Samsung Galaxy A30 yavaş çalışmaya başladı. İşte düzeltme.

Samsung Galaxy A30, gerçekten iyi donanım özellikleri ve özellikleriyle birlikte geliyor, ancak diğer tüm akıllı telefonlar gibi, arada sırada birkaç hıçkırıkla karşılaşabilirsiniz. Bu telefonun bazı sahipleri performansla ilgili bazı sorunlardan şikayetçi oldu. En yaygın olanları, telefonun yavaş veya halsiz çalışmaya başlaması sorunudur. Bu çok can sıkıcı bir sorundur, çünkü telefonunuzu olması durumunda artık normal şekilde kullanamazsınız, ancak ciddi bir sorun olması gerekmez.

Çoğu zaman, telefon yavaş çalışmaya başladığında, ürün yazılımı ile ilgili küçük bir sorundur. Telefonu teknolojiye getirmek zorunda kalmadan kendi başınıza düzeltebileceğiniz bir şeydir. Bu yazıda, yavaş çalışmaya başlayan Galaxy A30’unuzda sorun giderme konusunda size rehberlik edeceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu ve sorunu çözmek için ne yapılması gerektiğini belirleyene kadar tüm olasılıkları inceleyeceğiz ve bunları tek tek ortadan kaldıracağız. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Yavaş çalışmaya başlayan Galaxy A30’da sorun giderme

Yavaş çalışmaya başlayan bir akıllı telefonu onarmaya çalışırken, sorunun gerçekte ne olduğunu ve etkili bir şekilde düzeltebilmeniz için sorun gidermenizde çok ayrıntılı olmalısınız. Bununla birlikte, işte bu konuda yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasını düzeltmek için zorunlu yeniden başlatmayı gerçekleştirin

Telefonunuzda bu tür bir sorun varsa yapmanız gereken ilk şey, zorunlu yeniden başlatmadır. Bu, sorunun bellenimdeki bazı küçük hatalardan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldıracaktır. Zorla yeniden başlatma, aslında telefonunuzun belleğini yenileyen ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyen simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Çoğu zaman, küçük bellenim veya yazılımla ilgili sorunların çözümü budur. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A30 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra hala yavaş çalışıp çalışmadığını görmeye çalışın, eğer çalışıyorsa bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A30’u “Mesajlar durmaya devam ediyor” hatası ile nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: Telefonunuzu güvenli modda gözlemleyin

Bakmamız gereken başka bir şey, bu sorunun yüklediğiniz uygulamalardan biri veya bazılarından kaynaklanma olasılığıdır. Telefonunuzun yavaş çalışmasına veya durgunlaşmasına neden olabilecek uygulamalar var ve bunu ortadan kaldırmak zorundayız. İşte böyle yapılır:

  Seçenekler görünene kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güvenli Mod’a dönüşene kadar Kapat seçeneğine uzun dokunun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduğunda, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’u görmelisiniz.

Telefonunuzun normal olarak güvenli modda çalıştığını varsayarsak, daha sonra problamak için yapmanız gerekenler şunlardır:

  Standart moda önyükleme yapmak için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun yavaş çalışmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları hatırlayın. Zaten bir uygulamanız olduğunda, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Ancak, telefonunuz güvenli modda bile hala yavaş çalışıyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Galaxy A30’da fabrika ayarlarına sıfırlama [fabrika ayarlarına sıfırlama veya ana ayarlara sıfırlama için kolay adımlar]

Üçüncü çözüm: Telefonunuzun tüm ayarlarını sıfırlayın

Telefonunuzdaki tüm ayarların sıfırlanması, varsayılan yapılandırmasına geri döner. Bu prosedürü uygulamanız önemlidir, çünkü telefon, ayarlarındaki bazı tutarsızlıklar nedeniyle yavaş çalışmaya başlamış olabilir. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız dosyalarınızın hiçbiri tehlikeye girmez. İşte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Ayarları sıfırlama işlemi tamamlandığında, telefonunuzun hala yavaş çalışıp çalışmadığını öğrenin, eğer çalışıyorsa bir sonraki çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Önbellek bölümünü sildiğinizde eski sistem önbelleği silinir ve yenisiyle değiştirilir. Çoğu zaman, sorun bazı bozuk sistem önbellek dosyalarından kaynaklanıyorsa, bu yöntem onu düzeltir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A30 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A30’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi yeniden başlat Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonun yeniden başlatılması bittiğinde ve hala yavaş çalıştığında, bir sonraki prosedürün yapılması gerekir.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A30 ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasını gösteriyor

Beşinci çözüm: Master telefonunuzu sıfırlayın

İşte bir gerçek, ana sıfırlama, ürün yazılımı hiçbir şekilde değiştirilmediği sürece bu sorunu çözebilir. Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Telefonunuzun çok yavaş çalıştığı için biraz zor olacağını biliyorum. Yedeklemeden sonra, cihazınızdan kilitlenmemeniz için google ve samsung hesaplarınızı kaldırın. Bunu yaptıktan sonra telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A30 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A30’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın.

Umarım yavaş çalışan Galaxy A30’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.