Samsung Galaxy A20 cihazım şarj olmuyor. İşte düzeltme.

Samsung Galaxy A20 cep telefonunun gerçekten kullanışlı özelliklerinden biri de bataryası. Birkaç gün sürebilen 4000 mAh bataryası var ama gerektiğinde şarj edemezseniz ne işe yarar ki? Bu harika telefonun bazı sahipleri, yalnızca birkaç haftalık kullanımdan sonra şarj olmadığını bildirdi. Çoğu kişi bunun pilin kendisini etkileyen bir donanım sorunu olduğunu düşünmek isterken, çoğu zaman, durum böyle değil.

Bu yüzden, bu yazıda, artık şarj edilmeyen Galaxy A20’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve sorunun ne olduğunu belirleyene ve umarım düzeltene kadar onları tek tek ekarte edeceğiz. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olması için okumaya devam edin.

Ancak, başka bir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza gidin. Muhtemelen web sitemizde zaten mevcut çözümler var ya da en azından, zaten çözdüğümüz benzer sorunlar var. Öyleyse, probleminize benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Artık şarj olmuyor Galaxy A20 ile İlgili Sorunları Giderme

Hem donanım hem de donanım yazılımı, birçoğunun sadece bir donanım süreci olduğuna inandığının aksine, şarj işleminde büyük bir rol oynar. Firmware aslında ne zaman akü boşaltacağını ve akü ne zaman durduğunu tespit etmeyi mümkün kılar. Yani, bu problemi giderirken, her ikisini de düşünmelisiniz ve söylenenlerle, işte yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Önce zorla yeniden başlatmayı gerçekleştirin

Telefonunuz şarj olmuyorsa yapmanız gereken ilk şey, zorunlu yeniden başlatma veya taklit edilmiş pil çıkarma işlemidir. Bu, bu soruna neden olmuş olabilecek üretici yazılımı ile ilgili olası sorunları giderir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için şarj cihazına bağlamayı deneyin. Galaxy A20’niz hala şarj olmuyorsa, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Nasıl açılmaz Samsung Galaxy A20 düzeltmek için

İkinci çözüm: Şarj cihazının ve kablonun iyi durumda olduğundan emin olun

Buradaki diğer bir olasılık, sorunun ya şarj cihazında ve / veya kabloda olması olabilir. Yapmanız gereken bir sonraki şey fiziksel olarak şarj cihazını kontrol etmektir. Sadece herhangi bir tür çöp, tüysüz ya da enkaz gibi olmayan bir şey olup olmadığını görmek için limana bakın.

Şarj cihazındaki bağlantı noktasını temizlemek için antistatik bir fırça kullanabilirsiniz ve orada yapışan bir şey varsa, çıkarmak için bir çift cımbız kullanın.

Kablo için, elektriği engelleyecek bir şey olup olmadığını görmek için her iki ucu da incelemelisiniz. Bağlayıcıları kaplayan veya kaplayan herhangi bir şey bu sorunun nedeni olabilir. Bu nedenle, her iki ucun da temiz olduğundan emin olun ve sonra bir tür kopma veya düzensizlik olup olmadığını görmek için telin kendisini kontrol edin.

Şarj cihazının ve kablonun iyi durumda olduğundan ve Galaxy A20’nizin hala şarj olmadığından emin olduktan sonra, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Telefonunuzun şarj bağlantı noktasının temiz ve iyi olduğundan emin olun

Ne kadar küçük veya büyük olursa olsun, telefonu her zaman cebinize koyan benim gibiyseniz, o zaman cihazın şarj portuna küçük bir bez parçası girmiş olmanız gerekir. Ait olmayan herhangi bir şey elektriği engellediği için çıkarılmalıdır. Yine, portu temizlemek için antistatik bir fırça veya sadece düz, kuru bir diş fırçası kullanın.

Bundan sonra, telefonunuzu şarj cihazına bağlamayı deneyin ve bundan sonra hala şarj olmuyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Mümkünse telefonunuzu sıfırlayın

Galaxy A20’niz hala yeterli güce sahipse, önemli dosya ve verilerinizin yedeğini alın ve ardından telefonunuzu sıfırlayın. Bu, gizliliğinizi korumak ve bunun yalnızca bir ürün yazılımı sorunu nedeniyle olma ihtimalini ortadan kaldırmak için tüm kişisel verilerinizi telefonunuzdan kaldıracaktır. İşte cihazınızı nasıl sıfırlayacağınız:

    Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Kurtarma Moduna önyükleyin. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra Galaxy A20’nizi şarj etmeye çalışın ve bundan sonra hala şarj olmuyorsa, telefonu bir dükkana veya mağazaya geri getirin, böylece bir teknisyen sizin için kontrol edebilir.

Umarım bir şekilde şarj etmeyen Galaxy A20’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.