Samsung Galaxy A20 ‘Kamera başarısız oldu’ hatasını göstermeye devam ediyor

Samsung Galaxy A20 cep telefonunun bazı kullanıcılarını rahatsız eden görünen “Uyarı: Kamera başarısız oldu” hatası genellikle küçük bir sorundur. Ancak, bu hatanın aslında kamera sensörlerini etkileyen daha ciddi bir donanım sorununun işareti olduğu durumlar gördüm. Bu hatanın ne anlama geldiği, uygulamadan, hizmetlerden veya donanımdan birinin başlatılamaması. Bazı sorun giderme prosedürleri yapmadan sorunun gerçekten ne olduğunu belirlemek zordur.

Bu yüzden, bu yazıda, kamera uygulaması başlatıldığında “Kamera başarısız” hatasını göstermeye devam eden Galaxy A20’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Bu sorunun bir sonucu olarak kullanıcılar artık resim çekemez veya video kaydedemez; çünkü bu hata uygulamayı açtığınız an ortaya çıkar. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştıysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözüm ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Galaxy A20 ile “Kamera başarısız” hatasıyla ilgili sorun giderme

Kamera, telefonunuzdaki en karmaşık işlemlerden biridir. Uygulamayı başlattığınız anda uygulamanın, sensörün yanı sıra tüm servislerin de düzgün çalışması gerektiğini düşünün. Biri başlatılamadıysa, ‘Kamera başarısız oldu’ hatası gösterilmeye başlanabilir. Bu tür bir sorunu olan cihazınızda sorun gidermede kapsamlı olmanız gerekir. Söylendiği gibi, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuz ‘kamera arızalı’ hatasını göstermeye devam ederse yapmanız gereken ilk şey, zorunlu yeniden başlatma işlemini gerçekleştirmektir. Telefonunuzun belleğini tazeleyen ve tüm uygulamalarını, servislerini ve temel işlevlerini yeniden yükleyen benzetilmiş bir batarya çıkarma. Çoğu zaman, bu prosedür, küçük bir ürün yazılımı sorunu nedeniyle olmaları koşuluyla, bu gibi sorunları çözecektir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Cihazınız başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, ‘kamera arızalı’ hatasının hala ortaya çıkıp çıkmadığını görmek için uygulamayı açın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Yavaş çalışan Samsung Galaxy A20 nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Üçüncü parti bir uygulama olmadığından emin olun

Üçüncü taraf uygulamaların kameranın, aynı zamanda kamerayı kullanan uygulamaları daraltması gibi başarısız olmasına neden olabileceği zamanlar olabilir. Cihazınızda ne tür uygulamaların olduğunu bilmiyoruz, bu nedenle suçlu olanın hangisi olduğunu tam olarak belirleyemiyoruz. Bu nedenle, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu yalnızca güvenli modda çalıştırmak en iyisidir. Galaxy A20’nizi güvenli modda yeniden başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine dokunun ve Güvenli Mod’a dönene kadar basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Telefonunuz bu modda başarıyla başlatıldığında, kamera uygulamasını açın ve ‘kamera başarısız’ hatasının hala ortaya çıkıp çıkmadığını görün. Sorun giderilirse, uygulamalarınızdan hangisinin suçlu olduğunu araştırmak için bu adımları izleyin.

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun ‘kamera arızası’ hatasını ortaya çıkarmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız olduğunu düşündüğünüzde, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, Galaxy A20 cihazınız güvenli modda bile ‘kamera arızalı’ hatasını gösteriyorsa, cihaz yazılımı sorun giderme işlemine geçme zamanı gelmiştir.

Ayrıca OKUYUN: WiFi’ye bağlanmayacak Samsung Galaxy A20 Fix

Üçüncü çözüm: Kamera hatası hatasını düzeltmek için tüm ayarları sıfırlayın

Bir sonraki çözüme geçmeden önce, sadece bazı yanlış ayarlardan kaynaklanan bir sorun olasılığını ortadan kaldırmak için cihazın ayarlarını varsayılana getirmek en iyisidir. Endişelenmeyin, bu yordam dosyalarınızın hiçbirini silmez, ancak etkilidir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Bunu yaptıktan sonra kamera çalışmıyor veya çalışmayı durduruyor, ardından bir sonraki çözüme geçiliyor.

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü sil

Telefonunuzda bozuk bir sistem önbelleği varsa, ‘Uyarı: Kamera başarısız oldu’ hatası da ortaya çıkabilir. Bu nedenle, bu noktada, sistem önbelleğini silmek, yenisiyle değiştirilmek için çok önemlidir. İşte böyle yapılır;

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra hata devam ederse, bir sonrakini deneyin.

Ayrıca OKUMA: Samsung Galaxy A20 Ölüm Siyah Ekran sıkışmış nasıl düzeltilir

Beşinci çözüm: Master telefonunuzu sıfırlayın

Bu senin son çare. Bundan sonra ‘kamera arızalı’ uyarısı devam ederse, sorunun donanımda olması muhtemeldir. Bu işlemi yapmadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silineceklerinden, özellikle de telefonunuzun dahili deposuna kaydedilenlerin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemek için google ve samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey hazırsa ve yedekleme tamamlandıysa, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra sorun devam ederse, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için telefonunuzu tekrar mağazaya veya mağazaya getirin. “Uyarı: Kamera başarısız oldu” hatasını göstermeye devam eden Galaxy A20’nizi düzeltmenize yardımcı olacağımızı umuyorum. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.