Samsung Galaxy A40, ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasını gösteriyor

Samsung Galaxy A40’ın bazı sahiplerini rahatsız ediyor gibi görünen ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hata mesajı, uygulamanın artık cihazınızda düzgün çalışmayabileceğinin bir işaretidir. Uygulama kilitlenmeleri her zaman gerçekleşir, ancak söz konusu uygulamayı kullanmanız gerektiğinde bunları fark edebilirsiniz.

Facebook düzenli olarak güncelleniyor, ancak bunun gibi sorunlar hala devam ediyor. Bu, Facebook gibi bakımlı bir uygulamanın bile bu tür sorunlara yenilebileceğini gösteriyor. Ancak, yalnızca sorun gidermeyi yapmak istiyorsanız, Facebook’un tekrar mükemmel çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bu nedenle, bu yazıda, ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasını göstermeye devam eden Galaxy A40’ınızdaki sorun giderme konusunda size rehberlik edeceğim. Bunun gibi sorunların çözümünde kullandığımız çözümü sizinle paylaşacağım. Bu tür bir sorundan rahatsız olan kullanıcılardan biriyseniz okumaya devam edin. Bu yayını faydalı bulabilirsiniz.

Farklı bir soruna çözüm arayan kullanıcılar için, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy A40’ınızdaki ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatalarından kurtulun

Bu hatayı düzeltmek için yapabileceğiniz bazı prosedürler var ve birkaç çözüm gerçekleştirdikten sonra hata mesajı ile karşılaşmadan uygulamayı tekrar kullanabileceğinizden eminim. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Önce Galaxy A40’ınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Başka bir şeyden önce, özellikle uygulama bu sorundan önce mükemmel çalışıyorsa, telefonunuzda güç yeniden başlatmayı gerçekleştirmelisiniz. Bunun nedeni, hatanın normal bir yeniden başlatma ile bile düzeltilebilen çok küçük bir ürün yazılımı sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Ancak bu durumda, daha etkili olan zorunlu yeniden başlatmayı yapmanızı istiyorum. Bunu yapmak için, ses kısma ve açma / kapatma tuşunu aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. Telefonunuz normalde olduğu gibi yeniden başlatılır ancak belleği yenilenir ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yüklenir.

Küçük yazılım sorunları için, bu yöntem sorunu çözmek için yeterlidir. Ancak, sorun bundan sonra devam ederse, bir sonrakine geçin.

İLGİLİ POST: Samsung Galaxy A40’ınızı WiFi, Bluetooth ve Ağ sorunları ile nasıl düzeltebilirsiniz?

İkinci çözüm: Facebook uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Bunu yapmak, uygulamayı varsayılan yapılandırmasına sıfırlar. Bu yalnızca uygulamayla ilgili bir sorunsa, önbelleği ve verilerini sildiğinden sorunu yeniler, böylece yenileriyle değiştirilir. Endişelenmeyin, yayınlarınızdan, resimlerinizden veya videolarınızdan hiçbiri silinmeyecek. İşlem tamamlandıktan sonra hesabınızdan çıkış yapacaksınız ancak uygulama bundan sonra düzgün çalışmaya başladığı sürece herhangi bir sorun olmadan tekrar giriş yapabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Facebook’u bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokununVeri temizle’ye dokunun ve ardından onaylamak için Tamam’a dokunun.

Bundan sonra uygulamayı açmayı deneyin ve hemen kilitlenmezse hesabınıza tekrar giriş yapmayı deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini öğrenmek için kullanmaya devam edin. Ancak devam ederse, bir sonraki prosedürü deneyin.

Üçüncü çözüm: Facebook uygulamasını güncelleyin

Aynı şirket tarafından geliştirilen Facebook ve diğer uygulamalar, sorunsuz bir şekilde her cihazda düzgün çalıştıklarından emin olmak için düzenli olarak güncellenmektedir. Ancak, arada sırada sorunlar yaşanır ve birkaç rapor olduğunda, bu sorunları gidermek için güncellemeler yayınlanır. Yapmanız gereken bir sonraki şey, bunun için kullanılabilir bir güncelleme olup olmadığını görmeye çalışmaktır, çünkü varsa, bu düzeltme olabilir.

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Play Store> Menü> Uygulamalarım’a dokunun. Facebook’a dokunun ve güncellemek için Güncelle’ye dokunun.

Bundan sonra ve sorun sizi rahatsız etmeye devam ederse, bir sonraki adımı yapmaktan başka seçenek yok.

AYRICA OKUYUN: WiFi ağından bağlantıyı kesen bir Samsung Galaxy A40’ı düzeltin

Dördüncü çözüm: Facebook’u kaldırın ve yeniden yükleyin

Çökmeye devam eden veya düzgün çalışmayan üçüncü taraf uygulamalar için bu nihai çözümdür. Bazılarının bir sıfırlama önereceğini biliyorum, ancak bu zaten sadece bir indirilen uygulamayı düzeltmek için çok fazla iş. Yüklemeyi kaldırmak, tüm dosyalarını, önbelleğini ve verilerini telefonunuzdan ve bazı hizmetlerle olan ilişkilerinden kaldırır. Bu, uygulama ile ilgili herhangi bir sorunu gidermek için fazlasıyla yeterlidir ve yeniden yüklemek, uygulamanın son sürümünü kullandığınızdan emin olmanızı sağlar.

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesine dokunun ve Facebook’a dokunun. KALDIR> Tamam öğesine dokunun. Belleğini yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın. Etkin hale geldikten sonra Play Store’u açın. ‘Facebook’ için arama yapın ve yükleyin.

Umarım bu prosedür sorununuzu çözer. Ancak bir nedenden ötürü bundan sonra da devam ederse, cihazınızı sıfırlamanız gerekir, ancak bundan önce önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.