Samsung Galaxy A3’ün (2017) ekranı titremeye başladıysa ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu]

Ekrandaki titremeyle ilgili sorunlar uygulama sorunları kadar küçük olabilir veya bazı donanım sorunları kadar karmaşık olabilir. Samsung Galaxy A3’ün sahibi okuyucularımızdan oldukça fazla şikayet aldık ve bildirilen sorunlar arasında ekran titremesi oldu. Çoğu zaman, bu tür bir sorun, ekranda rastgele veya bir şey tetiklediğinde ortaya çıkabilecek bir tür statik ile karakterizedir.

Bu yazıda, ekran titremesi sorunu olan telefonunuzda sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorun gidermemizin konusu elbette Samsung Galaxy A3. Tüm olasılıkları göz önünde bulunduralım ve neden ve / veya sorunun gerçekte ne olduğunu belirlemenin daha kolay olacağı bir noktaya gelinceye kadar her birini ekarte edelim. Dolayısıyla, eğer bu telefona sahipseniz ve şu anda aynı sorundan rahatsızsanız, bu yazıyı düzeltmenize yardımcı olabileceğinden aşağıdaki okumaya devam edin.

Şimdi, sorun giderme kılavuzumuza geçmeden önce, bu yazıyı farklı bir sorun için bir çözüm bulmaya çalıştığınız halde bulmuş olsanız bile, en sık bildirilen sorunların bazılarına değindiğimiz için Galaxy A3 sorun giderme sayfamıza gitmenizi öneririm. bu cihazla. Sizinkine benzer bir sorun bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri veya geçici çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve endişenizi bir sonraki yayınlarımıza dahil edelim.

Ekran titreklik sorunu olan Galaxy A3’ünüzde nasıl sorun giderilir

Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, bu sorunun sizin tarafınızdan çözülüp çözülmeyeceğini veya bazı testler yapmak için bir teknisyene ihtiyaç duyup duymadığınızı ya da donanımı bazı sorunlara karşı yakından incelemeniz gerektiğini bilmemizdir. Ancak bu adımlara geçmeden önce, okuyucularımızdan bu sorunu en iyi tarif eden sorunlarından biri:

Sorun: Merhaba droid beyleri. Öncelikle, okuyucularınızın size bildirdiği sorunlara zaman ayırdığınız için teşekkür etmek istiyorum. Bu, yardımlarınız için üçüncü kez sorduğumda ve ilk birkaç kez size e-posta gönderdiğimde Galaxy S3’ümde vardı ve onları etkili bir şekilde ele aldınız. Şimdi farklı bir telefonum olmasına rağmen şimdi benim sorunumda bana yardım edebileceğinizi umuyorum – bu bir A3. Sorun şu ki, ekran zaman zaman biraz kararmış gibi görünüyor ve aynı zamanda birkaç saniye titrediği durumlar da var. 3 aylık bir telefonun vakti geldi ve bunu yaptığından endişeleniyorum. Lütfen bu sorunu çözmeme yardım eder misin? Çok teşekkürler.

Sorun Giderme: Geçmişte sorunlarınız konusunda size yardımcı olduğumuz için memnunuz. Bu blogun amacı bu ve biz sadece gururluyuz ve bir şekilde, okurlarımıza desteğimizi gerçekten uzatabiliriz. Şimdi sorun giderme adımlarımıza gitme zamanı:

1. Adım: Ekranın titremeye başladığını görmek için telefonunuzu Güvenli modda çalıştırın.

Yüklemiş olduğunuz uygulamalardan birinin, özellikle titreklik problemi rastgele meydana gelirse, sorunu tetikliyor olması her zaman mümkündür. Öncelikle bu olasılığı ekarte etmeliyiz, çünkü bu sorunu yalnızca bu adımda çözebilirsek sizi bir çok beladan kurtarır. Bu nedenle, öncelikle, A3’nüzü aşağıdaki Güvenli modda nasıl yeniden başlatacağınıza ilişkin adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Ekrandaki Güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Telefonunuzu Güvenli modda başarıyla başlattıktan sonra, ekranın hala bu modda titreyip titremeyeceğini bilmek için kullanmaya devam edin, çünkü öyleyse, telefonunuza yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamaları bu sorumluluktan muaftır. Ancak, telefonu birkaç saat güvenli modda kullandıktan sonra ve ekran henüz titremiyorsa, soruna neden olan bir uygulama olduğu anlamına gelir. Hangi uygulamaların sorunu tetiklediğini bulmanız ve sorunu kendi başınıza çözüp çözemeyeceğinizi görmek için birkaç işlem yapmanız gerekir. Güncellenmesi gereken uygulamaları güncelleyebilir, şüphelendiğiniz uygulamaların önbelleğini ve verilerini temizleyebilir veya önceki prosedür sorunu çözmediyse bile kaldırabilirsiniz.

