Samsung Galaxy A20 ‘nem algılandı’ uyarısını göstermeye devam ediyor

Samsung Galaxy A20 IP68 sertifikasına sahip değil, bu yüzden suya dayanıklı değil. Şarj direğinde nem olduğunda, ‘Nem Algılandı’ uyarısını görebilirsiniz ve şarj işlemi derhal durabilir. Bu, hem telefonunuzda hem de şarj cihazında sıvı hasarını önlemek içindir. Cihaz hala açıldığında ve ısınmıyorsa, bu uyarı, şarj portunda hemen çözmeniz gereken küçük bir miktar sıvı bulunduğunun bir işareti olabilir.

Bu yazıda Galaxy A20’nizde ‘Nemi Tespit Edildi’ uyarısı ile ilgili sorunları gidermede size rehberlik edeceğim. Yapmanız gereken şey, bağlantı noktasındaki nemden kurtulmak için yeterli pratik olmak ve telefonunuzun tekrar mükemmel çalışmasını sağlamak ve normal şarj işlemine devam etmek için gerekli diğer tüm işlemleri yapmaktır. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda aynı sorunla uğraşıyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Galaxy A20 ile ‘nem algılandı’ hatasıyla ilgili sorunları giderme

Çoğu zaman, tespit edilen nem uyarısı yalnızca şarj cihazında nem bulunduğunda ortaya çıkar, bu nedenle ilk önceliğimiz bu sorunu çözmektir. Ondan sonra ve sadece bazı nem izlerinden dolayı olmadığından eminiz, o zaman diğer olasılıkları ele alacağız. İşte yapmanız gerekenler…

Adım 1: Algılanan nemi uyarmak için USB / Şarj portunu temizleyin

Bunu yapmadan önce, telefonunuzu tamamen kapatmalısınız, böylece şarj portunda nem varsa, herhangi bir sorun çıkmaz. Cihaz kapatıldığında, şunu yapmayı deneyin:

    Küçük bir kağıt mendil parçası alın ve ardından bağlantı noktasına yerleştirin. Dokuyu bir veya iki dakika bekletin, varsa nemi emdiğinden emin olun. Sadece emin olmak için birkaç kez yapmanız gerekebilir. Kirden ve konektörlerin doğru temas etmesini engelleyebilecek diğer elementlerden kurtulmak için limana sokun. Sıkıştırılmış hava kabınız varsa, püskürmesini sağlayın. Pimlerin doğru yerlerinde olup olmadığını ve bükülüp eğilmediğini kontrol etmek için limana bakın. Kıvrılmış bir iğne varsa, bir çift cımbız kullanarak düzeltmeye çalışın ancak daha fazla zarar vermemek için yumuşak olun.

Şarj portunda nem olmadığından ve tüm konektörlerin iyi durumda olduğundan emin olduktan sonra, telefonunuzu tekrar şarj etmeyi deneyin ve hatanın hala görünüp görünmediğini kontrol edin. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A20 belirli ekranda donmuş. İşte bunu düzeltmek için nasıl.

Adım 2: Kabloyu ve şarj cihazını fiziksel olarak kontrol edin

Şarj portunda nem olmadığından emin olduktan sonra, telefonun akımı güç adaptöründen köprülemek için kullanılan kablodan tespit etmesi mümkün değildir. Bu nedenle, suyun izi veya izinin bulunmadığından emin olmak için kablonun iki ucunu da fiziksel olarak kontrol etmeniz gerekir. Bunun yanı sıra, şarj işlemini engelleyebilecek tüy bırakmayan, döküntü veya diğer yabancı maddeler olmadığından da emin olmalısınız.

Ayrıca güç adaptörünün kendisini de kontrol etmeniz gerekir. Nem ve diğer yabancı maddeler veya çarpık konektörler olup olmadığını görmeye çalışın. Küçük bir doku parçası kullanabilir ve nemi emmek için portun içine yerleştirebilir veya tüy bırakmadan veya döküntüden kurtulmak için bir çift cımbız kullanabilirsiniz. Kablo veya adaptörle ilgili herhangi bir sorun olmadığından emin olduktan sonra, telefonunuzu şarj etmeyi deneyin ve sorun devam ederse, bir sonraki adımı deneyin.

