Samsung Galaxy A20, Ölümün Siyah Ekranına Takılı Nasıl Onarılır

Samsung Galaxy A20’nin bazı sahipleri, ölümün siyah ekranına takılı kalmayı deneyimledi. Aldığımız raporların çoğu, telefonlarının belirgin bir neden olmadan kapatıldığını ve artık yanıt vermeyeceğini söyledi. Normalde, kullanıcılar bunun donanımla ilgili bir sorun olduğunu düşünürler, ancak çoğu zaman değil, aslında sadece küçük bir ürün yazılımı sorunu. Söylemeye gerek yok, o geziyi mağazaya geri almak zorunda kalmadan kendi başınıza düzeltebilirsiniz.

Bu yazıda, siyah ekrana yapışan ve artık yanıt vermeyecek olan Galaxy A20’nizi sabitlemede size yol göstereceğim. Her bir olasılığı ve her bir kuralı göz önünde bulundurmaya çalışacağız. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda aynı belirtilere sahipseniz, bu yayının size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.


Farklı bir soruna çözüm arayanlar için,sorun giderme sayfasıçünkü bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldık. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Onlar sizin için çalışmıyorsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, bizimle istediğiniz zamanAndroid sorunları anketi.

Ölümün Siyah Ekranında Takılı Galaxy A20’yi Onarmak

Çoğu zaman, ölümün siyah ekranı, cihazınızda herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi olmaması kaydıyla, sadece bir ürün yazılımı çökmesinden kaynaklanır. Bunun bir donanım sorunu olduğunu düşünüyorsanız, aşağıdaki sorun giderme prosedürlerini gerçekleştirmenin bir faydası yoktur. Teknisyenin hasarın boyutunu dikkatlice kontrol edebilmesi için telefonu tekrar mağazaya veya mağazaya getirin. Bununla birlikte, siyah ölüm ekranı belirgin bir neden olmadan ortaya çıktıysa, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorla Telefonunuzu yeniden başlatın

Doğru! Ölümün siyah ekranına yapışmış bir telefonla uğraşırken yapmanız gereken ilk şey, zorla yeniden başlatmayı gerçekleştirmek. Simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir ve telefonun belleğini yenileyerek tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükler. Telefonunuzun tekrar yanıt vermesi için yapmanız gereken tek şey bu olabilir ve çok basittir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuzun yanıt vermesini sağlayabiliyorsanız, sorun çözülmüştür. Ancak, telefon ilk denemeden sonra yanıt vermediyse, aynı prosedürü birkaç kez daha yapın ve bundan sonra hala cevap vermiyorsa, boşalan bir pilin neden olduğu olası bir sorun. Bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A20’nizde ekran titremesi sorunu nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: Telefonu şarj edin ve yeniden başlatmaya zorlayın

Çoğu zaman, boşalmış bir pil aslında bir sorun değildir, çünkü çoğu cihaz şarj cihazına bağlandığında hemen yanıt verir. Ancak, pil tamamen boşalmışsa, bazı servisler ve bileşenler düzgün bir şekilde kapatılmamış olabileceğinden, ürün yazılımının telefon kapatılmadan hemen önce çökmesi mümkündür. Sonuç olarak, her ikisi de ölümün siyah ekranıyla sonuçlanan birkaç prosedürle uğraşıyorsunuz. Bunu denemek ve düzeltmek için şu adımları izleyin:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj sembolünü gösterip göstermediğinden bağımsız olarak, en az 10 dakika şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz serbest bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bu işlemleri yaptıktan sonra telefon hala siyah ekranda takılı kalıyorsa, bu olası bir donanım sorunudur. Bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için telefonu mağazaya veya mağazaya geri getirmelisiniz.

AYRICA OKUYUN: WiFi ağından bağlantıyı kesen Samsung Galaxy A20’yi düzeltin

Öte yandan, telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlayabildiyseniz, ancak aynı sorun her seferinde ortaya çıkıyorsa, telefonunuzun düzgün çalışması için bazı veri dosyalarının değiştirilmesi gerekebilir. Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturun ve ardından kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Bunu yaptıktan sonra telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A20 logosu gösterildiğinde üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Modunda önyüklemeye devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun, ölümün siyah ekranında sıkışmış olan Galaxy A20’nizi düzeltmenize yardımcı olabileceğini umuyorum. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.