalarından kaynaklanmaktadır. Daha sonra yapmanız gerekenler:

    Standart moda önyükleme yapmak için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun yavaş çalışmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları hatırlayın. Zaten bir uygulamanız olduğunda, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, telefonunuz güvenli modda bile hala yavaşsa, sorun zaten bellenimde olabilir. Bir sonraki prosedüre geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A10 rastgele yeniden başlatılır. İşte nasıl düzelteceğiniz.

Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Bu noktada, cihazınızın bellenim sorunlarını gidermek en iyisidir ve bu konuda yapmanız gereken ilk şey, eski sistem önbelleğini silmek ve yenisiyle değiştirilmesidir. Sistem önbelleği bozulmaya eğilimlidir ve bu tür bir sorun oluştuğunda, telefonunuzun performansla ilgili sorunlara sahip olmasını her zaman bekleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A10 logosu gösterildiğinde, üç tuşu da serbest bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi yeniden başlat vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, hala yavaş çalışıp çalışmadığını görmeye çalışın ve yine de devam ederse bir sonraki prosedüre geçin.

Dördüncü çözüm: Önemli dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Ürün yazılımı hiçbir şekilde değiştirilmediği sürece, ana sıfırlamayı yaparak bu sorunu çözebilmeniz gerekir. Ancak bundan önce, tüm önemli dosyalarınızı ve verilerinizi, özellikle de telefonunuzun dahili deposuna kaydedilenleri yedeklediğinizden emin olun. Bundan sonra, sıfırlama işleminden sonra cihazınızdan kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey yolunda ve hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A10 logosu gösterildiğinde, üç tuşu da serbest bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım yavaş çalışan Galaxy A10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A10, WiFi ağından ayrılır. İşte düzeltme.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.