Samsung Galaxy A20 Mobile Network Kullanılamaz Sorunu Nasıl Düzeltilir

#Samsung #Galaxy # A20, Nisan 2019’da piyasaya sürülen piyasadaki en iyi orta menzil Android cihazlarından biridir. 720 x çözünürlüğe sahip 6.4 inçlik Super AMOLED ekranla birlikte gelen sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. 1560 piksel. Çift arka kamera sistemi ve tek 8MP selfie kamerasına sahiptir. Kaputun altında, 3GB RAM ile eşleştirilmiş Exynos 7884 okta çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy A20 mobil ağ mevcut değil sorununu ele alacağız.

Samsung Galaxy A20 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Samsung Galaxy A20 Mobile Network Kullanılamaz Sorunu Nasıl Düzeltilir

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce, öncelikle en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. Operatörle ilgili yazılım güncellemelerini kontrol etmeniz önemlidir, çünkü bu genellikle operatöre ilişkin bağlantı hatalarını giderir.

İyi bir resepsiyona sahip olduğunuzdan emin olun

Şebeke sinyali olmayan veya hiç zayıf olmayan bir alandaysanız, telefonunuz büyük olasılıkla mobil şebekede bulunmayan hatalardan muzdarip olacaktır. Bunun kapsama ilişkin bir sorun olup olmadığını doğrulamak için aynı ağdaki diğer cihazların da aynı sorunu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Ancak, mükemmel şebeke kapsama alanına sahip bir alandaysanız, ancak telefonunuz hiç sinyal almıyorsa, sorunun bir ağ kesintisinden kaynaklanma olasılığı vardır. Bir kesinti olup olmadığını doğrulamak için operatörünüze başvurmadan önce, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam etmelisiniz.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Bir yazılım aksaklığının bu soruna neden olabileceği durumlar vardır, bu yüzden telefon yazılımınızı yenilemeniz gerekecektir. Yapmak isteyeceğiniz şey, cihazda soruna neden olabilecek herhangi bir bozuk geçici veriyi ortadan kaldıracak telefonu yeniden başlatmaktır.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Samsung Galaxy A20 mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

SIM kartınızı kontrol edin

Bu SIM kartla ilgili bir sorunsa, telefonu kapatarak ve SIM kartı çıkararak bunu düzeltebilirsiniz. SIM kartı tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin ve ardından telefonu açın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun arızalı bir SIM karttan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için telefonunuzda farklı bir SIM kart kullanmayı da düşünmelisiniz.

Telefonun dolaşım durumunu doğrulayın

Bu, farklı bir ülkeden eve dönen ve yine de cihazın dolaşım durumu etkin olan gezginler için geçerlidir. Telefonunuzun ağa bağlanırken herhangi bir sorun yaşamaması için bu ayarı devre dışı bıraktığınızdan emin olmalısınız. Telefonunuzun dolaşım ayarlarına Ayarlar> Bağlantılar> Mobil ağlar> Veri dolaşımı bölümünden erişebilirsiniz.

Samsung Galaxy A20 mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Uçak Modunun kapalı olduğundan emin olun

Uçak modu, telefonunuzun genellikle uçaktayken kullanılan bir ayardır. Bu etkinleştirildiğinde, telefonunuz uçak elektronik cihazına müdahale etmemesi için herhangi bir kablosuz sinyal almaz veya iletmez. Samsung Galaxy A20 mobil ağ kullanılamıyor sorununu alıyorsanız, uçak modunun kapalı olduğundan emin olmalısınız veya zaten kapalı konumdaysa bu düğmeyi değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Samsung Galaxy A20 mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin

Telefon şebekesi modunuzu değiştirme

Telefonunuzun, operatörünüzün kullandığı modla eşleşen doğru ağ modunu kullandığından emin olun. Çoğu GSM operatörü için telefonunuzun 4G veya LTE olarak ayarlanması gerekir.

    Ayarlar uygulamasını açın. Bağlantılar’a dokunun. Mobil ağlar’a dokunun. Ağ moduna dokunun ve 4G veya LTE veya otomatik bağlantı’yı seçin.

Samsung Galaxy A20 mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu serbest bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung Galaxy A20 mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. telefon, sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra bile sorun devam ederse, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanıyor olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz, ancak hızlı bir yanıt garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.