Samsung Galaxy A20 telefon görüşmesi yapamaz veya alamaz. İşte düzeltme.

Telefon görüşmesi yapmak ve almak bir cep telefonunun en temel işlevleri arasındadır ve Samsung Galaxy A20 gibi bir akıllı telefonun bunları sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmesi gerekir. Ancak, bu cihaza sahip bazı okuyucularımız şikayet ediyor çünkü cihazlarının artık telefon görüşmesi yapamayacağı ve alamayacağı bildirildi. Bu sorun telefonunuzdaki küçük bir sorundan kaynaklanabilir veya ağda bir sorun olabilir.

Bu yazıda, artık telefon görüşmesi yapamayan veya alamayan Galaxy A20’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Cihazınızda neden bazı arama sorunları olduğunu bulana kadar her olasılığı düşünmeye ve birbiri ardına dışlamaya çalışacağız. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda aynı sorunu yaşıyorsanız, bu yayının size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Şimdi, her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce soruna zaten çözümler sunduğumuz için sorun giderme sayfamıza düştüğünüzden emin olun. Oranlar, şu anda sahip olduğunuz soruna zaten bir çözüm sağlamış olabiliriz, bu yüzden o sayfada kendinize benzeyen sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Galaxy A20 telefon görüşmesi yapamıyor veya alamıyor

Arama yapabilmek ve alabilmek, telefonun en temel işlevlerinden biridir. Söylemeye gerek yok, herhangi bir cep telefonu, geçerli bir SIM kart takılı olması ve telefonun kapsama alanı içinde olması gerektiği gibi önkoşullar yerine getirildiği sürece bunu kutudan çıkarabilmelidir. Ancak bu sorun yeni cihazınıza geldiği için, düzeltmek için yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Önce cihazınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuz geçmişte bu sorundan önce telefon görüşmesi yapabilseydi veya alabilseydi, ürün yazılımı ile ilgili küçük bir sorun veya hatta bir aksaklık olabilir. Bununla birlikte, yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzun belleğini yenileyecek ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyecek olan zorunlu yeniden başlatmadır. Bu genellikle çeşitli sorunlara neden olan küçük bellenim sorunlarını giderir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Kıs düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bundan sonra, telefonunuzun hala telefon görüşmesi yapıp yapamayacağını görmek için herhangi bir telefon numarasını aramayı deneyin veya kendi numaranızı arayın. Sorun devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A20 ‘kamera başarısız’ hatasını gösteriyor. İşte düzeltme.

İkinci çözüm: Telefonunuzun kısa mesaj gönderebildiğinden emin olun

Bu sorun şebeke veya hesap sorunlarından kaynaklanıyorsa, cihazınızın kısa mesaj gönderememesi veya alamaması gerekir. Bu nedenle, bir sonraki yapmanız gereken, mesajın geçip geçmediğini ve telefonunuzun mesajı alıp alamayacağını görmek için kendi numaranıza bir kısa mesaj göndermektir. Mesaj gönderilmezse, sorun gerçekten ağda veya hesabınızda olabilir. Ancak, ileti başarıyla iletilirse, sorun hesapla ilgili olabilir. Bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Servis sağlayıcınızı arayın

Şebeke veya hesabınızla ilgili sorunlar söz konusu olduğunda, servis sağlayıcınız, şebeke servislerine ve hesabınıza tüm erişime sahip oldukları için aramak için en iyi taraftır. Bir ağ sorunu varsa, en azından, hizmetinizi yeniden kazanabilmeniz için ne kadar beklemeniz gerektiği ve hesabınızla ilgili bir sorun varsa, telefonunuzun tekrar mükemmel çalışması için ne yapacağınızı bileceksiniz.

AYRICA OKUYUN: Donma ve gecikmeyi sürdüren Samsung Galaxy A20 nasıl düzeltilir?

Dördüncü çözüm: Master telefonunuzu sıfırlayın

Servis sağlayıcınızı aramak sorunu çözmenize yardımcı olmadıysa, ana sıfırlama size yardımcı olabilir. Cihazı varsayılan ayarlarına veya yapılandırmasına geri getirecektir. Donanımla ilgili değil, yalnızca ürün yazılımı ile ilgili bir sorun varsa, sıfırlama işlemi sorunu çözebilir. Ancak, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A20 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım telefon görüşmesi gönderemeyen veya alamayan Samsung Galaxy A20’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.