Samsung Galaxy A3 telefonunuzda ses seviyesi çok düşükse veya ses geliyorsa ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu]

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, Samsung Galaxy A3 kullanıcılarının günlüğüne ses sorunlarından şikayet ediyorlardı, onlara göre, telefonlarının ses seviyesi belirgin bir neden olmadan aniden çok düştü. Daha sık olarak, eğer ses ayarları kullanıcı tarafından yanlış yapılandırılmışsa ve o kullanıcı artık doğru yapılandırmaya geri getiremediyse, bu tür bir sorun yaşanıyor.

Bu yazımda Samsung Galaxy A3’ün neden ses sorunu yaşadığı ile ilgili faktörleri ele almam gerekiyor. Bu nedenle, cihazınızda bu tür bir sorun yaşıyorsanız, bu yazıyı okumaya devam edin, bu sizin için yararlı olabilir.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için A3 sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Çok düşük ses veya sesle Galaxy A3’te sorun giderme

Sorun: Telefonumun ses seviyesi çok düşük; hoparlörü kulağınıza tam olarak yaklaştırırsanız, hoparlörü daha yüksek açmıyorsa ve hoparlörü daha yüksek açmıyorsa ve kulaklıkları üzerime koyduğumda sorun değiliz ? Bana yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm: Bu sorunun yaşanmasının nedenlerinden biri, kullanıcının bazı ayarları değiştirmiş olabileceği ve deneyimini daha iyi hale getirmek yerine bir ses sorununa neden olabileceği yanlış yapılandırmadan kaynaklanmaktadır. Öte yandan, cihazınız suya batırılmışsa veya bir faktör olabilecek sert bir yüzeye düşürülmüşse. Sorunun ne olduğunu belirlemek için bu prosedürleri izlemeye çalışın ve düzeltmeye çalışın…

Seslerin devre dışı bırakılmadığını doğrulayın

Bu yöntemi yapmanın amacı, ses ayarlarının hepsinin varsayılan ayarlarına ayarlanmış olup olmadığını kontrol etmektir. Çünkü değilse, Galaxy A3’ünüzün zayıf bir sese sahip olmasının nedeni budur. Ayarları kontrol etmeye çalışın ve hepsinin etkin olduğundan emin olun.

  Evden, Uygulamalar> Ayarlar> Erişilebilirlik öğelerine dokunun .Aşitme İşitme ve aşağıdakiler için gerekli düzeltmeleri yapın: Tüm sesleri kapatın: Musluklar, seçimler, bildirimler sırasında telefonun yaptığı sesler susturulur. İşitme cihazları: Geliştirmeyi denemek için otomatik olarak ayarlar İşitme cihazlarıyla kullanmak için ses kalitesi. Sol / sağ ses dengesi: Kulaklık kullanırken sola ve sağa gönderilen sesi ayarlayın. Mono sesi: Tek bir kulaklıkla kullanmak için stereo sesin tek bir mono ses akışına sıkıştırılmasını etkinleştirin veya devre dışı bırakın .

Ses ayarlarını kontrol ettikten sonra telefonunuzu kullanın ve sorun devam ederse yakından izleyin. Öyleyse, sonraki yönteme geçin.

İLGİLİ MAKALELER:

  Samsung Galaxy A3’ün (2017) sesi olmayan nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A3’nün (2017) hatası “Ne yazık ki, kamera durdu” [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, Galeri durdu” hatasıyla devam ediyor Samsung Galaxy A3 üzerinde haşhaş [Sorun Giderme Kılavuzu]

Fiziksel ve / veya sıvı hasarı belirtileri olup olmadığını kontrol edin

Telefonunuz sert bir yüzeye düşürüldüyse veya yere düşse, o zaman şimdi bunun gibi bir ses sorunu yaşamasının nedeni bu olabilir. Ancak böyle bir etki kesinlikle dış bir iz bırakacaktır; çizik, ezik veya çatlak şeklinde olabilir. Başka bir deyişle, bu sorunun fiziksel hasardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek daha kolay olacaktır.

