Samsung Galaxy A20 ‘Instagram sürekli duruyor’ hatasını göstermeye devam ediyor

Samsung Galaxy A20 cep telefonunun bazı sahiplerini rahatsız eden görünen “Instagram’da durma” hata mesajı, kelimenin tam anlamıyla uygulamanın bir nedenden dolayı düştüğü anlamına geliyor. Bu, uygulamanın kendisiyle veya ürün yazılımıyla ilgili küçük sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Her zaman bu sorunla ilgili yapabileceğiniz bir şey vardır ve çoğu zaman, kendi başınıza çözebileceksiniz.

Bu yüzden, bu yazıda, bu sorunun yol açtığı Galaxy A20’nizde sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Tüm olasılıkları araştıracağız ve sorunun ne olduğunu belirleyene ve umarım düzeltene kadar onları tek tek ekarte edeceğiz. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Ancak, başka bir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza gidin. Muhtemelen web sitemizde zaten mevcut çözümler var ya da en azından, zaten çözdüğümüz benzer sorunlar var. Öyleyse, probleminize benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy A20 ile Instagram’da Sorun Giderme Durma hatalarını sürdürüyor

Instagram bugün en popüler uygulamalardan biridir ve düzenli olarak güncellenmektedir, böylece tüm platformlarda sorunsuzca çalışabilmektedir. Ancak, sunucuda veya telefonunuzda sorunların ortaya çıktığı zamanlar vardır ve bu Instagram’ı almanın nedenini sürekli olarak sürekli durdurup durdurabilir. Şimdi, işte bu sorunu çözmek ve düzeltmek için yapmanız gerekenler…

Önce telefonunuzu yeniden başlatın

Yapmanız gereken ilk şey, özellikle Instagram ile karşılaştığınızda ilk defa durduğunda durma hatası tutarsa cihazınızı yeniden başlatmanız durumunda. Bunun sebebi, hatanın bellenim veya uygulamadaki küçük bir aksaklıktan kaynaklanıyor olabilir. Daha sık, basit bir yeniden başlatma gibi sorunları giderecektir. Ya da daha iyisi, çok daha etkili olan zorla yeniden başlatmayı yapmaya çalışın.

Sadece ses kısma ve açma / kapatma tuşlarına aynı anda basın ve ekranda 10 saniye boyunca veya logo görünene kadar bir arada tutun. Galaxy A20 cihazınız yeniden başlatılacak ve bundan sonra, uygulamayı açmaya çalışın ve Instagram’ın durma hatasını hala devam edip etmediğini görün. Hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

DA OKUYUN: WiFi’ye bağlanmayacak Samsung Galaxy A20 Fix

Önbellek ve Instagram uygulamasının verilerini temizle

Şimdi bu, uygulamayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri döndürecektir ve sorun uygulamanın kendisindeyse, tekrar mükemmel şekilde çalışması için bu yeterlidir. Önbelleğinin veya veri dosyalarının bazılarının bozulmuş olması, daha önce karşılaştığımız sorunlarda olduğu gibi bozulmuş olabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için Instagram’ı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Bildirimi aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar seçeneğine gidin ve dokunun. Şimdi, Instagram için arama yapın ve üzerine dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun. Verileri temizle öğesine dokunun ve işleminizi onaylamak için ekranın altındaki Tamam öğesine dokunun.

Bundan sonra Instagram’ın durup durma hatasının hala devam edip etmediğini görmek için uygulamayı açın ve hala devam ediyorsa bir sonraki çözümü deneyin.

Güncelleme mevcutsa Instagram uygulamasını güncelleyin

Büyük şirketler tarafından geliştirilen uygulamalar, genel sorunları gidermek için düzenli olarak güncellenmektedir. Bu uygulama için bir güncelleme daha önceden yayınlanmış olabilir, bu nedenle yapmanız gereken bir şey mevcut bir güncelleme olup olmadığını bulmaktır. İşte böyle yapılır…

    Giriş ekranında, Play Store’a dokunun. Arama çubuğunun sol tarafındaki Menü simgesine dokunun (üç satır birlikte istiflenir) .Uygularım ve oyunlar seçeneğine dokunun. Şimdi, listede Instagram arasında arama yapın. Bunu bulabilirseniz, bunun için bir güncelleme mevcut demektir. Sağdaki Güncelle düğmesine dokunun ve işlem tamamlanana kadar bekleyin.

Instagram mevcut güncellemeleri olan uygulamalar listesine dahil edilmemişse, bir sonraki çözüme geç.

Ayrıca OKUMA: Samsung Galaxy A20 Ölüm Siyah Ekran sıkışmış nasıl düzeltilir

Instagram’ı kaldırın ve tekrar indirin

Bu, cihazınızda Instagram’ın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmak içindir. Ayrıca, bir uygulamayı kaldırdığınızda, yalnızca önbelleğini ve veri dosyalarını değil, diğer uygulamaları ve hizmetlerle olan tüm ilişkilerini de kaldırırsınız. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Giriş ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğelerine dokunun ve Instagram.Tap UNINSTALL> OK öğelerine dokunun. Belleğini yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın. Etkin hale geldiğinde, Play Store.Search instagram’ı açın ve ardından kurun.

Uygulama konularına gelince, bu prosedür genellikle sorunun sonudur. Ancak, bazı nedenlerden dolayı Instagram durdurma hatası sizi rahatsız etmeye devam ederse, telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz kalmaz.

Ana sıfırlamayı gerçekleştir

İndirilen uygulamalar için, nadiren cihazı sıfırlamak için başvuruyoruz, çünkü bu uygulamalar bellenimde ciddi sorunlara neden olacak kadar fazla güce sahip değiller. Ancak, aslında burada anlamaya çalıştığımız şey, hatanın sadece bir bellenim sorununun sonucu olup olmadığıdır. Bunu ekarte etmemiz gerekiyor ve sıfırlamanın düzelteceği konusunda kendimden eminim. Ancak, işlem sırasında silinecekleri dosya ve verilerinizi yedeklemeniz biraz zaman alır. Ayrıca, cihazınızdan kilitlenmemesi için lütfen sıfırlamadan önce Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırmayı deneyin.

    Aygıtı kapatın. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzunun Instagram’ı düzeltmenize yardımcı olmuş, Galaxy A20’nizde durma hatasını tutar. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.