Adım 3: Olası sıvı hasar belirtisi olup olmadığını kontrol edin

Sensör yalnızca şarj portundaki nemi değil, telefonun diğer bölümlerinde de algılar. Telefonun bir noktada ıslandığını biliyorsanız, suyun cihazınıza girme olasılığı her zaman vardır ve bu nedenle ‘nem algılandı’ hatasını almaya devam etmenin nedeni olabilir. Bunu onaylamanın en iyi yolu Galaxy A20 ‘Sıvı Hasar Göstergesini (LDI) kontrol etmektir:

    SIM kart tepsisini çıkarın. Küçük bir çıkartma bulmak için SIM yuvasına bakın. Çıkartma beyazsa, telefonunuz sıvı hasarına karşı güvendedir ancak çıkartma kırmızı, pembe veya mor olursa, cihazınızın sıvısı olduğunu gösterir. hasar. Bu durumda, telefonu tekrar mağazaya getirin.

LDI hiçbir sıvı hasarı belirtisi göstermese bile hatanın hala ortaya çıktığını varsayarak bir sonraki adıma geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A20 ‘Kamera başarısız’ hatasını göstermeye devam ediyor

Adım 4: ‘Nem algılandı’ hatasını atlamayı deneyin

Bu noktada, hata mesajının bir tür üretici yazılımı sorunları veya aksaklığı tarafından tetiklenmesi mümkündür. Telefonunuzu çok fazla şarj etmeniz gerekiyorsa, sorun gidermeye devam edebilmeniz için aşağıdaki prosedürü uygulamanız gerekir. Bu gerçekten bir çözüm değil, ya da başka bir şekilde size yardımcı olabilir:

    Şarj cihazını çalışan bir prize takın. Kablonun diğer ucunu şarj cihazına ve diğer ucunu telefonunuza takın. Telefon, şarj cihazına bağlı olduğu ve şarj işlemi durduğu anda uyarı çıkacaktır. şarj cihazına bağlıyken telefonunuzu yeniden başlatın. Telefonunuz, yeniden başlattıktan sonra uyarı tarafından karşılanmadan şarj etmeye devam edebilir.

Adım 5: Galaxy A20’nizi Güvenli Modda çalıştırın ve şarj edin

Varsayılan olarak, telefon güvenli moddayken, şarj işlemlerini yapan servis bu kadar doğal olmazsa, telefon bu moddayken şarj edilirken hata görünmez. Söylemeye gerek yok, telefonu başarıyla şarj edebilirsiniz. Bu nedenle, telefonunuzu henüz sorun gidermek istemiyorsanız ancak pili yenilemek istiyorsanız, önceki adımı atmak istemiyorsanız telefonunuzu güvenli modda çalıştırın:

    Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Cihaz bu moda girdiğinde, sadece şarj cihazına bağlayın ve bataryasını tamamen şarj etmek için bırakın.

DA OKUYUN: Yavaş çalışan Samsung Galaxy A20 nasıl düzeltilir

Adım 6: Ana Galaxy A20’yi sıfırlayın ve hatanın görünüp görünmeyeceğini görün

Daha önceki prosedürleri yaptıktan sonra ‘nem algılandı’ hatası ortadan kalkmadıysa bunu yapmanız gerekir. Bu, sorunun ürün yazılımı ile olma olasılığını ekarte edecektir. Sıfırlamadan sonra bile sorun devam ederse, bunun bir donanım sorunu olduğunu ve bir teknisyenin sizin için ilgilenmesini bekleyebilirsiniz.

Bu nedenle, tüm önemli dosya ve verilerinizi yedekleyin ve ardından telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın ve bundan sonra doğru şekilde şarj edilip edilmediğine bakın:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistemi kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme).) “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil” seçeneği vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra bile ‘nem algılandı’ hatası hala görünüyorsa, telefonunuzu tekrar mağazaya veya mağazaya getirmelisiniz.

Umarım Samsung Galaxy A20’nizi nem tespit uyarısı ile çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.