Samsung Galaxy A20 ‘Ayarlar durmaya devam ediyor’ hatasıyla yavaş çalışıyor

‘Ayarlar durmaya devam ediyor’ hata mesajı, Ayarlar çekirdek uygulamalardan biri olduğundan, diğer uygulamaların çökmesi kadar az değildir. Samsung Galaxy A20 cihazının bazı sahipleri bu sorunun güncellemeden sonra oluştuğunu bildirdi. Temel olarak, önceden yüklenmiş uygulamalar kilitlendiğinde, bunun her zaman bellenimde bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz. Ancak endişelenmeyin, çoğu zaman bu sorunlar kolayca çözülebilir.

Bu yüzden, bu yazıda, ‘Ayarlar durmaya devam ediyor’ hatasını ortaya çıkarmaya devam eden Galaxy A20’nizde sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Hata ile birlikte halsizlik veya hatta rastgele yeniden başlatmalar şeklinde bir performans sorunu var. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan rahatsızsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu çözdüğümüz için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Galaxy A20 ile ‘Ayarlar durur’ hatası veriyor

Bu sorun için interneti aramaya çalıştım ve bu hatayla karşılaşanlar arasında ortak bir nokta var; hata görünmeden önce cihazlarının çok durgun ve yavaş olduklarını fark ettiler. Üretici yazılımı herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, aşağıdaki prosedürleri kullanarak telefonunuzu düzeltebilmelisiniz:

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatmayı deneyin

Firmware ile ilgili sorunların giderilmesi konusunda her zaman, şu anda yaşadığınız sorunun küçük bir firmware probleminden kaynaklanabileceği Zorunlu Yeniden Başlatmanın yapılması önerilir. Zorla yeniden başlatma, taklit bir batarya çıkarma işlemidir. Telefonunuzun hafızasını tazelemekle birlikte, tüm servisleri ve önceden yüklenmiş uygulamaları yeniden yükler. ‘Ayarlar durmaya devam ediyor’ hatası küçük bir sorunsa, bu sorunu çözecektir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, ‘Ayarlar durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini görmeye çalışın. Olursa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A20 yeniden başlatılıyor. İşte bunu düzeltmek için nasıl.

İkinci çözüm: Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın

Bu sorunla şahsen geçmişte karşılaştım ve nedenlerinden biri yüklediğim bir uygulama. Bazı sorunları olan bir uygulamayı yüklemiş olabilirsiniz veya yükleme dosyaları bozulmuş olan uygulamalar olabilir. Durumun böyle olup olmadığını bilmek için, indirilen tüm uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda çalıştırmanız gerekir. İşte böyle yapılır:

    Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Telefonunuz bu moddayken, hatanın hala ortaya çıkıp çıkmadığını görmek için Ayarlar’ı açmayı deneyin. Sorun çözülmüşse, yüklediğiniz uygulamalardan birinin soruna yol açtığı doğrulanır. Bundan sonra yapmanız gerekenler:

    Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. ‘Ayarlar durmaya devam ediyor’ hatasının gösterdiği andan itibaren yüklediğiniz uygulamaları hatırlayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Ancak, hata güvenli modda bile gösteriliyorsa, ürün yazılımıyla ilgili sorunları gidermeniz gerekir.

Ayrıca OKUMA: Samsung Galaxy A20 ‘Instagram durur tutar’ hatası göstermeye devam ediyor

Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü sil

Bu sorunla ilgili yapmanız gereken bir sonraki şey, bozuk bir sistem önbelleğine neden olması nedeniyle önbellek bölümünü silmek. Önbellek bölümünü silerek, eski önbelleği siliyor ve yenisiyle değiştiriyorsunuz. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Modunda açılmaya devam edecek. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu işlemden sonra Settings Ayarlar durmaya devam ediyor ’hatası devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Master Reset işlemini gerçekleştirin

İlk üç prosedürü uyguladıktan sonra Galaxy A20 cihazınız hala ‘Ayarlar sürekli duruyor’ hatası gösteriyor, yapmanız gereken bir sonraki şey sıfırlamak. Üretici yazılımı değiştirilmediği sürece, hata mesajından kurtulabilmeli ve telefonunuzun tekrar kusursuz çalışmasını sağlamalısınız.

Ancak telefonunuzu gerçekten sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın, özellikle de telefonunuzun dahili deposuna kaydedilenlerin bir kopyasını oluşturun. Yedeklemeden sonra, sıfırlama işleminden sonra kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Bunları yaptıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Modunda açılmaya devam edecek. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım ‘Ayarlar durmaya devam ediyor’ hatasını ortaya çıkaran Galaxy A20’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A20 ‘algılanan nem’ uyarısını göstermeye devam ediyor

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.