Samsung Galaxy A20 WiFi bağlantısı düşmeye devam ediyor. İşte düzeltme.

Bir WiFi bağlantısı Samsung Galaxy A20 cihazınıza düşmeye devam ettiğinde, sorun bir işaret veya küçük bir ürün yazılımı sorunu, ağ cihazınızla ilgili bir sorun veya telefonunuzun donanımında ciddi bir sorun olabilir. Yapabilecekleriniz, sorunun oluşmasına neyin neden olduğu konusunda her şey netleşene kadar tüm olasılıkları dışlamak. Başka bir deyişle, telefonunuzu en azından mağazaya veya yerel mağazaya geri getirmeden önce sorun gidermeniz gerekir.

Bu yazıda, WiFi bağlantısını kesmeye devam eden Galaxy A20’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene ve umarım onu çözebilecek duruma gelene kadar her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve bunları tek tek elden çıkarmaya çalışacağız. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda aynı sorundan mahrum kalıyorsanız, okumaya devam edin, çünkü bu yayın size bir şekilde yardımcı olabilir.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Düşmeye devam eden WiFi bağlantısına sahip Galaxy A20 ile Sorun Giderme

Akıllı telefonlarla olan ağ sorunları genellikle o kadar ciddi değildir ve bir sahibi olarak, mağazayı gezmek zorunda kalmadan kendi başınıza düzeltebilmelisiniz. Bu gönderideki prosedürlerin böyle sorunları çözdüğü çoktan kanıtlandı. Peki hangisinin sizin için işe yaradığını görmeye çalışın…

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

WiFi bağlantısının kesilmesiyle ilk kez karşılaştıysanız, oldukça küçük bir ürün yazılımı sorunu olabilir. Yapmanız gereken ilk şey, Zorla Yeniden Başlatma’dır. Telefonunuzun hafızasını tazeleyecek ve uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyebilecek benzetilmiş bir batarya çıkarma işlemidir. Sorun ciddi değilse, telefonunuzun normal şekilde çalışmasını sağlamak için yapmanız gereken tek şey budur. İşte böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, WiFi bağlantısının hala düşüp düşmediğini görmeye çalışın. Olursa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A20 ‘Ayarlar durmaya devam ediyor’ hatasıyla yavaş çalışıyor

Üçüncü çözüm: Yönelticinizi veya modeminizi kapatıp açın

Sorunun başarısız ağ cihazınızdan kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle, ilk prosedür sorunu çözemediğinde yapmanız gereken bir sonraki şey ağ cihazınızı yeniden başlatmaktır. Bir modem veya yönlendirici olabilir.

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın ya da güç kablosunu ana birimden çıkarın. Bir iki dakika elektriksiz bırakın. Bundan sonra, prize tekrar takın veya kabloyu tekrar bağlayın. Aygıtın çevrimiçi olmasını bekleyin ve sonra telefonun tekrar bağlanmasına izin verin.

Bunu yaptıktan sonra, telefonunuzdaki WiFi bağlantısının hala düşüp düşmediğini ve diğer cihazlarla aynı olup olmadığını kontrol edin, çünkü sorun ağ cihazınızla ilgili olabilir. Bununla birlikte, yalnızca Galaxy A20’nizde bu sorun varsa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A20 yeniden başlatılıyor. İşte bunu düzeltmek için nasıl.

Dördüncü çözüm: Ağ ayarlarını sıfırla

Önceki prosedür, ağ cihazınızdaki bağlantıyı yenilerken bu eskisini yenisiyle değiştirerek bağlantıyı yenileyecektir. Şebeke ayarlarını sıfırlamak, telefonunuzdaki şebeke servislerini de sıfırlar. Bu yüzden eğer bu problem hizmetlerdeki bazı tutarsızlıklar nedeniyle, o zaman bu prosedürün bunu çözebilmesi gerekir. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, WiFi özelliğini etkinleştirin ve telefonunuzun aynı ağa yeniden bağlanmasına izin verin. WiFi bağlantısı hala düşüyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Beşinci çözüm: Eski sistem önbelleğini silin

Düşmeye devam eden WiFi bağlantısı olan bir akıllı telefonun sorunlarını gidermede kapsamlı olmamız gerekiyor. Bu sorunu şahsen geçmişte yaşadım ve yaptığım şeylerden biri sistem önbelleğini silmek oldu ve sorunu düzeltti. Yapmanız gereken şey telefonunuzu kurtarma modunda yeniden başlatmak ve ardından önbellek bölümünü oradan silmek. Sadece önbelleği silmekle kalmaz, yenisiyle değiştirir. İşte nasıl yapılacağı hakkında adım adım kılavuz:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Modunda açılmaya devam edecek. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbellek bölümünü sildikten sonra Galaxy A20’nizin hala WiFi bağlantısını düşüp düşmediğini görmeye çalışın ve ardından bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUMA: Samsung Galaxy A20 ‘Instagram durur tutar’ hatası göstermeye devam ediyor

Altıncı çözüm: Master telefonunuzu sıfırlayın

Bu sadece bir bellenim sorunuysa, sıfırlama işlemi düzeltebilir. Ancak cihazınızı gerçekten sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyası oluşturulduğundan emin olun, çünkü hepsi silinecek. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemek için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun. Hazır olduğunuzda, cihazınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Modunda açılmaya devam edecek. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlama işleminden sonra telefonunuz halen WiFi bağlantısını kesiyor ve sonra bir dükkana sizin için kontrol etmesi için cihazı dükkana getirmenin zamanı geldi.

Umarım WiFi bağlantınızı kesen Galaxy A20’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.