Samsung Galaxy A3 Siyah Ekran Çözüldü Ama Telefon Hala Çalışıyor

#Samsung #Galaxy # A3, birinci sınıf bir tasarıma sahip Güney Koreli şirketin en iyi kompakt orta sınıf modellerinden biridir. Telefonun ön ve arka tarafında metal çerçeveli su geçirmez bir gövde ve Gorilla Glass var. Renklerin üretilmesinde oldukça iyi olan kullanışlı bir 4.7 inç Süper AMOLED ekran kullanır. Kaputun altında, 2 GB RAM ile birleştirildiğinde cihazın düzgün çalışmasını sağlayan bir Exynos 7870 octa çekirdekli işlemci bulunuyor. Her ne kadar bu güçlü bir performans telefonu olsa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy A3 siyah ekranını ele alacağız ancak telefon hala çalışıyor ve diğer ilgili sorunlara değineceğiz.

Bu konuda bir Samsung Galaxy A3 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serideki önceki bölümlere göz atmak istiyorsanız bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

Galaxy A3 Siyah Ekran Ama Telefon Hala Çalışıyor

Sorun: S5’im çalındığı için geçen Mart ayında Rusya’dan almak zorunda olduğum bir göstericiye A3 sahibim. O zamandan beri Avrupa ve Avustralya’da birçok farklı taşıyıcıyla iyi çalışıyor. Geçen gün birkaç dakika önce çektiğim bir fotoğrafa başvurdum ve ekranımın siyah olduğunu gördüm. BSoD? Telefondaki her şey çalışıyorsa, ekranda doğru yere vurabilirsiniz. Yumuşak bir sıfırlama denedim ama bu hiçbir şey yapmadı. Kablosuz cihazımı ve bluetooth’umu açtım ve telefonumu etkin bir şekilde kapatmak için pilimi tükenmek üzere bağladılar. Bu konuyla ilgili sayfanızı başarı olmadan izledim, ancak sorunum biraz farklı. Ekran% 100 duyarlı ancak doğal olarak navigasyon biraz etkilendi ve özlüyor. Hata uyarı ışığı yanmaz, görüşme yapılır ancak ekran görünmez. Anahtarlardaki arka ve açık uygulamalar yanıyor ve bunlara cevap veriyor gibi görünüyor. Bana herhangi bir öneri sunabilirseniz sevinirim. Bir ülke bölgesinde yaşıyorum ve iyi bir yardımın bulunmadığı müthiş bir yer yok.

Çözüm: Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu kurtarma modunda başlatmaktır. Ekran bu modda çalışıyorsa, sorun yazılım arızasından kaynaklanabilir, bu durumda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekebilir. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Kurtarma modunda bile ekran hala siyahsa, bunun hatalı ekran montajından kaynaklanma olasılığı vardır. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

Galaxy A3, Mavi LED Işık ile Siyah Ekranda Kalıyor

Sorun: Telefonumu kullanırken, uygulamalar bazen zaman zaman donuyor ve umursamadığım bir çöküyor. Telefonu aldım ve Samsung’un resmi sayfası olan 27.07.2018 ‘den aldım ve sonra çıtırtı kazası yaptım ve tekrar açmayı denediğimde kilitlemeye izin verdi, bu yüzden telefonu yeniden başlatmaya karar verdim ve telefon açılırken siyahta kalmaya devam ettim. yavaş yavaş yanıp sönen mavi led ışıklı ekran, bundan sonra her şeyi yumuşak sıfırlamadan denedim ve ertesi gün led ışık söndüğünde şarj etmeye ve açmaya çalıştım ancak açılmıyor hatta yeniden başlatılıyor. Yeni telefon çalışmayacak. Zaman ayırdığın için teşekkürler.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonun bataryasının yeterli şarj olduğundan emin olmaktır. Duvar şarj cihazını kullanarak telefonun en az 20 dakika şarj olmasını sağlayın. Telefonun şarj olmaması durumunda, telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin, ardından cihazı şarj etmek için farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanın.

Telefonun şarjı yeterli olduğunda, sıfırlama işlemini tekrar deneyin. Bu, hem güç hem de ses kısma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak yapılır. Ekran hala siyahsa, telefonu kurtarma modunda başlatmayı deneyin. Ekranın bu modda çalışması durumunda, sorun bir yazılım arızasından kaynaklanıyor olabilir. Daha sonra bu modda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekecektir. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmeyi başaramazsa, bu durum zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir; bu durumda telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Galaxy A3 Hızlı Şarj Etmiyor

Sorun: Merhaba, Samsung galaxy A3üm bir yıl boyunca sahip oldu ve hızlı şarj olmuyor. % 70’e ulaşması yaklaşık 12 saat şarj alır. Orijinal kablo değil ve bu ikinci batarya. Bataryayı değiştirdim, hiçbir şey yapmadı ve yeni bir kabloyu hızlı şarj ediyordu. Ayrıca yeni bir duvar adaptörü sipariş ettim ancak parça değil ve henüz gönderilmedi. Sistemi yeniden başlattım, önbelleği temizle, fabrika ayarlarına sıfırla, hiçbir şey işe yaramadı, şarj portunu değiştirmedim. Bu hücrenin daha önce olduğu gibi 1 saatin altında% 100 gitmesini sağlamak için ne yapabilirim.

Çözüm: Telefonunuzun bataryasının şarj edilmesi çok uzun sürerse ve fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yaptınız ve bataryayı yenisiyle değiştirdiyseniz, telefonun şarj bağlantı noktasının ya da güç IC’sinin arızalı olması ihtimali vardır. . Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmektir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.