Samsung Galaxy A40’ı WiFi bağlantısıyla nasıl düzeltebilirim?

Samsung Galaxy A40 gibi bir akıllı telefon WiFi bağlantısını kesmeye devam ettiğinde, her zaman yazılımla ilgili bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz. Bazı ağ hizmetlerinin çalışmayı durdurması sistemdeki bir aksaklıktan kaynaklanabilir. Ancak, ağ aygıtıyla ilgili olası bir sorundur. Bildiğiniz gibi, modemlerin ve yönlendiricilerin arada sırada yenilenmesi gerekiyor çünkü yayın sinyalini durdurabilirler.

Bu yazıda, Samsung Galaxy A40’ınızdaki WiFi bağlantısıyla ilgili sorun gidermede size bazı nedenlerden dolayı durmaya devam edeceğim. Geçmişte birkaç kez böyle bir sorunla karşılaşmış olsak da, bazı okuyucularımız bu konuda bizimle iletişime geçtiğinden bu sorunu tekrar gözden geçirmemiz gerekecek. Telefonunuzda herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi olmadığı sürece bunun gerçekten ciddi bir sorun olmadığından emin olabilirim. Bu nedenle, bu telefonun sahibiyseniz ve şu anda aynı sorunu yaşıyorsanız okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

Bırakmaya devam eden WiFi ile Galaxy A40’ta sorun giderme

Ağ ile ilgili sorunlar gerçekten ciddi bir sorun değildir. Aslında, geçmişte birçok sorunu ele aldık ve bunların çoğu aşağıdaki sorun giderme prosedürleri kullanılarak düzeltildi. Bununla birlikte, Galaxy A40’ınıza düşmeye devam eden WiFi’yi düzeltmek için yapmanız gerekenler …

İlk çözüm: Galaxy A40’ınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Olası bir ürün yazılımı sorununu giderirken, tüm diğer prosedürleri yapmanın tüm sıkıntılarından kurtarabileceğinden, tüm süreci zorunlu yeniden başlatmayı başlatmak en iyisidir. Mesele şu ki, küçük bellenim sorunları söz konusu olduğunda, zorla yeniden başlatma, telefonunuzun belleğini yenilediği ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yüklediği için en etkili çözümdür. Yapmanız gereken tek şey olabilir ve işte böyle yapılır:

  Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Basılı tutarken açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Galaxy A40 logosu görünene kadar her iki tuşu birlikte basılı tutun.

Telefonunuz aktif hale geldiğinde, ağa bağlı olduğundan emin olun ve zorla yeniden başlattıktan sonra bile WiFi’nin hala düşüp düşmediğini görmeye çalışın. Hala devam ediyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

İLGİLİ POST: Samsung Galaxy A30, bir güncellemeden sonra ekran titremesi sorununu yaşamaya başladı

İkinci çözüm: Ağ ekipmanınızı kapatıp açın

Kendi ağınıza bağlandığınızı varsayarsak, yapmanız gereken bir sonraki şey modeminizi ve / veya yönlendiricinizi yeniden başlatarak bağlantıyı yenilemektir. Bu adımları takip et:

  Modeminizi veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın. Ağ cihazını bir iki dakika güç vermeden bırakın. Beklerken telefonunuzu da yeniden başlatın. Modemi / yönlendiriciyi duvar prizine takın. Sinyali yayınlamasını bekleyin. Telefonunuzun ağa yeniden bağlanmasına izin verin.

Bundan sonra, prosedürü yaptıktan sonra WiFi’nin hala düşüp düşmeyeceğini bilmek için telefonunuzu kullanmaya devam edin, çünkü yine de devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: WiFi’yi düzeltmek için Ağ Ayarlarını sıfırlama sorunu devam ediyor

Ağ ayarlarının sıfırlanması, telefonunuz ile yönlendiriciniz arasındaki bağlantıyı yeniler. Ağla ilgili sorunlar söz konusu olduğunda, bu prosedür genellikle bunları düzeltir. Ayrıca diğer ağ sorunlarını da giderir ve işte nasıl yapıldığı aşağıda açıklanmıştır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra aşağıdaki değişiklikler meydana gelir:

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak.Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Telefonunuzu normal şekilde kullanmaya devam edin ve bu prosedürleri uyguladıktan sonra WiFi’sinin hala düşmeye devam etmesini bekleyin, çünkü eğer devam ederse bir sonraki çözümü deneyin.

Dördüncü çözüm: WiFi’yi denemek ve düzeltmek için tüm ayarları sıfırlayın

Sadece telefonunuzda sorun giderme konusunda ayrıntılı olalım ve sorunu çözebilecek bir çözümü atlamayalım. Yapmanız gereken bir sonraki şey, cihazınızdaki tüm ayarları sıfırlamaktır. Bunun sıfırlama benzeri bir etkisi olacaktır, ancak dosyalarınızın ve verilerinizin hiçbiri silinmeyecektir. Bu nedenle, çok basit ama etkili bir prosedürdür ve dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemenin tüm zorluklarından geçmek zorunda değilsiniz. İşte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra, WiFi’nin hala düşmeye devam edip etmediğini bilmek için telefonunuzu gözlemleyin. Hala çalışıyorsa, ürün yazılımı sorunlarını giderme zamanı.

Beşinci çözüm: Önbellek bölümünü silin

Bu, sistem önbelleğini silecek ve yenisiyle değiştirecektir. Durum aslında telefonun sorunsuz çalışması için sistem tarafından kullanılan birçok dosyanın bir koleksiyonudur. Bununla birlikte, bu dosyalar bozulduğunda ve gerçekleştiğinde performans sorunları ortaya çıkabilir ve bazı işlevleri etkileyebilir ve bu da WiFi’nin Galaxy A40’ınıza düşmesinin nedenlerinden biri olabilir. Bu nedenle, önbellek bölümünü silin ve sorunun bundan sonra devam edip etmediğine bakın:

  Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A40 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A40’ınız Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi yeniden başlat vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, sorunun devam edip etmediğini görmek için telefonunuzu izlemeye devam edin. Hala devam ediyorsa, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir.

Altıncı çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Ana sıfırlama, bir donanım sorunu olmadığı sürece bu sorunu çözecektir. Bununla birlikte, bazı önemli dosya ve verileri kaybedebileceğinizden, öncelikle tüm olası çözümleri tüketmeden bunu önermekten çekinmeyin. Ancak bu kez, seçeneklerinizin çoğunun olmadığı anlaşılıyor, bu nedenle dosyalarınızın bir yedeğini oluşturun ve ardından sıfırlamadan sonra cihazınızdan kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesabınızı kaldırın. Tüm bunları yaptıktan sonra telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A40 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A40’ınız Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız Samsung Galaxy A40’ınızı düşmeye devam eden WiFi ile düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.