Samsung Galaxy A40’ınız Samsung logosunda takılı kalırsa ne yapmalı

Samsung Galaxy A40 gibi bir akıllı telefon Samsung logosuna yapıştığında ve artık normal önyükleme işlemine devam etmediğinde, her zaman ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz. Cihazlarını güncelledikten kısa bir süre sonra bu sorundan şikayet eden sahipler vardı. Diğerleri, ürün yazılımını değiştirdikten sonra bunu deneyimledi.

Bu sorun stok bellenim kurcalandıktan sonra meydana gelmiş olsaydı, yapabileceğiniz en iyi şey stok ROM’u yeniden yapılandırmaktır. Bununla birlikte, bir güncellemeden sonra meydana gelirse veya belirgin bir neden yoksa, bazı sorun giderme prosedürlerini uygulayarak düzeltebilme şansınız daha yüksektir. Samsung logosuna takılan telefonunuzu düzeltmek için kullanabileceğiniz birkaç çözümü haritaladığım için aşağıyı okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

Samsung logosuna yapışmış bir Galaxy A40’ı düzeltme

Bu konuda iyi bir şey varsa, telefonunuzun hala açık olması gerçeği olacaktır. Bu, donanımın hala iyi çalışıyor olması gerektiği anlamına gelir. Böylece, ürün yazılımı sorunlarını gidermeye odaklanabilirsiniz ve bunu yapmamız gerekir. Bununla birlikte, Samsung logosuna yapışmış telefonunuzda nasıl sorun gidereceğiniz aşağıda açıklanmıştır…

İlk çözüm: Telefonu Güvenli modda önyüklemeye çalışın

Bir uygulamanın veya bazılarının, bu tür bir soruna neden olan bellenimle ilgili bir sorunu tetiklemesi her zaman mümkündür. Bu durumda, çoğu zaman üçüncü taraf uygulamaların böyle bir sorunun nedeni olduğunu göz önünde bulundurarak telefonunuzun güvenli moda önyüklenmesini sağlayabilirsiniz. Donanım tuşlarını kullanarak telefonunuzu güvenli modda nasıl yeniden başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Sesi kısma tuşunu basılı tutun.

Güvenli moda önyükleme başarılı olursa, telefonunuz ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ metnini görüntüler ve normal şekilde kullanabilmeniz gerekir. Bu durumda, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturmaya çalışın ve ardından telefonu standart moda yeniden başlatmayı deneyin.

Standart modda önyükleme geçmezse ve Galaxy A40’ınız hala Samsung logosuna yapışırsa, tekrar güvenli modda başlatmayı deneyin ve ardından Ayarlar menüsünden fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirin.

Öte yandan, telefonunuz güvenli modda önyükleme yapamadıysa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A40’ım donmaya devam ediyor. Bunu nasıl düzeltebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İkinci çözüm: Kurtarma Modunda başlatın

Galaxy A40’ınız Güvenli modda başlatılamadıysa, Kurtarma Modunda önyüklemeyi denemelisiniz. Bu mod, Android cihazlar için arıza güvenliği olarak kabul edilir, çünkü telefonun ürün yazılımı ile ilgili ciddi bir sorunu olsa bile, ürün yazılımı değiştirilmediği sürece, Kurtarma modunda önyükleme yapabilmelidir. Galaxy A40’ınızda şu şekilde yapılır:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A40 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A40’ınız Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin.

Telefonunuzun üzerinde mavi metinler bulunan siyah ekrana ulaştığı varsayılarak, Kurtarma Modunda başarıyla başlatıldığı anlamına gelir. Bu durumda, önbellek bölümünü silerek sorunu düzeltmeyi denemek için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

    Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbellek bölümünü sildikten sonra hala önyükleme yapmaya devam etmezse, kurtarma modunda yeniden başlatmayı ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A40 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A40’ınız Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yine, ürün yazılımı değiştirilmediği sürece, kurtarma modunda ana sıfırlamayı yaparak telefonunuzun başarılı bir şekilde önyükleme yapabilmeniz gerekir.

Bununla birlikte, bu prosedür bu prosedürü uyguladıktan sonra bile devam ederse, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya veya yerel bir dükkana geri getirmenin zamanı gelmiştir.

Bu sorun giderme kılavuzunun, Samsung Galaxy A40 gibi bir telefonun Samsung logosuna yapışmasının nedenini belirlemenize yardımcı olabileceğini umuyorum.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.