Samsung Galaxy A20 artık kısa mesaj gönderemez ve alamaz.

Yazılı mesajlaşma, herhangi bir cep telefonunun temelini oluşturur. Herhangi bir akıllı telefon kısa mesaj gönderip alabilmeli ancak Samsung Galaxy A20 cihazının bazı sahiplerinin bu konuda sorun yaşadığı görülüyor. Bazıları, telefonlarının artık kişilerinden metin gönderemediğini veya alamadığını bildirdi. Yine de, deneyime dayanarak, bu tür bir sorun gerçekten ciddi değil ve sadece birkaç prosedürü yaparak sorunu çözebilirsiniz.

Bu yazıda, artık metin mesajları gönderip alamayan Galaxy A20’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Aygıtı her sorun için iyice gidereceğiz, tüm olasılıkları göz önünde bulunduracağız ve suçluların ne olduğunu belirleyene ve umarım sorunu çözebilecek duruma gelene kadar bunları birbiri ardına koyacağız. Bu makale size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Kısa mesaj gönderemeyen Galaxy A20 ile ilgili sorunları giderme

Kısa mesaj gönderebilmek için, telefonunuzun operatörünüz veya servis sağlayıcınız tarafından uygun şekilde sağlanması gerekir. Ayrıca, kuleye iyi bir sinyal aldığını ve böylece ağa bağlanabileceğini ve hizmet alabileceğini göstermelidir. Bunlar en temel önkoşullardır ancak telefonunuzda ayarlanması gereken başka şeyler de vardır, böylece düzgün kullanabilmeniz için bunun en iyi örneği, metin mesajlarının hücresel olarak iletilmesinde çok önemli olan Mesaj Merkezi Numarasıdır. ağ. Tabii ki, hesabınız da yeterli bakiyeye sahip olmalı ve hizmeti kullanması yasaklanmalıdır. Telefonunuz görünen bir neden olmadan kısa mesaj göndermeyi durdurduysa, servisi kullanmaya devam etmek için sorunu gidermeyi denemeniz gerekir. İşte yapmanız gerekenler:

Adım 1: Rehber listenizdeki herhangi bir numaraya telefon araması yapın

Durum çubuğundaki sinyal göstergesine bakarak telefonunuz kuleden bir sinyal alıp almadığını hemen anlayabilirsiniz. Olursa ve bu sorun olursa, hizmetinizle bir ilgisi olup olmadığını bilmek zorundayız. Bu nedenle, telefonunuzun hala bunu yapabilecek durumda olup olmadığını bilmek için herhangi bir numaraya telefon görüşmesi yapmayı deneyin, çünkü değilse, şimdi olduğu gibi erken saatlerde, servis sağlayıcınızı aramanız ve sorunu çözmeniz gerektiği için şebekeyi ve yalnızca operatörünüzü veya sağlayıcınızı onarabilir.

Ancak, telefonunuz hala telefon görüşmesi yapabilirse, sorun yalnızca ayarlarda olabilir.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A20 WiFi bağlantısı düşmeye devam ediyor. İşte düzeltme.

Adım 2: Doğru Mesaj Merkezi Numarasına sahip olduğundan emin olun

Mesaj Merkezi Numarası aslında gerçek bir telefon numarasına benzeyen bir dizi numaradır, ancak telefonunuzun başarılı bir şekilde mesaj gönderebilmesi için çok önemlidir. Bir metin mesajının doğrudan iletişim kurmak istediğiniz bir kişinin telefonuna doğrudan gönderildiği şeylerin aksine, aslında sağlayıcınızın sunucularına veya mesaj merkezine gönderilir. Oradan, rehber alanında belirttiğiniz telefon numarasına gönderilir. Bu olmadan, kısa mesajınızın iletişim kurmayı düşündüğünüz kişilere ulaşması mümkün değil.

Bu nedenle, telefonunuzun doğru numara olduğundan veya bir merkez numarası ayarlanmış olduğundan emin olun. İşte nasıl kontrol edersiniz?

  Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Mesajlar öğesini bulun ve dokunun. Menü simgesine dokunun (ekranın sağ üst köşesinde 3 nokta).

Daha sonra çevrimiçi olarak sağlayıcınız tarafından kullanılan doğru merkez numarasını arayabilir, ancak doğru numaraya sahip olduğunuzdan emin olmak için operatörünüzü arayın ve isteyin.

3. Adım: Telefonunuzu sıfırlamanız gerekir.

Sorunu çözmek için yalnızca ilk ve ikinci adımlar başarısız olursa bunu yapmanız gerekir. Telefonunuzu mağazaya geri getirmeden ve oradaki teknolojiye bir göz atmadan önce gerekli. Bir sıfırlama bu sorunu özellikle belirgin bir neden olmadan başlamışsa düzeltebilir.

