Samsung Galaxy A20 belirli ekranda donmuş. İşte bunu düzeltmek için nasıl.

Samsung Galaxy A20’nizin belirli bir ekranda donmuş olduğu ve çoğu zaman bir uygulama nedeniyle düştüğü zamanlar olabilir. Bir uygulama çalışmayı durdurduğunda, kullanmakta olduğunuz ekranda sıkışıp kalmış olabilirsiniz. Ayrıca, telefonun kapalı gibi göründüğü siyah bir ekrana takılacağınız zamanlar da olabilir, ancak aramayı denerseniz yine de çalar. Bunun için, muhtemelen üretici yazılımı ile ilgili bir sorun ve çözülebilir.

Bu yazıda, uygulama ekranı mı yoksa siyah ekran mı olduğuna bakılmaksızın, belirli bir ekranda donmuş olan Galaxy A20’nizde sorun gidermenize yardımcı olacağım. Geçmişte böyle sorunları çözmek için kullandığımız en etkili çözümü sizinle paylaşacağım. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Ancak, başka bir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza gidin. Muhtemelen web sitemizde zaten mevcut çözümler var ya da en azından, zaten çözdüğümüz benzer sorunlar var. Öyleyse, probleminize benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy A20’niz belirli bir ekranda donmuşsa ne yapmalısınız?

Dondurulmuş bir telefon genellikle bir uygulamanın veya sistemin çökmesinin bir sonucudur ve fiziksel ya da sıvıda herhangi bir hasar belirtisi olmadığı sürece, bir ya da iki prosedür uygulayarak onu düzeltmeniz gerekir. Dedi ki, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Dondurulmuş telefonlara gelince en etkili çözüm zorla yeniden başlatma. Bunun nedeni, bazen yazılım veya donanımda ciddi bir sorun gibi görünse bile, bu sorunun gerçekten ciddi olmadığıdır. Bu nasıl yapılır:

    Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Yöntemi kullanarak cihazın yanıt vermesini sağlayabiliyorsanız, sorun giderilmiştir. Galaxy A20’niz belirli bir ekranda donmuşsa, kesin olarak, bu yöntem onu çözecektir. Bununla birlikte, cihazınız siyah bir ekrana sıkışmışsa ve bunu yaptıktan sonra hala yanıt vermiyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A20 ‘Kamera başarısız’ hatasını göstermeye devam ediyor

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve yeniden başlatmaya zorlayın

Ekran siyahsa, bataryanın tamamen boşalmış olması ve telefonun hemen kapanmasından önce, cihaz yazılımı çökmüş olabilir. Bu durumda, kaç kez veya güç tuşuna ne kadar basarsanız basın, telefon cevap vermez. Şarj cihazını bağlasanız bile yanıt vermez. Ama işte bu konuda yapabilecekleriniz:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermediğine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuzun buradaki işlemlerden herhangi biriyle yanıt vermesini sağlayabildiyseniz ancak sorun zaman zaman ortaya çıkarsa, yapabileceğiniz en iyi şey sıfırlama işlemidir. Bundan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Ardından, kilitli kalmamanız için google ve samsung hesaplarınızı kaldırın. Hazırsanız, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, belirli bir ekranda donmuş olan Galaxy A20’nizi düzeltmenize yardım edebildik. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

DA OKUYUN: Yavaş çalışan Samsung Galaxy A20 nasıl düzeltilir

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.