Samsung Galaxy A30 ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasını göstermeye devam ediyor

Facebook, Samsung Galaxy A30’unuzda önceden yüklenmiş uygulamalardan biri olarak geliyor. Ancak son zamanlarda, okuyucularımızdan uygulama ile ilgili oldukça fazla şikayet aldık. Bazıları, açtıklarında ‘Facebook’un durmasını sürdürüyor’ hatasının ortaya çıktığını ve kullanamadıklarını söyledi. Bu tür bir problem kelimenin tam anlamıyla, uygulamanın çökmesini veya çalışmayı durdurması anlamına gelir. Çoğu zaman, sadece uygulamanın kendisiyle ilgili bir sorun olmakla birlikte, Facebook’un önceden yüklenmiş bir uygulama olduğunu düşünerek her zaman bir ürün yazılımı sorunu oluşma olasılığı her zaman vardır.

Bu makalede, ‘Facebook sürekli duruyor’ hatasıyla Samsung Galaxy A30’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Artık Facebook’u kullanamazsanız ne yapacağınızı göstereceğim çünkü her açtığınızda çöküyor. Yani, bu yazıyı okumaya devam et, çünkü sana bir şekilde yardımcı olabilir.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Galaxy A30 ile ‘Facebook duruyor’ hatası veriyor

Bu problem çoğu zaman ciddi olmamakla birlikte, bazı önemli dosya ve verileri kaybettiğinizde, telefonunuzu gidermede hala dikkatli olmalısınız. İşte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Bir ürün yazılımı aksaklığı nedeniyle olmadığından emin olun

Firmware hataları her zaman ve sonra olur ve en yaygın belirtiler arasında uygulama çökmeleri vardır. Bu, bu durumlardan sadece biri olabilir, bu nedenle sizi zorla yeniden kurtaracağınız için ilk önce zorla yeniden başlatmayı yapmanız daha iyidir. Zorla yeniden başlatma, aslında benzetilmiş bir batarya çıkarma işlemidir; telefonunuzun hafızasını tazeliyor ve uygulamalarını ve servislerini yeniden yüklüyor. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A30 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini görmek için uygulamayı açın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: WiFi ağ bağlantısını kesen Samsung Galaxy A30’u onarın

İkinci çözüm: Üçüncü taraf uygulamaların neden olup olmadığını öğrenin

Günümüzde en popüler uygulamalardan biri olan Facebook, diğer uygulamalarla da sıklıkla bütünleşmektedir. Bu uygulamalardan biri düzgün çalışmıyorsa, facebook etkilenebilir ve çökmesine neden olabilir. İndirilen tüm uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda çalıştırarak bu olasılığı göz ardı etmeniz gerekir. İşte böyle yapılır:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Bu moddayken, ‘facebook durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini kontrol edin. Olmazsa, daha fazla araştırma yapmak için şu adımları izleyin:

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Facebook’un çökmeye başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız olduğunu düşündüğünüzde, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, Galaxy A30’unuz güvenli modda olsa bile sorun devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Nasıl Açılmaz Samsung Galaxy A30 Nasıl Onarılır

Üçüncü çözüm: Tüm ayarları sıfırla

Bazı yanlış ayarların bazı uygulamaların çökmesine neden olacağı durumlar vardır. Bir sonraki çözüme geçmeden önce bu olasılığı dışlamayı deneyin. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatası hala bundan sonra ortaya çıkıyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

Dördüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Android, önbellek adı verilen geçici dosyalar oluşturur. Önbellek, telefonun düzgün ve sorunsuz çalışmasına yardımcı olur. Ancak, bozulduğunda, uygulama çökmeleri de dahil olmak üzere performans sorunları ortaya çıkabilir. Bu davalardan biri olabilir. Bunu dışlamak için, önbellek bölümünü silmeniz gerekir, böylece eski önbellek yenisiyle değiştirilir. Bunu nasıl yaptınız:

  Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A30 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A30’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon açıldıktan sonra, ‘facebook’un durmaya devam ediyor’ hatası olup olmadığını görmeye çalışın, çünkü varsa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Nasıl donmaya devam ediyor Samsung Galaxy A30 düzeltmek için

Beşinci çözüm: Dosyaları yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Üretici yazılımı değiştirilmediği sürece, bir ana sıfırlama, bunun da dahil olduğu uygulama çökmelerini düzeltebilir. Ancak, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemek için google ve samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A30 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A30’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun ‘Facebook’un durmaya devam ediyor’ hatasını göstermeye devam eden Samsung Galaxy A30’nuzu düzeltmenize yardımcı olabileceğini umuyorum. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu kelimeyi yaymamıza yardım edin. Okuduğunuz için teşekkürler!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.