Samsung Galaxy A40 SMS veya metin mesajı gönderemezse ne yapmalı

Manifatura sorunları, herhangi bir cep telefonu sahibinin karşılaşabileceği en yaygın konular arasındadır. Arada sırada meydana geliyorlar ama düzeltmek o kadar da zor değil. Bazı Samsung Galaxy A40 sahipleri, son güncellemeden sonra SMS veya metin mesajı gönderemediklerini bildirdi. Bu tür sorunların güncellemeden kaynaklanıp kaynaklanmadığı açık değildir, ancak her zaman bunlar hakkında yapabileceğiniz bir şey vardır.

Bu yazıda, artık metin mesajı gönderemeyen Galaxy A40’ınızdaki sorun giderme konusunda size rehberlik edeceğim. Gerçek meseleyi belirleyene ve umarım çözene kadar tüm olasılıkları göz önünde bulundurmaya ve birbiri ardına dışlamaya çalışacağız. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz, bu makale size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Şimdi, her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce soruna zaten çözümler sunduğumuz için sorun giderme sayfamıza düştüğünüzden emin olun. Oranlar, şu anda sahip olduğunuz soruna zaten bir çözüm sağlamış olabiliriz, bu yüzden o sayfada kendinize benzeyen sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder’e basın.

SMS gönderemeyen bir Galaxy A40’ta sorun giderme

Mesajlaşma sorunları yaygındır ve mesaj gönderememek bunlardan sadece bir tanesidir, ancak deneyimlerimize dayanarak, bu tür sorunlar oldukça küçüktür. Bununla birlikte, SMS gönderemeyen telefonunuzu düzeltmek ve denemek için yapmanız gerekenler …

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Yapmanız gereken ilk şey, özellikle ilk kez kısa mesaj gönderemiyorsanız telefonunuzu yeniden başlatmaktır. Endişelenmeyin, gönderilmemiş mesaj gelen kutunuzda kalır, böylece tekrar yazmanıza gerek kalmaz.

Ancak normal yeniden başlatma yapmak yerine, daha etkili olan zorunlu yeniden başlatmayı yapmak daha iyidir, çünkü telefonunuzun belleğini yenilemenin yanı sıra, tüm uygulamaları ve hizmetleri de yeniden yükleyecektir. İşte böyle yapılır…

    Sesi azaltma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu aynı anda 10 saniye boyunca veya telefon yeniden başlatılana kadar basılı tutun.

Çoğu zaman, bu yordam sorunu düzeltir, ancak bundan sonra SMS gönderemiyorsanız, bir sonraki yordama geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A40’ınız rastgele yeniden başlatılırsa ne yapmalı

İkinci çözüm: Güvenli Modda kısa mesaj göndermeyi deneyin

Üçüncü taraf uygulamalarının telefonunuzun normal işlemlerine müdahale ettiği durumlar vardır, bu nedenle manifatura gibi olağan şeyler yaptığınızda sorunlar oluşur. Durumun gerçekten böyle olup olmadığını öğrenmek için, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak üzere telefonunuzu güvenli modda çalıştırmayı deneyin. İşte böyle yapılır:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Galaxy A40’ınız bu moddayken, kendi numaranıza bir kısa mesaj göndermeyi deneyin, böylece geçip geçmeyeceğini ve alabilip edemeyeceğinizi anlayabilirsiniz. Mesaj gönderilirse, kısa mesaj göndermesini engelleyen üçüncü taraf bir uygulama olduğu anlamına gelir. Hangi uygulamalarınızın suçlu olduğunu öğrenin ve kaldırın. Ancak, telefon güvenli modda olsa bile hala SMS gönderemiyorsanız, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Telefonunuzun iyi sinyal aldığından emin olun

Mesajlaşmaya ve aramaya gelince, sinyal her şeydir. Kısa mesajların zamanında gönderilmesi ve alınabilmesi için telefonunuzun şebekeye her zaman bağlı olması gerekir. Ekranın üst kısmındaki sinyal göstergesine hızlı bir bakış, telefonunuzun iyi sinyal alıp almadığını size hemen bildirir. Ayrıca uçak simgesini de aramalısınız çünkü mevcutsa, Uçak Modu’nun etkin olduğu ve tüm kablosuz iletişimin devre dışı olduğu anlamına gelir.

Ancak, telefonunuz iyi sinyal alıyorsa ve Uçak Modu etkin değilse ancak yine de SMS gönderemiyorsanız, daha etkili bir işlem yapma zamanı gelmiştir.

İLGİLİ POST: Samsung Galaxy A40’ınız Samsung logosuna yapışırsa ne yapmalı

Dördüncü çözüm: Ağ ayarlarını sıfırlayın

Mesajlaşma, telefonunuzun şebekeyle olan bağlantısının kararlılığına dayandığından, bu sefer tüm ağ ayarlarını varsayılan değerlerine döndürülecek şekilde sıfırlamanız gerekir. Telefonunuzda bir plan varsa, bu prosedürün sorunu çözme olasılığı daha yüksektir, özellikle de bazı yanlış veya silinmiş ayarlardan kaynaklanıyorsa. Örneğin, mesaj merkezi numarası yanlışlıkla silinmiş veya değiştirilmişse, bu prosedür varsayılan merkez numarasına geri döner. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin ve AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bu yordamı uyguladıktan sonra kendi numaranıza başka bir kısa mesaj göndermeyi deneyin. Çoğu zaman bu böyle sorunları düzeltir, ancak herhangi bir nedenle sorun sizi rahatsız etmeye devam ederse, servis sağlayıcınızı aramanın zamanı gelmiştir.

Beşinci çözüm: Servis sağlayıcıyı arayın

Gerçek şu ki, servis sağlayıcınız böyle sorunlar söz konusu olduğunda size daha iyi yardımcı olabilir. Çünkü sorunun ağda, hesabınızda veya başka bir şeyde olup olmadığını bildikleri için. Ağdaysa, servisin ne zaman devam edeceği konusunda tahmini zamanın yanı sıra bu konuda bilgilendirilirsiniz. Hesabınızla ilgili bir sorun varsa, giden hizmetlerinizin neden artık çalışmadığını veya Galaxy A40’ınızdan neden SMS gönderemediğiniz ayrıntılı olarak açıklanacaktır. Lasly, temsilciler sorunu çözmek için tüm araçlara sahiptir.

Bazı kullanıcıların neden teknik desteği aramak istemediğini anlıyorum, ancak şimdilik çok fazla seçeneğiniz yok. Sorun giderme konusunda hiçbir şey yapmadığınız sürece zaten her şeyi sonunda yaptınız. Ayrıca, fabrika ayarlarına sıfırlama, ürün yazılımı ile ilgili bir sorun değil, hizmetle ilgili bir sorun olduğu için bu sorunu çözemez.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.