Samsung Galaxy A10’um şarj olmuyor. İşte düzeltme.

Orta seviye bir cihaz olmasına rağmen, Samsung Galaxy A10 cep telefonunun gerçekten etkileyici bir donanıma sahip olması ve Samsung’un Android pazarının yüksek ve düşük seviyelerine hakim olabileceğini kanıtladı. Ancak, herhangi bir harika telefon gibi, Galaxy A10 da sorun ve hatasız değildir. Aslında, bu cihaza sahip olan okuyucularımızın bazıları, cihazlarının artık şarj olmadığını bildirdi. Hatta bazı kullanıcılar bunun gerçek olabileceği bir donanım sorunu olduğunu düşünüyorlardı – ama sorunun gerçekten ne olduğunu bilmenin en iyi yolu, cihazı gidermek.

Bu nedenle, bu yazıda, nedense şarj olmamak üzere Samsung Galaxy A10’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Her olasılığı değerlendireceğiz ve bu sorunun ne hakkında olduğunu belirleyene kadar birer birer göz ardı edeceğiz. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer sorunlar yaşıyorsanız, bu yayın size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Şarj olmuyor Galaxy A10 Sorun Giderme

Birçoğunun inandığının aksine, telefonunuzda herhangi bir fiziksel ve / veya sıvı hasar belirtisi bulunmadığı sürece, şarj etme sorunu çok küçük olabilir. Söylemeye gerek yok, mağazaya geri dönmeden bu sorunu kendi başınıza çözebilirsiniz. Bununla birlikte, işte yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Galaxy A10’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu tür bir sorun yaşarsanız yapmanız gereken ilk şey zorla yeniden başlatmayı gerçekleştirmektir. Ürün yazılımı ile ilgili birçok sorunu gideren benzetilmiş bir pil çıkarmadır. Önce bunu yapmanız gerekir, çünkü bu sorun yalnızca küçük bir üretici yazılımı aksaklığı veya sorununun bir sonucu olabilir. Bunu yaparsanız hiçbiriniz dosyalarınız ve verileriniz silinmez, bu nedenle onlar için endişelenmenize gerek yoktur. İşte böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, şarj cihazına bağlamayı deneyin ve hala şarj olmuyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A10 Nasıl Onarılır Facebook Sorunu Çöküyor

İkinci çözüm: Şarj cihazı ve kabloyla ilgili bir sorun olmadığından emin olun

Yapılması çok karmaşık bir şey gibi gelebilir ama gerçekte değil. Aslında, yapmanız gereken şey içinde asılı bir miktar pislik, tüy veya tortu olup olmadığını görmek için şarj cihazının portuna bakmaktır. Portu temizlemek için antistatik bir fırça kullanın veya ait olmayan herhangi bir şeyden kurtulmak için kuru bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Limanda bir sıvı izi görürseniz, küçük bir kağıt mendil yerleştirin ve bir veya iki dakika orada bırakın.

Ardından, kopup kablolanmadığını veya her iki ucunda da elektriği tıkayan bir şey olup olmadığını görmek için kabloyu kontrol edin. Her iki ucuna yapışan herhangi bir madde çıkarılmalıdır. Veya, kullanabileceğiniz başka bir kablonuz varsa, bu daha iyi olurdu.

Bu nedenle, temel olarak, bu noktada tek yapmanız gereken, şarj cihazının ve kablonun her ikisinin de iyi durumda olup olmadığını kontrol etmektir. Onlar ve Galaxy A10 hala şarj olmuyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

Üçüncü çözüm: Telefonunuzun şarj bağlantı noktasını kontrol edin.

Şarj cihazıyla ve kabloyla yaptığınız gibi, elektrik tıkanıklığı, tüy veya toz olup olmadığını görmek için telefonunuzun şarj portunu kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca, bağlantı noktasını temizlemek için anti-statik bir fırça kullanın ve sıvının içine girdiğini düşünüyorsanız, küçük bir kağıt mendil yerleştirin, telefonun masaya birkaç dakika dik oturmasını sağlayın ve daha sonra şarj etmeye çalışın tekrar. Tüm bunlardan sonra Galaxy A10’unuz hala şarj olmuyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKU: Nasıl kapalı ve yanıt vermiyor Samsung Galaxy A10 nasıl düzeltilir

Dördüncü çözüm: Farklı bir güç kaynağı kullanın

Şimdi sorunun güç adaptörü ile olma ihtimalini ekarte etmemiz gerekiyor. Durumunu önceki adımda zaten kontrol etmiş olsak da, hala çalışıp çalışmadığını bilmemiz şart. Bu nedenle, telefonunuzu bilgisayara, dizüstü bilgisayara, powerbank’a veya başka bir adaptöre bağlamayı deneyin. Bilgisayar tarafından algılanırsa veya başka bir güç kaynağıyla şarj olursa, bu noktada sorunun orijinal güç adaptörüyle olduğu açıktır. En iyi çözüm, tercihen orijinal şarj cihazı için yeni bir şarj cihazı satın almak veya yalnızca aynı akımı veya voltajı üreten üçüncü taraf bir adaptör kullanmaktır.

Öte yandan, telefon bilgisayar tarafından algılanmazsa veya farklı bir adaptöre bağlandığında hala şarj olmuyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Beşinci çözüm: Telefonu tamir ettirin

Bu noktada yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu, satın aldığınız Samsung mağazasına veya yerel bir mağazaya getirerek, bir teknisyenin sizin için sorunu çözmesini sağlamaktır. İçerideki şarj bileşenlerinden birinin hasar görmesi olasıdır. Ve mümkünse, telefonu gerçekten dükkana getirmeden ve onu teknolojiye teslim etmeden önce, kişisel bilgilerinizi silmek üzere sıfırlamak en iyisidir. Bu nedenle, önce verilerinizi yedekleyin, Google hesabınızı kaldırın ve ardından telefonunuzu uygun şekilde sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A10 cihazınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonu başarıyla sıfırladıktan sonra, bu sefer çalışıp çalışmadığını görmeye çalışın. Bu sıfırlamanın amacı yalnızca kişisel bilgilerinizi cihazınızdan kaldırmak değil, bunun yalnızca bellenim yazılımıyla ilgili bir sorun olma ihtimalini ortadan kaldırmaktır. Galaxy A10’unuz bundan sonra hala şarj olmuyorsa, bu geziyi mağazaya götürmenin zamanı gelmiştir.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A10 Ekran Titreşen Sorunu Nasıl Onarılır

Umarız şarj etmeyen Galaxy A10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabileceğimizi umarız. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.