Samsung Galaxy A30s Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # A30s, bu Eylül 2019’da piyasaya sürülen en yeni bütçe Android akıllı telefon modeli ve Galaxy A30 cihazının yükseltilmiş bir sürümüdür. Bu telefon, 720 × 1560 piksel çözünürlüğe sahip 6.4 inç Süper AMOLED ekran kullanan sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Arkada üçlü kamera sistemi (25MP, 8MP, 5MP), ön tarafta ise tek bir 16MP selfie kamera bulunuyor. Kaputun altında, 3GB / 4GB RAM ile eşleştirilmiş Exynos 7904 okta çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy A30’ların Wi-Fi sorununa bağlanmayacağını ele alacağız.

Samsung Galaxy A30s veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Samsung Galaxy A30s Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak Nasıl Onarılır

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce, öncelikle en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Telefonunuzu, Smart Switch’in en son sürümünün yüklü olduğu bir bilgisayara bağlayarak güncelleyebilirsiniz. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. Bu, en azından sorunun eski bir yazılım sürümünden kaynaklanma olasılığını en aza indirecektir.

Telefonun Wi-Fi anahtarını açmayı unutmayın

Telefonunuzda bir Wi-Fi ağına bağlanması için açılması gereken bir Wi-Fi anahtarı vardır. Yapmanız gereken ilk adımlardan biri, bu anahtarın açık olup olmadığını kontrol etmektir. Ayrıca cihazın Uçak Modunun etkinleştirilmediğinden de emin olmalısınız.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar – Bağlantılar – Wi-Fi öğesine dokunun.

Samsung Galaxy A30’ların Wi-Fi bağlantısına bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.

Yönlendiricinin çalıştığından emin olun

Bazen sorun, telefonunuzun bağlı olduğu veya bağlanmaya çalıştığı yönlendiricideki bir sorundan kaynaklanabilir. Diğer cihazlar yönlendiriciye başarıyla bağlanabilir mi? Yönlendiricinin, telefonunuzun buna bağlanmasını engelleyen bir ayarı etkinleştirilmiş mi (MAC filtreleme ayarını kontrol etmeyi deneyin)? Bunun yönlendiriciyle ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin hızlı bir yolu, telefonunuzu farklı bir Kablosuz ağa bağlamayı denemek ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanmadığından emin olduğunuz bir şey, telefonun sorununu çözme zamanıdır. Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilecek telefon yazılımını yenilemektir. Bu genellikle yanıt vermeyen bir cihazda yapılsa da, bu durumda da çalışmalıdır.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Samsung Galaxy A30’ların Wi-Fi bağlantısına bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırlama

Bu adım genellikle telefonun veri ağına bağlanırken bir sorunu olduğunda yapılır. Telefonunuzda aşağıdaki değişiklikler meydana gelir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak.Müşteri tarafından manuel olarak açılan / kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamak için:

  Şimdi, aşağı kaydırın ve Genel Yönetim üzerine dokunun. Bu menüden, Sıfırla üzerine dokunun, ardından Ağ Ayarlarını Sıfırla üzerine dokunun. Bir sonraki ekranda, SIFIRLA AYARLAR üzerine dokunun ve bir kez daha onaylayın.

Samsung Galaxy A30’ların Wi-Fi bağlantısına bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların oluşmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung Galaxy A30’ların Wi-Fi bağlantısına bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. telefon, sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Samsung Galaxy A30s, yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra bile Wi-Fi sorununa bağlanmaya devam ederse, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanıyor olabilir. Telefonu bir servis merkezine götürmeli ve kontrol ettirmelisiniz.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.