Samsung Galaxy A30 yavaş performans ile nasıl düzeltilir?

Samsung Galaxy A30, şirketin bu yıl piyasaya sürdüğü orta sınıf cihazlardan biri ve amiral gemileri kadar hızlı olmasa da, aslında kategorisindeki diğer cihazlardan daha iyi. Ancak diğer tüm akıllı telefonlar gibi problemsiz de değil. Aslında, telefon güncellendikten kısa bir süre sonra cihazlarının düşük performans göstermeye başladığını bildiren okuyucularımız var.

Bu yazıda, zaten düşük bir performansa sahip olan veya herhangi bir nedenden dolayı halsiz olan Galaxy A30’unuzun sorun gidermesinde size rehberlik edeceğim. Tüm olasılıkları inceleyeceğiz ve ardından cihazın neden olması gerektiği gibi çalışmadığını anlayana kadar bunları birbiri ardına dışlayacağız. Sahibi iseniz ve benzer bir sorununuz varsa, düzeltmenize yardımcı olabileceğimiz için bu yayını okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Yavaş performans ile Galaxy A30’da sorun giderme

Telefonunuz yavaş çalışmaya başlarsa her zaman yapabileceğiniz bir şey vardır. Telefonunuzda sorun giderirken, böyle bir sorunun nedenini bilmeniz gerekir. Bununla birlikte, bu sorun hakkında yapmanız gerekenler ..

İlk çözüm: Arka planda çalışan uygulamaları kapatın ve telefonu yeniden başlatmaya zorlayın

Arka planda çalışan çok sayıda uygulama olduğunda, telefonunuzun yavaş ve yavaş olacağını fark edebilirsiniz. Çünkü bu uygulamalar, onları kullanmasanız bile hala CPU ve RAM kullanıyor. Hepsini kapatın, telefonunuz daha hızlı çalışabilir. Son tuşuna ve ardından Tümünü kapat’a dokunun. Bunu yaptıktan sonra, hafızasını yenilemek ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yüklemek için telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın. İşte böyle yapılır:

    Sesi azaltma tuşunu basılı tutun ve bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 + logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Cihaz aktif hale geldiğinde, telefonunuzu kullanmaya devam edin ve hala düşük bir performansa sahip olup olmadığını öğrenmek için yakından izleyin. Hala durgunsa, bir sonraki prosedüre geçin.

İkinci çözüm: Güvenli moddayken telefonunuzu izleyin

Telefonunuzun yavaş çalışmasını sağlayacak üçüncü taraf uygulamalar vardır. Bu durumlardan biri olup olmadığını öğrenmeniz ve bunu yapmak için, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için Galaxy A30’unuzu güvenli modda çalıştırmanız yeterlidir. Bunu yapmanız önemlidir, çünkü kötü performansın uygulamalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını hemen söyleyecektir. Telefonunuzu güvenli modda nasıl çalıştıracağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Güç seçenekleri görünene kadar güç tuşunu basılı tutun. Güvenli mod görüntüleninceye kadar Kapat seçeneğine uzun dokunun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun.Telefonunuz açıldığında, ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod metnini görürsünüz.

Telefonunuzu kullanın ve bu moddayken performansının hala düşük olup olmadığını gözlemleyin. Hala durgunsa, ürün yazılımı sorunlarını giderme zamanı.

Üçüncü çözüm: Yavaş performans sorununu gidermek için önbellek bölümünü silin

Telefonunuzun performansının düşük olmasının nedeni, sistem önbelleğinin bozulmasından kaynaklanıyor olabilir. Yapmanız gereken bir sonraki şey, önbelleği silmek ve yenisiyle değiştirilmesidir. Telefonunuzu kurtarma modunda yeniden başlatabilir ve ardından önbellek bölümünü oradan silebilirsiniz. İşte böyle yapılır:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A30 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A30’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi şimdi yeniden başlat Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu prosedürden sonra, cihazınızın hala düşük bir performansa sahip olup olmadığını öğrenmek için gözleminize devam edin, çünkü hala devam ediyorsa, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir.

Dördüncü çözüm: Master S10 + cihazınızı sıfırlayın

Yukarıdaki prosedürleri yaptıktan ve telefonunuz hala halsiz veya düşük performansa sahip olduktan sonra, telefonunuzu sıfırlamanın zamanı geldi. Bu gibi sorunları çözme söz konusu olduğunda, sıfırlama kesinlikle cihazınız için işleri tekrar doğru hale getirecektir. Ancak, özellikle telefonunuzun dahili deposuna kaydedilenler silineceğinden, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturmanız gerekir. Bunları SD kartınıza veya bilgisayarınıza taşıyabilir veya buluta yükleyebilirsiniz. Bundan sonra, sıfırlama işleminden sonra cihazınızdan kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Master’ın telefonunuzu nasıl sıfırlayacağı aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A30 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A30’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız Samsung Galaxy A30’unuzu yavaş performansla sabitlemenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.