Samsung Galaxy A3 cihazınızda çok düşük ses veya ses varsa ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu]

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, Samsung Galaxy A3 kullanıcılarının bir günlüğü, ses sorunlarından şikayet ediyordu; onlara göre, telefonlarının hacmi aniden çok fazla neden olmadan aniden çok düştü. Daha sık olarak, ses ayarları kullanıcı tarafından yanlış yapılandırılmışsa ve artık doğru yapılandırmaya geri getirememişse, bu tür bir sorun ortaya çıkmaktadır.

Bu yazıda, Samsung Galaxy A3’ün neden ses sorunları yaşadığı faktörlerini ele almalıyım. Dolayısıyla, cihazınızla bu tür bir sorun yaşıyorsanız, bu yayını okumaya devam edin, çünkü bu size yardımcı olabilir.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, A3 sorun giderme sayfamıza uğrayın, çünkü bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldık. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Onlar sizin için çalışmıyorsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

Çok düşük ses veya ses ile Galaxy A3’te sorun giderme

Sorun: Telefonumun sesi çok düşük ve hoparlörü kulağınıza çok yakın koyarsanız duyabilirsiniz ama hoparlör daha yüksek sesle gitmiyor ve kulaklıkları denediğimde onlar iyiyiz, ne olduğunu düşünüyorsunuz ? Bana yardım eder misiniz?

Çözüm: Bu sorunun olmasının nedenlerinden biri, kullanıcının bazı ayarları değiştirmiş olması ve deneyimini daha iyi hale getirmek yerine bir ses sorununa neden olabileceği yanlış yapılandırmadan kaynaklanmaktadır. Öte yandan, cihazınız suya batırılmışsa veya bir faktör olabilecek sert bir yüzeye düşerse. Sorunun ne olduğunu belirlemek için bu yordamları izlemeye çalışın ve sorunu çözmeye çalışın…

Seslerin devre dışı bırakılmadığını doğrulayın

Bu yöntemi yapmanın amacı, ses ayarlarının varsayılan ayarlara ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol etmektir. Çünkü olmasaydı, Galaxy A3’ünüzün zayıf bir sese sahip olmasının nedeni bu olurdu. Ayarları kontrol etmeye ve hepsinin etkin olduğundan emin olun.

  Evden, Uygulamalar> Ayarlar> Erişilebilirlik öğesine dokunun. İşitme üzerine dokunun ve aşağıdakilere yönelik gerekli düzeltmeleri yapın: Tüm sesleri kapatın: Musluklar, seçimler, bildirimler sırasında telefonun sesi kapatılır İşitme cihazları: Sol / sağ ses dengesi: Kulaklık kullanırken sola ve sağa gönderilen sesi ayarlayın.Mono ses: Stereo sesin tek bir kulaklıkla kullanılmak üzere tek bir mono ses akışına sıkıştırılmasını etkinleştirin veya devre dışı bırakın .

Ses ayarlarını kontrol ettikten sonra telefonunuzu kullanın ve sorun devam ederse yakından izleyin. Öyleyse, sonraki yönteme geçin.

İLGİLİ MAKALELER:

  Samsung Galaxy A3 (2017) cihazınızın sesi olmayan nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A3 (2017) cihazınızı “Ne yazık ki, Kamera durdu” hatasıyla nasıl düzeltebilirsiniz [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki Galeri durdu” hatası tutar Samsung Galaxy A3’te çıkıyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

Fiziksel ve / veya sıvı hasar belirtileri olup olmadığını kontrol edin

Telefonunuz düştüğünde veya sert bir yüzeye düştüyse, şimdi böyle bir ses problemi yaşamanın nedeni bu olabilir. Ancak böyle bir etki kesinlikle dışarıda bir iz bırakacaktır; çizik, ezik veya çatlak şeklinde olabilir. Başka bir deyişle, bu sorunun fiziksel hasardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek daha kolay olacaktır.

