Samsung Galaxy A30 Nem Tespit Edildi Hata Sorunu Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # A30, ilk olarak bu yılın Mart ayında piyasaya sürülen orta sınıf bir Android akıllı telefon. Bu telefon, önünde Corning Gorilla Glass 3 ile korunan 6,4 inç Süper AMOLED ekranlı plastik bir gövdeye sahip. Çift arka kamera sistemi ve ön tarafında tek bir 16 MP kamera kullanıyor. Kaputun altında 4GB RAM ile eşleştirilmiş bir Exynos 7904 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy A30 nem tespitindeki hata sorununu çözeceğiz.

Bu konuda Samsung Galaxy A30 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy A30 Nem Tespit Edildi Hata Sorunu Nasıl Onarılır

Telefonunuzu ıslatırsanız, telefonunuzda beliren yaygın bir hata mesajı, nem tespit hatasıdır. Bu gerçekleştiğinde, cihazın içindeki bileşenlerin kısa devre yapmamasını sağlamak için koruyucu bir önlem olduğu için telefonunuzu şarj edemezsiniz. Bu senaryoda yapılacak en iyi şey telefonun dış kısmını yumuşak bir bezle silmektir. Telefon şarj portunda sıvı varsa, bu sıvının çıkarılması için bir saç kurutma makinesi kullanın. Ayrıca, sıvının doğal olarak buharlaşmasını sağlamak için cihazı serin ve kuru bir yere koyun. Telefon kuruduğunda, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Sorunun devam etmesi durumunda veya telefon suyla temasta olmasa bile sorun ortaya çıkarsa, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam etmelisiniz.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Yazılım sıfırlama işlemi genellikle telefon yanıt vermediğinde gerçekleştirilir, ancak bu durumda da çalışması gerekir;

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Samsung Galaxy A30 nem tespitinde hata olup olmadığını hala kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan bu soruna neden olan bir uygulamayı indirmiş olabileceğiniz durumlar olabilir. Bu genellikle uygulamanın hataları olduğunda veya cihazınızla uyumluluk sorunları yaşıyorsa oluşur. Şu anda olup bitenlerin olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

    Aygıtı kapatın. Ekrandaki Güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.

Bu modda nem tespit hatası oluşmazsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Tam uygulamanın ne olduğunu bulmak için bir deneme yanılma yöntemi yapmanız gerekecektir. Telefonu normal şekilde başlatın ve bir uygulamayı kaldırın. Bu yapıldıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Böyle bir durumda, sorun artık gerçekleşene kadar bu adımı tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama büyük olasılıkla suçludur.

Önbellek bölümünü sil

Bozuk sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olması olasıdır. Bu nedenle bu verileri silmek iyi bir fikirdir, çünkü telefon tekrar başladığında bu durumu yeniden oluşturur.

    Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç tuşuna basın. Vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın.’ evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Hala Samsung Galaxy A30 nem tespitinde hata sorunu yaşayıp yaşamayacağınıza dair son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna getirecektir. Telefon verilerinizin işlem sırasında silineceğini unutmayın; devam etmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. Telefonda, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun muhtemelen hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olması nedeniyle kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.