Samsung Galaxy A40’ım donmaya devam ediyor. Bunu nasıl düzeltebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Samsung Galaxy A40’ın bazı sahipleri şikayet ediyor, çünkü telefonlarının performans sorunları yaşamaya başladığı bildirildi. Bu sorunlardan en yaygın olanı, telefonun kullanıcının cihazı düzgün kullanmasının imkansız olacağını dondurmaya devam etmesidir. Diğerleri, bir güncelleme sonrasında birimleri çok yavaş olduğu için şikayet etti. Ancak mesele şu ki, bu sorun ortaya çıktığında, bunun her zaman ürün yazılımı ile ilgili olmasını bekleyebilirsiniz. Söylemeye gerek yok, bazı sorun giderme prosedürlerini uygulayarak kendi başınıza düzeltebilirsiniz.

Bu kılavuzda, size bu soruna en etkili çözümleri sunacağım. Aslında geçmişte bu sorunla birkaç kez karşılaştık, bu durumda ne yapacağımızı zaten biliyoruz. Aşağıdaki prosedürler sorunun nedenini belirlemenize ve çözmenize yardımcı olacaktır. Böyle bir sorunu olan kullanıcılardan biriyseniz, bu yazı sizin için yararlı olabileceğinden okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz attığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Donmaya devam eden bir Galaxy A40 sorun giderme

Performans sorunları zaman zaman ortaya çıkabilir, ancak ciddi oldukları anlamına gelmez. Bazen indirdiğiniz ve yüklediğiniz bazı uygulamalardan kaynaklanır ve bazen bazı küçük ürün yazılımı sorunları nedeniyle ortaya çıkarlar. Bununla birlikte, donmaya devam eden telefonunuzu düzeltmek için denemenizi önerdiğim şeyler …

İlk çözüm: Önce telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuzun dontuktan sonra yanıt verip vermeyeceğine bakılmaksızın, telefonunuzu kapatıp tekrar açmaya zorlayacağı için yapmanız gereken ilk şey bu olmalıdır. Ayrıca cihazınızın belleğini yenileyecek ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyecektir. Donmalara bazı küçük bellenim sorunları veya aksaklıkları neden oluyorsa, bu prosedür bunları düzeltmelidir. Yapmanız gerekenler:

    Önce ses kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Galaxy A40 logosu ekranda görünene kadar her iki tuşu da basılı tutun.

Telefonunuzu normalde yaptığınız gibi kullanmaya devam edin ve donmaların devam edip etmediğini görün. Hala yaparlarsa, bir sonraki çözümü deneyin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A40’ınızı WiFi, Bluetooth ve Ağ sorunları ile nasıl düzeltebilirsiniz?

İkinci çözüm: Telefonunuzu Güvenli Modda çalıştırın

Telefonunuzu güvenli modda çalıştırarak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakırsınız, ancak bunu yapmak sorunu çözmez, sadece soruna neyin neden olduğu hakkında bir fikir verecektir. Daha önce de söylediğim gibi, sorunun uygulamalardan kaynaklanması olasıdır ve bunu yapmak size bu uygulamaların üçüncü taraf mı yoksa önceden yüklenmiş mi olduğunu söyleyecektir. Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmak için şu adımları izleyin:

    Güç seçenekleri görünene kadar Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda Güvenli mod görünene kadar Kapat seçeneğine uzun dokunun. Telefonunuzu güvenli moda yeniden başlatmak için Güvenli moda dokunun.

Bu moddayken, Galaxy A40’ınızın hala donmaya devam edip etmediğini görmeye çalışın, çünkü hala devam ederse bir sonraki prosedüre atlayın. Ancak, cihazınız bu ortamda olduğunda telefonunuz artık donmuyorsa, bunun nedeni üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. Bu durumda, hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulup kaldırmanız gerekir.

İLGİLİ POST: WiFi ağından bağlantıyı kesen bir Samsung Galaxy A40’ı düzeltin

Üçüncü çözüm: Telefonunuzun Ayarlarını Sıfırlayın

Bu prosedür, telefonunuzu varsayılan veya fabrika ayarlarına geri getirecektir. Fabrika ayarlarına sıfırlamanın yalnızca kişisel dosyalarınızı ve verilerinizi silmemesini sağlar. Başka bir deyişle, etkilidir, ancak önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturma zorluğundan geçmenize gerek yoktur. Bunu yaparak sorunu çözebilirsiniz ve işte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya tekrar dokunun. PIN kodunuzu, şifrenizi veya kalıbınızı girin. Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra, telefonunuzu hala donmaya devam edip etmediğini ve hala devam edip etmediğini öğrenmek için kullanmaya devam edin, ardından bir sonraki çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Telefonunuz donmaya devam ediyorsa veya performans sorunları varsa, sistem önbelleğinin bozuk olması mümkündür. Sistem önbelleği, aslında telefonunuzun sorunsuz çalışması için bellenim tarafından kullanılan küçük dosyaların bir koleksiyonudur. Sistem önbelleğini arada bir silmeniz önerilir, böylece yenisi ile değiştirilir ve işte nasıl yapılır:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A40 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A40’ınız Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi yeniden başlat vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Hala donmaya devam edip etmediğini bilmek için telefonunuzu kullanmaya devam edin, eğer öyleyse bir sonraki prosedürün yapılması gerekir.

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Performans sorunları her zaman bir ana sıfırlama ile giderilebilir, ancak bazı önemli dosya ve verileri kaybedebileceğiniz için olası tüm çözümleri tükettikten sonra genellikle bu prosedürü öneririz. Ancak, yukarıdaki prosedürleri yaptıktan ve telefonunuz hala donmaya devam ettikten sonra, bunu yapmaktan başka seçeneğiniz yoktur. Ancak sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin işlem sırasında silinecekleri bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, sıfırlamadan sonra kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Ana sıfırlamanın nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A40 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A40’ınız Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım donmaya devam eden Samsung Galaxy A40’ınızı tamir etmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.