Samsung Galaxy A20 ölürse ve tekrar açılmazsa ne yapmalı

Samsung Galaxy A20’nin, öldüğü ve tekrar açılmayacağı bildirilen bazı kullanımları içeren bir sorun hakkında bize bilgi veren sahipleri vardı. Başka bir deyişle, bu birimler kendileri tarafından kapatıldı ve kullanıcılar tekrar açmak için açma / kapama düğmesine basıp basılı tuttuklarında, ne yanıt verecekler, ne de güç verecekler.

Tabii ki burada birkaç genel olasılık var; telefonun fiziksel veya sıvı hasarı nedeniyle ciddi bir donanım arızası var veya cihazı yanıt vermemeye başlayan oldukça küçük bir ürün yazılımı sorunu olabilir. Yalnızca yazılımla ilgili bir sorunsa, her zaman bu konuda yapabileceğiniz bir şey vardır. Ancak, bir donanım sorunu varsa, muhtemelen yapabileceğiniz en iyi şey, bir teknisyenin cihazı sizin için kontrol etmesidir.

Bu yazıda, yine de yanıtlayıp yanıtlayamayacağımızı görmek için Galaxy A20’nizde sorun gidermeye çalışacağız. Bunu bilmek için sadece bir veya birkaç prosedür uygulamanız gerekir. Telefon bu sorundan önce düzgün çalışıyorsa ve sert bir yüzeye düşmediğinden veya suya batırılmadığından eminseniz, düzeltebilirsiniz. Yararlı olabileceğinden bu yayını okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı unutmayın. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ölen ve tekrar açılmayacak bir Galaxy A20’yi düzeltme

Çoğu zaman, bir telefon kendi kendine kapandığında ve açık bir donanım veya fiziksel hasar belirtisi olmadığında, bunun nedeni yazılımın çökmüş olabileceğidir. Bazı durumlarda, ekran en son kullandığınız sayfada donabilir, ancak telefonun kendi kendine kapanacağı ve artık yanıt vermeyeceği durumlar da vardır. Durum ne olursa olsun, Galaxy A20’nizi tekrar açmak için yapabileceğiniz şeyler…

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma prosedürünü yapmayı deneyin

Bir telefon yanıt vermediğinde, yapabileceğiniz tek şey budur. Yaptığı şey telefonunuzu açılmaya zorlamak. Çıkarılabilir pilli telefonlarda yaptığımız pil çekme prosedürünü biliyorsanız, bu aynıdır. Çoğu zaman telefonun tekrar yanıt vermesini sağlayan pil bağlantısının kesilmesini simüle eder. Cihaz buna yanıt verirse belleği yenilenir ve tüm servisleri yeniden yüklenir.

Gerçek şu ki, bu sorun küçük bir ürün yazılımı aksaklığından kaynaklanıyorsa, bu nihai çözümdür. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Logoyu veya ekranda herhangi bir metni gördüğünüz anda, bu cihazın gerçekten bu prosedüre yanıt verdiğinin bir işaretidir. Ayrıca, telefonunuzun donanımının hasar görmediğinin bir güvencesi. Ancak, telefonunuz bu işlemi ilk kez yaptıktan sonra hala açılmazsa, bir sonraki çözüme geçmeden önce birkaç kez daha deneyin.

İLGİLİ POSTLAR: WiFi ağından bağlantıyı kesen Samsung Galaxy A20’yi düzeltin

İkinci çözüm: Telefonu şarj cihazına bağlayın ve Zorunlu Yeniden Başlatma yapın

Günün sonunda, telefonunuz öldü ve tekrar açılmıyorsa yapmanız gereken şey, zorunlu yeniden başlatmadır. Bu çözüm, pilin bitmiş olması ve aygıt yazılımının kapatılmadan hemen önce aygıt yazılımının çökmüş olabileceğinden her zaman mümkündür. Cihazı zaten şarj etmeyi denediyseniz ve cihaz buna yanıt vermediyse, bunun nedeni bellenim çöktüğünde telefonun hiçbir şeye yanıt vermeyeceğidir. Ama endişelenme, her zaman bu konuda yapabileceğin bir şey var.

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj sembolünü gösterip göstermediğinden bağımsız olarak, en az 10 dakika şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz serbest bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bu prosedürlerden herhangi birini yaptıktan sonra Galaxy A20’nizi tekrar açabildiyseniz, ancak sorun her zaman ortaya çıkıyorsa, tekrar olmasını önlemek için yapmanız gereken ana sıfırlamadır. Cihazınızda bir tür bellenim sorunu varsa, bunun gibi şeyler meydana gelebilir. Sıfırlamadan önce, özellikle dosyalarınızın tümü silineceğinden telefonunuzun dahili deposunda depolananlar olmak üzere önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, kilitlenmemeniz için Google hesabınızı kaldırmayı da unutmayın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A20 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Öte yandan, Galaxy A20’niz bu prosedürleri yaptıktan sonra hala açılmıyorsa, yapabileceğiniz en iyi şey cihazı kontrol ettirmektir.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A20 ‘Kamera başarısız’ hatasını gösteriyor

Umarım ölen ve bir şekilde geri dönmeyecek olan Galaxy A20’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.