Samsung Galaxy A20 yeniden başlatılıyor. İşte bunu düzeltmek için nasıl.

Performans sorunları zaman zaman ortaya çıkabilir ve bu durum Samsung Galaxy A20 cep telefonunun bazı sahiplerinde olduğu gibi görünüyor. Okurlarımızdan biri, telefonunun artık kendiliğinden yeniden başlatılmaya devam ettiğini ve artık düzgün kullanamayacağını söyleyerek bizimle iletişime geçti. Çoğu zaman, bu sorun ortaya çıktığında, yeniden başlatmalar, en azından onları beklediğinizde veya önemli bir şey yaptığınızda gerçekleşir.

Bu gerçekten ciddi bir sorun değil ama çok can sıkıcı çünkü sorunun ne zaman ortaya çıkacağını kendinize sormaya devam edeceksiniz. Başka bir deyişle, yeniden başlatmanın gerçekleşeceği korkusundan dolayı cihazı kullanmaktan zevk alamazsınız. Bu yüzden derhal bu sorunu çözmeniz gerekiyor ve biz burada ne yapıyoruz.

Bu yazıda, yeniden başlatılmaya devam eden Galaxy A20’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığı değerlendireceğiz ve konunun ne olduğunu belirleyene ve umarım düzeltene kadar onları tek tek ekarte edeceğiz. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan rahatsızsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmazsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Yeniden başlatmaya devam eden Galaxy A20 ile ilgili sorun giderme

Yeniden başlatmaya devam eden bir akıllı telefonda sorun gidermede, sorunun gerçekten ne olduğunu tespit edip çözebilmeniz için yeterince kapsamlı olmanız gerekir. Ayrıca, bazı dosya ve verilerinizi kaybetmenizi istemiyoruz, bu yüzden dikkatli olmamız gerekiyor. Tüm bu söylenenlerle işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın ve

Yapmanız gereken ilk şey, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmaktır. Bu prosedürü uygulamanız çok önemlidir, çünkü uygulamaların telefonun kendiliğinden yeniden başlamasına neden olacağı zamanlar vardır. Bu nedenle, cihazınızı güvenli modda yeniden başlatmak için şu adımları izleyin:

    Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Bu moddayken, tüm uygulamalar devre dışı olsa bile telefonun kendiliğinden yeniden başlatılmaya devam edip etmediğini bilmek için telefonunuzu yakından izleyin. Sorun çözüldüyse, gerçekten buna neden olan bir uygulama olduğu doğrulanır. İşte daha sonra yapmanız gerekenler:

    Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun kendi kendine yeniden başlatılmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, telefonunuz güvenli modda olsa bile yeniden başlatmaya devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUMA: Samsung Galaxy A20 ‘Instagram durur tutar’ hatası göstermeye devam ediyor

Üçüncü çözüm: Tüm ayarları sıfırla

Telefonunuzda bu soruna neden olan bazı ayarları değiştirmeniz de mümkündür. Bunu dışlamak için, tüm ayarları fabrika ayarlarına döndürmek için tüm ayarları sıfırlayın. Endişelenmeyin, dosyalarınızdan hiçbiri silinmeyecek. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Telefonunuz bundan sonra hala yeniden başlatılıyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A20 ‘algılanan nem’ uyarısını göstermeye devam ediyor

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü sil

Başka bir olasılık, sistem önbelleğinin bozulmuş olması olabilir. Bu, zaman zaman ortaya çıkar ve gerçekleştiğinde performans sorunları da ortaya çıkabilir. Önbellek bölümünü silerek bunu dışarıda tutmanız gerekir. İşte nasıl:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Modunda açılmaya devam edecek. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbellek bölümünü silmeyi tamamladığınızda ve Galaxy A20 cihazınız kendiliğinden yeniden başlatmaya devam ediyor, ardından bir sonraki çözümü yapmaya çalışın.

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Tüm bu sorun giderme işlemlerini yaptıktan sonra Galaxy A20’niz hala yeniden başlatılmaya devam ediyor, yapmanız gereken bir sonraki şey sıfırlama işlemi. Bu sorunu çözebilecek ancak bazı dosyaları kaybedebilirsiniz. Bu yüzden, yapmadan önce, önemli verilerinizin ve dosyalarınızın bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemek için google ve samsung hesaplarınızı kaldırın. Bunların hepsini yaptıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Modunda açılmaya devam edecek. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın.

Umarım, yeniden başlatılmaya devam eden Samsung Galaxy A20’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A20 belirli ekranda donmuş. İşte bunu düzeltmek için nasıl.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.