Samsung Galaxy A10e MMS Sorunu Gönderemiyor Nasıl Yapılır

#Samsung #Galaxy # A10e, bu Ağustos ayında piyasaya çıkan yeni yayımlanan bir bütçe Android akıllı telefon modelleri. Uygun fiyatlı bir telefon olarak 720 x 1560 piksel çözünürlüğe sahip 5.83 inç PLS TFT ekranlı plastik bir gövdeden yararlanır. Önünde 5MP selfie kamerası varken arkada 8MP ana kamera kullanılır. Kaputun altında, 2GB RAM ile eşleştirilen Exynos 7884 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Samsung Galaxy A10e ile MMS gönderilemiyor.

Bu konuda Samsung Galaxy A10e veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy A10e MMS Sorunu Gönderemiyor Nasıl Yapılır

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından birini yapmadan önce telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak her zaman iyi bir fikirdir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, en azından eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir.

Telefonunuzun MMS göndermesi veya alması için ihtiyaç duyacağı iki şey vardır. Birincisi, aktif bir mobil veri aboneliğine sahip olmalı ve iyi bir mobil veri sinyaline, tercihen LTE’ye sahip olmalıdır. İkincisi, telefonunuzun doğru APN ayarlarına sahip olması gerekir. Bu ayarlar her operatör için benzersizdir, bu nedenle telefon ayarlarınızı, operatörünüzün kullandıklarıyla karşılaştırdığınızdan ve gerektiğinde telefonunuzda gerekli ayar değişikliklerini yaptığınızdan emin olun.

Cihazınız her iki koşulu da karşılıyorsa ancak aynı sorunu yaşıyorsanız, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarını uygulayın.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Yazılım sıfırlama işlemini yaparak telefon yazılımını yenilemeniz gerekir. Bu, soruna neden olabilecek tüm bozuk geçici verileri telefonunuzdan kaldırır.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra Samsung Galaxy A10e MMS gönderemiyor mu kontrol edin.

Yazılı mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Bazen bu soruna kısa mesaj uygulamasındaki bozuk veri neden olabilir. Soruna neden olan şey buysa, bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemek yardımcı olacaktır.

    Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesini seçin. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için, Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Depolama> TEMİZLEME SİL> TEMİZLE öğesine dokunun. VERİLER> SİL.

Samsung Galaxy A10e cep telefonunun MMS gönderemediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Telefona indirip yüklediğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar olabilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, soruna indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Önbellek bölümünü sil

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle bu verileri silmek iyi bir fikirdir, çünkü telefon yeniden başladığında bu verileri yeniden oluşturur.

    Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil ‘i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.’ Seçmek için Güç tuşuna basın.Geçmek için Ses kısma tuşuna basın ‘ evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung Galaxy A10e cep telefonunun MMS gönderemediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Hala Samsung Galaxy A10e MMS gönderip almadığınızı düşünmeniz için son bir sorun giderme adımı MMS sorununu kurtarma modundan fabrika ayarlarına sıfırlama işlemidir. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna getirecektir. Telefon verilerinizin işlem sırasında silineceğini unutmayın; devam etmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon açıldıktan sonra, bir MMS göndermeden önce cihazın APN ayarlarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.