Samsung Galaxy A30s Mobil Ağı Kullanılamıyor Sorununu Onar

#Samsung #Galaxy # A30s, bu Eylül 2019’da piyasaya sürülen en uygun fiyatlı Android akıllı telefon modellerinden biridir ve daha önce piyasaya sürülen A30 cihazının yükseltilmiş bir sürümüdür. Bu telefon, 720 × 1560 piksel çözünürlüğe sahip 6.4 inç Süper AMOLED ekran kullanan sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Arkada üçlü kamera sistemi (25MP, 8MP, 5MP), ön tarafta ise tek bir 16MP selfie kamera bulunuyor. Kaputun altında, 3GB / 4GB RAM ile eşleştirilmiş Exynos 7904 okta çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy A30s mobil ağ mevcut değil sorununu ele alacağız.

Samsung Galaxy A30s veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Samsung Galaxy A30s Mobil Ağı Kullanılamıyor Sorunu Nasıl Düzeltilir

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından birini gerçekleştirmeden önce telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmanız gerekir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. Operatörle ilgili yazılım güncellemelerini kontrol etmeniz önemlidir, çünkü bu genellikle operatöre ilişkin bağlantı hatalarını giderir.

Bölgenizde iyi bir ağ sinyali olduğunu doğrulayın

Operatörünüzün resepsiyon almayacağı belirli yerler var. Bunun kapsama ilişkin bir sorun olup olmadığını doğrulamak için aynı ağdaki diğer cihazların da aynı sorunu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Ancak, mükemmel ağ kapsama alanına sahip bir alandaysanız ancak telefonunuz hiç sinyal almıyorsa, sorunun bir ağ kesintisinden kaynaklanma olasılığı vardır. Bir kesinti olup olmadığını doğrulamak için operatörle iletişime geçmelisiniz ve hiç bir şey yoksa aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam etmelisiniz.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Telefonunuz, performansını artırmak için genellikle en sık kullanılan verileri depolar. Ancak bu veriler bazen bozulabilir ve bu soruna neden olabilir. Soruna neden olan şey buysa, bozuk geçici verileri ortadan kaldıracak telefonu yeniden başlatmalısınız. Bu adım ayrıca, genellikle bu tür bir sorunu gideren telefonun şebekeye bağlantısını sıfırlar.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Samsung Galaxy A30s mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

SIM kartınızı kontrol edin

Sorunun SIM kartla ilgili bir sorundan kaynaklanması mümkündür. Soruna neden olan şey buysa, telefonu kapatmalı ve ardından SIM kartı çıkarmalısınız. SIM kartı tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin ve ardından telefonu açın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun arızalı bir SIM karttan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için telefonunuzda farklı bir SIM kart kullanmayı da düşünmelisiniz.

Telefonun dolaşım durumunu doğrulayın

Kendi ülkenizdeyseniz, telefonun dolaşım ayarının kapalı olduğundan emin olmalısınız. Bu, farklı bir ülkeden dönen ve yine de cihazın dolaşım durumu etkin olan gezginler için geçerlidir. Telefonunuzun dolaşım ayarlarına Ayarlar> Bağlantılar> Mobil ağlar> Veri dolaşımı bölümünden erişebilirsiniz.

Samsung Galaxy A30s mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Uçak Modunun kapalı olduğundan emin olun

Uçak modu, telefonunuzun uçakta uçarken genellikle açılan bir ayardır. Bu etkinleştirildiğinde, telefonunuz uçak elektronik cihazına müdahale etmemesi için herhangi bir kablosuz sinyal almaz veya iletmez. Samsung Galaxy A30s mobil ağ kullanılamıyor sorununu alıyorsanız, uçak modunun kapalı olduğundan emin olmalısınız veya zaten kapalı konumdaysa bu düğmeyi değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Telefon şebekesi modunuzu değiştirme

Telefonunuzun, operatörünüzün kullandığı modla eşleşen doğru ağ modunu kullandığından emin olun. Çoğu GSM operatörü için telefonunuzun 4G veya LTE olarak ayarlanması gerekir.

    Ayarlar uygulamasını açın. Bağlantılar’a dokunun. Mobil ağlar’a dokunun. Ağ moduna dokunun ve 4G veya LTE’yi veya otomatik bağlan’ı seçin.

Samsung Galaxy A30s mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung Galaxy A30s mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. telefon, sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra bile sorun devam ederse, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanıyor olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.