Yine de sıvı hasarına gelince, USB bağlantı noktasını ve telefonun Sıvı Hasar Göstergesini (LDI) kontrol etmeniz gerekir. Bazı nem izlerini kontrol etmek için şarj portuna bakın. Daha sonra nemli olanı emmek için bir pamuklu çubuk kullanın veya içine küçük bir kağıt parçası yerleştirin. Bir sıkıştırılmış hava kabınız varsa, nemli ve diğer döküntü ve tiftiklerden kurtulmak için porta bir veya iki kez basınç verin. Bundan sonra, SIM kart tepsisini çıkarın ve LDI’yi bulmak için yuvaya bakın. Beyaz renkte kalırsa, telefonunuzda sıvı hasarı bulunmadığı anlamına gelir; aksi halde, telefonun ses sorunlarına neden olmasının nedeni sıvı hasarından kaynaklanıyorsa, teknik tarafından telefonu kontrol ettirmeniz gerekir.

Telefonunuzu Güvenli modda başlatın

Kural dışı bırakmamız gereken bir diğer olasılık, yüklediğiniz uygulamaların bazılarının soruna neden olma ihtimali. Bu nedenle, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda çalıştırmayı deneyin. Bu modda ses sorunu çözülürse, üçüncü taraf uygulamalardan birinin veya bazılarının onu tetiklediği açıktır. Telefonunuzu güvenli modda bu şekilde çalıştırırsınız:

  Aygıtı kapatın. Ekrandaki Güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Sorun bu ortamda kaybolursa, yapmanız gereken bir sonraki şey soruna neden olduğundan şüphelendiğiniz her uygulamayı kaldırmaktır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun.

Bundan sonra sorun devam ederse, bir sonraki adıma geçin.

Telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırla

Bunun sadece telefonunuzdaki bazı ayarlardan kaynaklanma ihtimalini ekarte etmemiz gerekiyor ve nereye bakacağımızı bilmediğimizden, cihazınızın tüm ayarlarını fabrika ayarlarına döndürmeliyiz. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız hiçbir dosya ve verileriniz silinmeyecek…

  Bir Giriş ekranından, navigasyon: Uygulamalar> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla. Ağ ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Ayarları Sıfırla seçeneğine dokunun. Onaylamak için Ayarları Sıfırla seçeneğine dokunun.

Bunu yaptıktan sonra ses sorununun çözülüp çözülmediğini bilmek için telefonunuzu dinleyin, sonra telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz kalmaz.

Önemli dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Temel sorun giderme söz konusu olduğunda, sorunu çözmek için her şeyi denediniz. Bu, bellenim ile ilgili bir sorun olabilir, bu nedenle son tercihiniz telefonunuzu sıfırlamaktır. Ancak, bildiğiniz gibi, tam sıfırlamayı yaptığınızda, telefonunuzun dahili belleğine kaydedilen tüm kişisel dosyalarınızı ve verilerinizi kaybedeceksiniz. Bu yüzden, onları SD kartınıza taşımayı veya bilgisayarınızda yedeklemeyi deneyin.

Yedekleme işleminden sonra, Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırarak Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın. Bu şekilde sıfırlama işleminden sonra kilitlenmezsiniz. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, cihazınızı sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun bir şekilde veya başka şekilde size yardımcı olabileceğini umuyorum. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bunları da beğenebilirsiniz

  “Ne yazık ki, Mesajlar durdu” hatasıyla karşılaşan Samsung Galaxy A3’ün (2017) nasıl düzeltileceğini [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, Galeri durdu” hatası Samsung Galaxy A3’te belirmeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy A3’ten bildirim alamıyor Facebook Messenger ve Gmail, diğer sorunlarSamsung Galaxy A3 “Ayarlar durdu” hatası veriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Facebook Samsung Galaxy A3’ünüze çökerse ne yapmalı [Sorun Giderme Sayfası]

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.