Samsung Galaxy A30s Facebook Nasıl Çökme Sorununu Onarır

#Samsung #Galaxy # A30s, bu Eylül 2019’da piyasaya sürülen bir bütçe Android akıllı telefon modelidir ve daha önce piyasaya sürülen A30 cihazının yükseltilmiş bir sürümüdür. Bu telefon, 720 × 1560 piksel çözünürlüğe sahip 6.4 inç Süper AMOLED ekran kullanan sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Arkada üçlü kamera sistemi (25MP, 8MP, 5MP), ön tarafta ise tek bir 16MP selfie kamera bulunuyor. Kaputun altında, 3GB / 4GB RAM ile eşleştirilmiş Exynos 7904 okta çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy A30s Facebook’un kilitleniyor sorununu ele alacağız.

Samsung Galaxy A30s veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Samsung Galaxy A30s Facebook Nasıl Çökme Sorununu Onarır

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce, telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. Bu, sorunun eski bir yazılım sürümünden kaynaklanma olasılığını en aza indirecektir.

Facebook uygulamasının neden çökmesinin en yaygın nedeni, yazılımdaki bir aksaklıktan kaynaklanıyor, bu yüzden sorun giderme adımlarımızı telefonun yazılım tarafında yoğunlaştıracağız.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Yazılım sıfırlama genellikle telefon yanıt vermiyorsa yapılır, ancak bu durumda bozuk geçici verileri ortadan kaldıracağı için de çalışması gerekir. Bu adımı, telefonunuzu yeniden başlatarak gerçekleştirebilirsiniz.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Samsung Galaxy A30s’un Facebook’ta kilitlenme sorunu devam edip etmediğini kontrol edin.

Facebook uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Facebook uygulaması, en sık kullanılan verileri depolayarak bu verilere daha hızlı erişmesini sağlayarak uygulamanın sorunsuz çalışmasını sağlar. Uygulama tarafından saklanan bu önbelleğe alınan verilerin bozulma olasılığı vardır ve bu da uygulamanın kendisinin sürekli çökmesine neden olur. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, aşağıda listelenen adımları uygulayarak bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesine dokunun. Varsayılan listeden Facebook uygulamasına dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. VERİ> SİL

Samsung Galaxy A30s’un Facebook’ta kilitlenme sorunu devam edip etmediğini kontrol edin.

Facebook uygulamasının en son sürümünü yükleyin

Uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizleyemezseniz, uygulamayı telefonunuzdan kaldırmayı ve ardından Google Play Store’dan en son sürümü indirmeyi denemelisiniz. Bunu yalnızca uygulama telefonunuza önceden yüklenmediyse yapabileceğinizi unutmayın. Bu yeni sürüm, şu anda cihazınızla yaşadığınız sorunu çözebilir.

Facebook uygulamasını kaldırmak için

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden Facebook uygulamasına dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster’e dokunun.

Uygulama kaldırıldıktan sonra Google Play Store’u açın, ardından Facebook’u arayın ve telefonunuza yükleyin.

Samsung Galaxy A30s’un Facebook’ta kilitlenme sorunu devam edip etmediğini kontrol edin.

Önbellek bölümünü silin

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle, telefon yeniden başlatıldığında bu verileri yeniden oluşturacağından bu verileri silmek iyi bir fikirdir.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Hala Samsung Galaxy A30s Facebook çöküyor sorunu yaşıyorsanız dikkate almak için son bir sorun giderme adım fabrika sıfırlama. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri getirecektir. Telefon verilerinizin işlem sırasında silineceğini unutmayın, bu yüzden devam etmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonu kurun, ancak Facebook uygulaması dışında henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, şu anda en iyi seçeneğiniz daha fazla yardım için Facebook destek ekibiyle iletişime geçmektir. Ayrıca, Facebook hesabınıza erişmenizi veya telefon tarayıcınızı kullanmanızı sağlayan farklı bir uygulama kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.