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Giriş ekranında, Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Bulut ve hesap geri yükleme. Arzu ederseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. İstenirse, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Geri Yükle düğmesine dokunun. Geri düğmesini Ayarlar menüsüne getirin ve Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine dokunun. Sıfırla

Bu sorun giderme kılavuzunun yardımcı olacağını umuyorum ancak bundan sonra hala aynı sorunu yaşıyorsanız, servis sağlayıcınızdan yardım almanız gerekir.

Metin mesajları alamayan Galaxy A20 ile ilgili sorunları giderme

Alınan metin mesajları, yalnızca SMS mi yoksa MMS mi olduğuna bakılmaksızın telefonunuza otomatik olarak Telefonunuz ayrıca servis alabilmek için operatörünüzün şebekesine doğru şekilde bağlanmalı ve hesabınız bu hizmetten yararlanabilmek için iyi durumda olmalıdır. Temel olarak, telefonunuz kısa mesaj alamıyorsa, sorunun telefonunuzda olması ihtimalini araştırmamız gerekir, o zaman belki de sağlayıcınızla ilgili bir sorun olduğunu göz önünde bulundururuz. İşte bu konuda yapmanız gerekenler:

1. Adım: Telefonunuzda hala yeterli depolama alanı olup olmadığını kontrol edin

Sadece bir süre önce söylediğim gibi, mesajlar otomatik olarak indiriliyor. Söylemeye gerek yok, telefonunuzun dahili deposunda yer kaplarlar ve orada yeterince yer yoksa, telefonunuz indirilemedikleri için bu mesajları alamaz. Bu nedenle, kısa mesaj gönderebilecek ancak alamayacak kadar olumluysanız, telefonunuzdaki kullanılabilir saklama alanını kontrol edin:

  Herhangi bir Ana ekrandan, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Depolama alanına dokunun. Kullanılabilir alan değerini görüntüleyin.

Alan 200 MB veya daha az ise, şüphemiz doğrudur. Yer açmak için dosyalarınızın bazılarını bir bilgisayara veya SD karta aktarmanız gerekir. Bu durumda, biraz yer açtığınızda, hemen kısa mesaj almaya başlayabilirsiniz. Lütfen telefonunuzun deposunda daha fazla yer açmak için aşağıdakileri yapmayı da düşünün…

  Gereksiz metin mesajlarını (SMS) ve resimli mesajları (MMS) silin Resim ve medyayı telefon belleğinden silmek için bilgisayara aktarın. Tarayıcı önbelleğini, çerezleri veya geçmişi temizleyin. Facebook uygulaması cacheManage uygulamalarını temizleyin. Aşağıdaki bölüme bakınız. Arama kayıtlarını silin

Ayrıca OKUMA: Instagram Samsung Galaxy A20 üzerinde durmaya devam ediyor. İşte düzeltme.

Adım 2: Bir telefon görüşmesi yapın, kendi numaranıza metin gönderin

Telefonunuzun hafızasında yeterli saklama alanı olduğunu doğruladıysanız veya mesajlarınız için bir kısmını boşalttiyseniz, telefonunuzun iyi bir servis aldığından emin olmanın zamanı geldi. Yapmanız gereken ilk şey, başarılı olup olmadığını bilmek için herhangi bir numaraya bir telefon görüşmesi yapmak çünkü sorun değilse, telefonunuzla değil, belki hesabınızla veya ağınızla.

Telefon görüşmelerinizi gayet iyi yapabileceğinizi varsayarak, olup olmadığını ve gerçekten alıp alamayacağınızı bilmek için kendi numaranıza kısa mesaj göndermeyi deneyin. Eğer geçerse ancak alınmazsa, cihaz yazılımında kendisinin neden olabileceği için cihazınızı sıfırlamanın zamanı gelmiştir.

3. Adım: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin, ardından telefonunuzu sıfırlayın

Genelde mesajlaşma uygulamasını önbelleğini ve verilerini temizleyerek sıfırlamanızı öneririz, ancak bu sefer özellikle kısa mesaj gönderebileceğinizi biliyorsak. Bu nedenle, telefonunuzu sıfırlamak için doğrudan gitmeniz gerekir, ancak bundan önce, işlem sırasında silineceklerinden önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Yedeklemeden sonra, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın böylece sıfırlamadan sonra cihazınız kilitlenmeyecektir.

Galaxy A20 Fabrika Sıfırlama Koruması nasıl devre dışı bırakılır

  Giriş ekranından, Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Bulut ve hesaplar seçeneğine dokunun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, her hesap için bu adımları tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun.

Samsung Galaxy A20 nasıl sıfırlanır Master

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecek, sonra Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘komut yok’).) “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğine kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun telefonunuzdaki sorunu gidermenize yardımcı olabileceğini umuyorum.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.