Samsung Galaxy A20 ‘WhatsApp Durmaya Devam Ediyor’ Hatası Nasıl Onarılır

WhatsApp bugün en popüler uygulamalardan biridir ve düzenli olarak güncellenirken sorunlar devam etmektedir. Bununla ilgili en yaygın sorunlardan biri, kullanıldığında çökmesidir. Çoğu zaman, uygulama açıldığında WhatsApp’ın durmaya devam ettiği hata açılır. Bu, başlatılamadığı veya bir yerlerde sorunlar olduğu anlamına gelir. Bu sorunun ortaya çıkma olasılıklarından biri, ürün yazılımı ile ilgili bir sorun ortaya çıkmasıdır.

Bu yazıda, Galaxy W20’nizi ‘WhatsApp durmaya devam ediyor’ hatasıyla sorun gidermede size rehberlik edeceğim. Her olasılığı araştırmaya çalışacağız ve sorunun ne olduğunu belirleyene ve umarım düzeltebilene kadar bunları birbiri ardına dışlayacağız. Bu uygulamanın kullanıcılarından biriyseniz ve aynı sorunla ilgileniyorsanız, size yardımcı olabileceğimiz için bu yayını okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için sorun giderme sayfamıza uğrayın, çünkü bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldık. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Onlar sizin için çalışmıyorsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

WhatsApp Galaxy A20’de duruyor

Geçmişte benzer sorunlarla kişisel olarak karşılaştım ve çoğu zaman, bu tür bir sorunun gerçekten ciddi olmadığını ve bunu kendiniz çözebileceğinizden emin olabilirim. Bununla birlikte, WhatsApp telefonunuzda durmaya devam ederse yapmanız gereken şeyler …

İlk çözüm: Önce Zorla Yeniden Başlatma prosedürünü uygulayın

İlk önce bu yordamı uygulamanız zorunludur, çünkü WhatsApp’ın küçük bir ürün yazılımı sorunu veya hatta sadece bir aksaklık nedeniyle durmaya devam etmesi çok olasıdır. Bunun gibi sorunlar her zaman olur ve oldukça sinir bozucu olsalar ve ciddi görünebilirler, düzeltilmeleri kolaydır ve Zorunlu Yeniden Başlatma girilir. Simüle edilmiş bir pil çıkarma ve çok etkilidir. İşte böyle yapılır:

  Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, WhatsApp’ın Galaxy A20’nizde hala durup durmadığını görmeye çalışın. Hala devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Donma ve gecikmeyi sürdüren Samsung Galaxy A20 nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: WhatsApp önbelleğini temizle

Android sistemi tek tek uygulamalar için önbellek oluşturur. Bunlar, uygulamaların sorunsuz çalışmasına yardımcı olan geçici dosyalardır. Bununla birlikte, bozuldukları zamanlar vardır ve bu olduğunda, böyle sorunlar ortaya çıkabilir. Ancak endişelenmeyin, çünkü gerçekten durum buysa, aşağıdakileri yaparak bunu düzeltebilirsiniz:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. WhatsApp öğesini bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Önbellek silindikten sonra uygulamayı açın ve WhatsApp’ın durmaya devam edip etmediğini görün ve devam ederse bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: WhatsApp verilerini silin

Önbelleği sildikten sonra WhatsApp çökmeye devam ediyor, yapmanız gereken bir sonraki şey sıfırlamaktır. Uygulamaları sıfırlarken, silmeniz gereken veri dosyalarıdır ve işte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. WhatsApp öğesini bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve ardından onaylamak için Tamam’a dokunun. Cihazınızı yeniden başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra uygulamayı açın ve bu işlemden sonra bile WhatsApp’ın durmaya devam edip etmediğini görmek için uygulamayı deneyin. Hâlâ devam ederse, daha etkili bir çözüm zamanı.

AYRICA OKUYUN: WiFi ağından bağlantıyı kesen Samsung Galaxy A20’yi düzeltin

Dördüncü çözüm: WhatsApp’ı kaldırın ve yeniden yükleyin

Uygulama sorunları söz konusu olduğunda, bu oldukça etkilidir. Aslında, bu sorunun sonu olabilir. Bu, uygulamanın ürün yazılımı ve diğer uygulamalarla olan ilişkisini kaldıracaktır. Endişelenme, dosyalarınızı kaybetmeyeceksiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. WhatsApp öğesini bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın. Belleğini yenilemek için cihazınızı yeniden başlatın.

Bundan sonra uygulamayı tekrar yükleyin ve sorunun devam edip etmediğine bakın. Telefonunuza nasıl uygulama yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır…

  Ana ekrandan, uygulama çekmecesini yukarı çekin. Play Store’da bulup dokunun. ‘Whatsapp’ı arayın. WhatsApp’a dokunun ve Yükle’ye dokunun. Uygulamayı başarıyla yükledikten sonra Aç’a dokunun.

Çoğu zaman bu sorunu çözecektir. Ancak, WhatsApp bu prosedürden sonra hala durmaya devam ederse, sadece bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir. Bu sefer telefonunuzu sıfırlamanız gerekecek.

AYRICA OKUYUN: Ölüm Siyah Ekranında sıkışmış Samsung Galaxy A20 nasıl düzeltilir

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Ana sıfırlama, uygulama kilitlenmeleri de dahil olmak üzere uygulama veya yazılımla ilgili sorunları düzeltir. Ama mesele şu ki, tüm olası çözümleri tüketmeden bu prosedürü önermiyoruz, ancak seçenekleriniz bitti. Bu nedenle, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin işlem sırasında silinecekleri bir yedeğini oluşturun. Yedeklemeden sonra, cihazınızdan kilitlenmemeniz için hem Google hem de Samsung hesaplarınızı kaldırın. Bundan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A20 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız WhatsApp ile Galaxy A20’nizi düzeltmeye devam etmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.