Samsung Galaxy A10e Mofture Detected Error Hatası Nasıl Düzeltilir

#Samsung #Galaxy # A10e, bu yılın Ağustos ayında piyasaya sürülen bir bütçe Android akıllı telefon modelidir. 720 x 1560 piksel çözünürlüğe sahip 5.83 inç PLS TFT ekranlı plastik gövdeden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Ön tarafta 5MP selfie kamera bulunurken, arkada tek bir 8MP ana kamera var. Kaputun altında, 2GB RAM ile eşleştirilmiş Exynos 7884 okta çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam performans gösteren bir cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy A10e nem algılamalı hata sorununu ele alacağız.

Samsung Galaxy A10e veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Samsung Galaxy A10e Mofture Detected Error Hatası Nasıl Düzeltilir

Telefonunuz ıslanırsa, telefonunuzun ekranında görünecek yaygın bir hata mesajı, nem tespit hatasıdır. Bu göründüğünde, telefonunuzu şarj edemezsiniz çünkü bu, cihazın içindeki bileşenlerin kısa devre yapmamasını sağlamak için koruyucu bir önlemdir. Bu senaryoda yapılacak en iyi şey, telefonun dış kısmını yumuşak bir bezle silmektir. Telefon şarj bağlantı noktasında sıvı varsa, bu sıvıyı çıkarmak için bir saç kurutma makinesi kullanın. Sıvının doğal olarak buharlaşmasını sağlamak için cihazı serin ve kuru bir yere de ayırabilirsiniz. Telefon kuruduğunda sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Sorun devam ederse veya telefon suyla temas etmese bile sorun ortaya çıkarsa, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam etmelisiniz.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Yumuşak bir sıfırlama genellikle telefon yanıt vermediğinde gerçekleştirilir, ancak telefon yazılımını yenileyeceği için bu durumda da çalışmalıdır, bu da küçük yazılım hatalarını ortadan kaldırır.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Samsung Galaxy A10e nem algılandı hata sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Google Play Store’dan bu soruna neden olan bir uygulama indirmiş olabileceğiniz durumlar vardır. Bu genellikle uygulamada hatalar olduğunda veya cihazınızla uyumluluk sorunları olduğunda ortaya çıkar. Şu anda olup olmadığını kontrol etmek için, sadece önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekecektir.

    Cihazı kapatın. Güç tuşunu ekranın ötesinde cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülenecektir. “Güvenli Mod” gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Bu modda nem algılandı hatası oluşmazsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Uygulamanın tam olarak ne olduğunu bulmak için bir deneme yanılma yöntemi yapmanız gerekir. Telefonu normal şekilde başlatın, ardından bir uygulamayı kaldırın. Bu yapıldıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bu durumda, sorun artık oluşana kadar bu adımı tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama büyük olasılıkla suçludur.

Önbellek bölümünü silin

Bozulan sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olması mümkündür. Bu nedenle, telefon tekrar başladığında bunu yeniden oluşturacağından bu verileri silmek iyi bir fikirdir.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung Galaxy A10e nem algılandı hata sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Samsung Galaxy A10e nem algılandı hata sorunu yaşamaya devam edip etmediğinizi düşünmek için son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri getirecektir. Telefon verilerinizin işlem sırasında silineceğini unutmayın, bu yüzden devam etmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. telefon, sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklandığından kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.