Galaxy A3’ünüzdeki uygulamaları nasıl güncelleyebilirim?

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna dokunun ve ardından Uygulamalarım öğesine dokunun. Uygulamalarınızın otomatik olarak güncellenmesini sağlamak için, Menü tuşuna dokunun, Ayarlar’a dokunun ve ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Mevcut tüm uygulamaları mevcut güncellemelerle güncellemek için Güncelle [xx] düğmesine dokunun. tek bir uygulamayı güncellemek için bireysel uygulamayı ve ardından Güncelle öğesine dokunun.

Galaxy A3’ünüzdeki uygulamalar önbelleğini ve verilerini nasıl temizlersiniz?

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Tamam’a dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun.

Galaxy A3’ten uygulama nasıl kaldırılır

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun.

Adım 2: Telefonunuzu Kurtarma modunda yeniden başlatın ve önbellek bölümünü silin

Telefonunuzun ekranının hala güvenli modda titremekte olduğunu varsayarsak, sorunun sistemdeki veya bellenimdeki bir arızadan kaynaklanıyor olabilir. Çoğu zaman, glitches, bozuk sistem önbelleklerinden kaynaklanır.

Önbellek, telefonunuzun performansını daha iyi ve tereyağlı pürüzsüz yapmak için sistem tarafından oluşturulan geçici dosyalardır. Silindiğinde, otomatik olarak değiştirilirler, ancak bozulduğunda, sistem bunları kullanmaya devam eder, ancak eskisi kadar düzgün çalışmayacak bazı işlevler olacaktır. Bu durumda, kullanıcının bu konuda bir şeyler yapması gerektiği ve yapabileceğiniz en iyi şey, tüm önbellekleri silmektir, böylece bunların hangilerinin bozuk olduğunu bilmediğiniz için bunların tümü değiştirilecektir. Bunu yapmak için, Telefonunuzu Kurtarma modunda yeniden başlatmanız ve önbellek bölümünü oradan silmeniz gerekir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç tuşuna basın. Vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın’ evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu işlemden sonra telefonun yeniden başlatılması biraz daha uzun sürecek ancak her şeyin yolunda gideceğinden emin olun, bu yüzden sadece aktif olmasını bekleyin. Önbellek bölümünü sildikten sonra ekran rasgele titriyorsa, telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek için sıfırlamanız gerekir.

Adım 3: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve Galaxy A3’ünüzü sıfırlayın

Yukarıdaki temel sorun giderme prosedürlerini zaten boşuna boşuna yapmadınız, bu nedenle hemen hemen tüm sorunların giderilmesinde en etkili yönteme geçmenin zamanı geldi – ana sıfırlama. Ancak, işlem sırasında telefonunuzun dahili deposunda sakladığınız tüm dosyaları ve verileri kaybedeceksiniz; bu nedenle, kaybetmek istemediğiniz dosyalarınız varsa, SD kartınıza bir yedekleme yapmalı veya bunları bilgisayarınıza ya da dizüstü bilgisayarınıza indirmelisiniz. . Yedeklemeden sonra, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını (FRP) devre dışı bırakarak, sıfırlama işleminden sonra cihazınızın kilitlenmemesi için biraz zaman ayırın.

Galaxy A3’ünüzdeki FRP’yi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz?

  Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesini seçin. Birden fazla hesap ayarınız varsa, her hesap için bu adımları tekrarlamanız gerekir. Daha Fazla Git. Hesabı Kaldır

Ekran titremesi sorunu olan Samsung Galaxy A3 nasıl sıfırlanır

Telefonunuzu sıfırlamanın iki genel yolu vardır ve ilki Kurtarma modundan geçer:

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzu sıfırlamak için ikinci yöntem Ayarlar menüsünden:

  Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Fabrika ayarlarına sıfırlama. Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. Ekran kilidini açtıysanız, PIN’inizi veya şifrenizi girin. Devam’a dokunun.

Bu prosedür ve problem hala devam ettikten sonra, telefonunuzu bir dükkana getirmeniz ve teknolojinin ekranda gerçekten sorun olup olmadığını belirlemek için bazı testler yapmasına izin vermeniz gerekir. Ancak sorun giderme ile ilgili olarak, bu sorunu boşuna gidermek için elinizden geleni yaptınız. Profesyonel yardım zamanı.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.