Ancak sıvı hasarı ile ilgili olarak, USB bağlantı noktasını ve telefonun Sıvı Hasar Göstergesini (LDI) kontrol etmeniz gerekir. Bazı nem izlerini kontrol etmek için şarj cihazı bağlantı noktasına bakın. Daha sonra nemi emmek için pamuklu bir bez kullanabilir veya içine küçük bir doku parçası ekleyebilirsiniz. Bir basınçlı hava kutunuz varsa, nemli ortamdan ve diğer herhangi bir kir ve tiftikten kurtulmak için limana bir iki patlama yapın. Bundan sonra, SIM kart tepsisini çıkarın ve LDI’yı bulmak için yuvaya bakın. Beyaz kalırsa, telefonunuzda sıvı hasarı olmadığı anlamına gelir, aksi takdirde telefonun ses sorunları yaşamasının nedeni sıvı hasarı olmasından dolayı telefonu teknoloji tarafından kontrol etmeniz gerekir.

Telefonunuzu Güvenli modda başlatın

Dışarıda bırakmamız gereken başka bir olasılık, yüklediğiniz bazı uygulamaların soruna neden olma olasılığıdır. Bu nedenle, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda çalıştırmayı deneyin. Bu moddayken ses sorunu çözüldüyse, üçüncü taraf uygulamalarından birinin veya bazılarının bunu tetiklediği açıktır. Telefonunuzu güvenli modda şu şekilde çalıştırırsınız:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu cihaz adıyla ekranın ötesine basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

Sorun bu ortamdayken kaybolursa, yapmanız gereken bir sonraki şey soruna neden olduğundan şüphelendiğiniz her uygulamayı kaldırmaktır. Bunu yapmak için şu adımları uygulayın:

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Kaldır öğesine dokunun.

Bundan sonra sorun devam ederse, bir sonraki adıma geçin.

Telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlayın

Yine de bunun sadece telefonunuzdaki bazı ayarlardan kaynaklandığı olasılığını ortadan kaldırmalıyız ve nereye bakacağımızı bilmediğimiz için, tüm cihaz ayarlarınızı fabrika varsayılanlarına geri getirmeliyiz. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız dosyalarınızın ve verilerinizin hiçbiri silinmez…

  Ana ekrandan, şuraya gidin: Uygulamalar> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla.Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Ayarları Sıfırla’ya dokunun. Onaylamak için Ayarları Sıfırla’ya dokunun.

Bunu yaptıktan sonra ses sorununun giderilip giderilmediğini öğrenmek için telefonunuzu dinleyin, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

Önemli dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Temel sorun giderme ile ilgili olarak, sorunu çözmek için her şeyi zaten denediniz. Bu, bellenimle ilgili bir sorun olabilir, bu nedenle son çare telefonunuzu sıfırlamaktır. Ancak bildiğiniz gibi, tam sıfırlamayı yaptığınızda telefonunuzun dahili deposuna kaydedilen tüm kişisel dosyalarınızı ve verilerinizi kaybedersiniz. Bu nedenle, bunları SD kartınıza taşımayı deneyin veya bilgisayarınızda bir yedek oluşturun.

Yedekleme işleminden sonra, Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırarak Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın. Bu şekilde sıfırlamadan sonra kilitlenmezsiniz. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra cihazınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size şu ya da bu şekilde yardımcı olabilir. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Beğenebileceğiniz mesajlar:

  “Ne yazık ki, Mesajlar durdu” hatası ortaya çıkan Samsung Galaxy A3 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, Galeri durdu” hatası Samsung Galaxy A3’te açılmaya devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy A3 Facebook Messenger ve Gmail, diğer sorunlar Samsung Galaxy A3 “Ayarlar durdu” hatası veriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A3 cihazınızda Facebook çöktüğünde ne yapmalı [Sorun Giderme Sayfası]

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.