Samsung Galaxy A20 ‘kamera başarısız’ hatasını gösteriyor. İşte düzeltme.

Samsung Galaxy A20’nin bazı sahipleri şikayet ediyorlar çünkü telefonlarını kameralarında açmaya çalıştıklarında ‘Kamera başarısız oldu’ hatasını almaya başladıkları bildirildi. Hata mesajı temel olarak kameranın başlatılamadığı veya uygulamanın düzgün açılmadığı anlamına gelir. Bu, uygulamada küçük bir sorun veya ciddi bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir.

Bu yazıda, ‘kamera başarısız’ hatasını almaya devam eden Samsung Galaxy A20’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorunun nedenini belirleyip umarım çözene kadar tüm olasılıkları göz önünde bulundurmaya ve birbiri ardına dışlamaya çalışacağız. Bu sorunla benzer telefonun sahiplerinden biriyseniz, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla ilgili yaygın olarak bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Galaxy A20’de ‘Kamera Başarısız’ Hatası Nasıl Onarılır

Bu yeni cihazın sahibi olarak, “Uyarı: Kamera başarısız oldu” hatasının nedenini göstermeye devam etmesinin nedenini belirlemek için sorunu gidermeye çalışmanız ve sorunun donanımda olmaması koşuluyla sorunu gidermeniz gerekir. İşte bu sorun hakkında yapmanız gerekenler.

İlk çözüm: Kamerayı kullanıyor olabilecek tüm uygulamaları kapatın

Kamerayı kullanan birçok uygulama var ve arka planda çalışırken ana kamera uygulaması donanımı kullanamayabilir. Kamera uygulamasını her açtığınızda ‘Kamera başarısız’ uyarısını almanızın nedeni bu olabilir. Facebook, Instagram ve diğer anlık mesajlaşma uygulamaları gibi uygulamalar genellikle bu sorunun nedenidir. Oyun oynarken ekranı kaydetmekten de hoşlanıyorsanız, ekran kayıt uygulamaları da bu hataya neden olabilir. Bu nedenle, arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatmak için biraz zaman ayırın.

    Son Uygulamalar simgesine dokunun Son uygulamalar (sol alt) Kapatmak için uygulamayı kaydırın ve yukarı kaydırın.

Arka plandaki tüm uygulamaları kapattıktan sonra, kamera uygulamasını açmayı deneyin ve bu sefer çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Hata hala görünüyorsa, bir sonraki etkili çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Donma ve gecikmeyi sürdüren Samsung Galaxy A20 nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: ‘Kamera başarısız’ hatasını düzeltmek için yeniden başlatmaya zorlayın

Sorunun nedeninin bir sistem hatası olması da mümkündür. Bunlar her zaman olur ve telefonunuzun performansına etkileri nedeniyle olmasa da fark edemezsiniz. Zorunlu yeniden başlatma prosedürünü uygulayarak bu olasılığı göz ardı edin:

    Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Bu, telefonunuzu normal yeniden başlatma gibi yeniden başlatır, ancak bellek yenilenir ve tüm uygulamalar ve hizmetler yeniden yüklenir. Bu sorunu çözecektir, sadece yazılımla ilgili bazı küçük sorunlardan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, telefon aktif hale geldiğinde, Kamera’yı açın ve ‘Kamera başarısız’ hatasının hala görünüp görünmediğine bakın. Yine de devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

AYRICA OKUYUN: WiFi ağından bağlantıyı kesen Samsung Galaxy A20’yi düzeltin

Üçüncü çözüm: Kamerayı Güvenli Modda kullanın

Şu anda tüm üçüncü taraf uygulamalarını devre dışı bırakmaya çalışıyoruz, çünkü bunlar genellikle bu hatanın ortaya çıkmasının nedeni. Yüklediğiniz uygulamalardan hangisinin soruna neden olduğunu bilmediğimizden, hepsini bir kerede devre dışı bırakacağız ve telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmanızın nedeni budur:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Kamera uygulamasını açın ve hatanın hala görünüp görünmediğine bakın. Açılmazsa ve bu moddayken fotoğraf çekebilir veya video kaydedebilirsiniz, ana uygulamanın kamerayı kullanmasını engelleyen üçüncü taraf bir uygulama olduğu anlamına gelir. Ancak kamerayı zaten çalıştırdığınız için normal moda yeniden başlatmayı deneyin ve kamerayı kullanın. Genellikle, sorun yalnızca bu prosedürü uygulayarak düzeltilecektir, ancak sorun devam ederse, hangi uygulamaların soruna neden olduğunu bulun ve kaldırın.

Öte yandan, ‘Kamera başarısız oldu’ hatası güvenli modda bile hala görünüyorsa, sorun bellenimde veya donanımda olabilir. Bu durumda, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Ölüm Siyah Ekranında sıkışmış Samsung Galaxy A20 nasıl düzeltilir

Dördüncü çözüm: Önemli dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu noktada, ürün yazılımı ile ilgili küçük bir sorun olma olasılığını ortadan kaldırmak için bir ana sıfırlama gerekir. Sorun sensörün kendisinde olmadığı sürece, sıfırlama bu sorunu çözer ve bu cihazın harika kamerasını kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ancak, sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce, işlem sırasında silinecekleri için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, sıfırlama işleminden sonra cihazınızdan kilitlenmemeniz için yedeklemeden sonra Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırın. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, ‘kamera başarısız’ hatasıyla karşılaşan Galaxy A20’nizi sıfırlamak için bu adımları izleyin.

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A20 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra dosyalarınızı ve uygulamalarınızı henüz geri yüklemeyin. Bunun yerine, kameranın başarısız olup olmadığını görmek için önce kamera uygulamasını kullanmayı deneyin, çünkü değilse, o zaman sorunun donanımda olması çok olasıdır. Ancak, hata artık görünmüyorsa, uygulamalarınızı tek tek geri yükleyin ve kamerayı test etmeye devam edin. Bu şekilde, yüklediğiniz uygulamanın hangi soruna neden olduğunu bilirsiniz.

Umarım kamera açıldığında ‘kamera başarısız’ hatasını gösteren Galaxy A20’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.