Samsung Galaxy A10’da kilitlenen popüler sosyal medya uygulamaları nasıl düzeltilir?

Sosyal medya uygulamaları günümüzde en yaygın kullanılan uygulamalar arasındadır. Bu nedenle, bu uygulamaların geliştiricileri, oluşabilecek sorunların derhal yamalanabilmesi için düzenli olarak güncellendiğinden emin olurlar. Ancak, bu uygulamalar mükemmel değildir ve arada sırada sorunlar olabilir. Bu nedenle, kullanıcı olarak, gelecekte sorun çıkması durumunda bu uygulamaların tekrar mükemmel çalışmasını sağlamak için temel sorun giderme prosedürlerini bilmelisiniz.

Bu makalede, bazı sorunlarla karşılaştığı bildirilen sosyal medya uygulamalarını sıraladım. Bu liste, Samsung Galaxy A10’a sahip okuyucularımızın raporlarına dayanmaktadır. Bir sahibiyseniz ve şu anda favori uygulamanızla ilgili sorun yaşıyorsanız, listede bulunup bulunmadığını kontrol etmeye çalışın.

Ancak, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, bu telefonla ilgili en yaygın sorunları zaten ele aldığımız için sorun giderme kılavuzumuza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Facebook durmaya devam ederse ne yapmalı

Facebook, Galaxy A10’unuzda önceden yüklenmiş bir uygulama olarak gelir. Yani, çökmeye veya durmaya devam ettiğinde, her zaman iki olasılık vardır; ya sadece uygulama ile ilgili bir sorun ya da bir ürün yazılımı sorununun sonucudur. Bu sizin başınıza gelirse, yapmanız gereken şeyler şunlardır:

  Galaxy A10’unuzu yeniden başlatmaya ve Facebook’u başlatmaya zorlayın. Uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizleyin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. İlk iki prosedür başarısız olursa fabrika telefonunuzu sıfırlar.

Bu yordamları uygulamak için daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, bu sorunu özellikle ele alan bir makale yayınladığımız için bu bağlantıyı izleyin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A10 ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasını gösteriyor

Zaman zaman çöken Instagram nasıl düzeltilir?

Bazı Instagram kullanıcıları rastgele çökmelerden şikayet etti. Onlara göre, uygulama sık sık olmasa da, arada sırada çöküyor. Kilitlenme gerçekleşene kadar uygulamayı kullanmaya devam edebilirler. Bu sinir bozucu ama çoğu zaman kendi başınıza çözebileceğiniz küçük bir problem. İşte bunun için yapmanız gerekenler…

  Instagram ilk kez çöktüyse zorunlu yeniden başlatmayı gerçekleştirin. Sıfırlamak için önbelleğini ve verilerini temizleyin. En son sürümü kullandığınızdan emin olmak için Instagram’ı kaldırın ve yeniden yükleyin. Her şey başarısız olursa fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirin.

Bu konuyu ele alan yayınladığımız yayını da okuyabilirsiniz.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A10 ‘Instagram durmaya devam ediyor’ hatasını gösteriyor

Twitter açılır açılmaz kapanır

Twitter’ın yakın zamanda çökmeye başlayan sosyal medya uygulamalarından biri olduğu bildiriliyor. Facebook ve Instagram’ın aksine, Twitter başlatıldıktan hemen sonra kapanır. Yani, kullanıcının onu kullanma şansı bile yok. Ancak diğer tüm uygulama kilitlenmeleri gibi, gerçekten de ciddi değil ve düzeltmek için yapmanız gerekenler …

  Uygulamanın ilk kez çökmesi durumunda, zorunlu yeniden başlatma muhtemelen düzeltecektir. Önbelleğini ve verilerini temizleyerek Twitter’ı sıfırlayın. En son sürümü kullandığınızdan emin olmak için Twitter’ı kaldırın ve yeniden yükleyin. Önceki çözümler başarısız olursa telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Temel olarak, ilk üç prosedür böyle bir sorunu düzeltmek için yeterlidir, ancak sorunun devam etmesi durumunda sıfırlama sadece bir son dokunuştur.

Messenger açıldığında çöküyor

Uygulamanın doğrudan uygulama çekmecesinden açıldığında çöktüğünü ancak Facebook uygulamasından başlatıldığında düzgün çalıştığını bildiren Messenger kullanıcıları da vardı. Diğerleri sorunlarının başka türlü olduğunu söylediler. Ancak semptomlardan bağımsız olarak, bu üçüncü taraf başvurusu ile ilgili başka bir konudur. Söylemeye gerek yok, düzeltebilirsiniz ve işte yapmanız gerekenler…

  Messenger uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Ana uygulamadan başlatılırsa Messenger çökerse Facebook’u sıfırlayın. Messenger’ı kaldırıp yeniden yükleyin. Her şey başarısız olursa telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Snapchat durma hatasını gösteriyor

Uygulamanın çöktüğünün bir başka işareti de ekranın altında bir hata gösterilmesidir ve bu durumda ‘Snapchat durmaya devam eder’. Temelde diğer uygulama kilitlenmeleriyle aynıdır, ancak bu durumda uygulama açılırken hata sizi karşılayacaktır. Söylemeye gerek yok, uygulamayı genellikle yaptığınız gibi kullanamazsınız. Bunu ele almak için yapmanız gerekenler:

  Belleğini yenilemek ve tüm hizmetleri yeniden yüklemek için telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın. Snapchat uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin. Snapchat’i kaldırın ve Play Store’dan yeni bir kopyasını indirin. İlk üç işlem başarısız olursa, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Çoğu zaman, ilk iki prosedür bu soruna karşı en etkili olanıdır, ancak üçüncü ve dördüncü de başarısız olursa kullanışlı olacaktır.

Whatsapp başlatıldıktan kısa bir süre sonra kapanıyor

Bir güncelleme sonrasında Whatsapp’ın çökmeye başladığını bildiren birkaç kullanıcı vardı. Bu durumda, sorun oldukça küçük olabilir. Ancak, uygulamayı kullanmaya devam edebilmeniz için hala birkaç sorun giderme prosedürü uygulamanız gerekir. Şimdi, işte bu konuda yapmanız gerekenler…

  Whatsapp önbelleğini ve verilerini temizleyin. Play Store’u başlatın ve uygulama için kullanılabilir bir güncelleme olup olmadığını görmek için Uygulamalarım’a gidin. Varsa, indirin ve yükleyin. Herhangi bir güncelleme yoksa Messenger’ı kaldırın ve yeniden yükleyin.

Uygulamalar belirgin bir neden veya sebep olmadan çökmeye başladığında, özellikle üçüncü taraf uygulamalarsa, her zaman oldukça küçük bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz. Sorunları olan bu sosyal medya uygulamaları listesinin size yardımcı olabileceğini umuyorum.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.